Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet a babának ha...

Mi baja lehet a babának ha nem megfelelő a lefejt tej vagy a tápszer hőmérséklete?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A túl hideg dolgoktól gyomorhurutot kaphat,a túl forró folyadék az ugye megégetheti...Egyik véglet sem jó,megfájdulhat a pocakjuk mindkettőtől egyaránt.Persze,ha egy-kt fokkal tér el a megszokottól,nem lesz semmi baj.
2009. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi, ha hidegebb, volt már hogy így volt, max nem fogadta el abból tudtam hogy melegíteni kell.A melegebb(úgy melegebb hogy az neked sem jó)nyilván mert ,megégeti a kis száját.
2009. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok persze nem a vad hidegre gondoltam
2009. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sosem méregettem semmit. Ha lefejt tejet adtam neki, akkoris belenyaltam én, hogy elég jó-e. Inkább langyosabbnak tűnik a frissen lefejt is, úgyhogy nem túl melegre csináltam neki. A főzelékeket is megkóstolom, és ha nekem okés, mehet a babának.
2009. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Teljesen tanácstalan vagyok, és szerecsétlenkedek... Egyik napról a másikra úgy tűnik hogy elmegy a tejem... egyre kevesebbet eszik, most utoljára bal ciciből semmit, jobbikból 20at evett. Muszáj lesz a következő evésnél tápszert csinálnom. De csak szopi után akarom odaadni... nem tudom hogyan melegítsem és mennyire, hogy ne hűljön ki, mire odaadom neki szopi után. Épp elég az elkeseredettség hogy elmegy a tejem, és akkor még a tápszerrel is kínldhatok... ráadásul hétvége van, meg ünnep, úgyhogy se orvos se védőnő...
2009. máj. 30. 16:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi anyatej mellett tápizunk a kezdetektől fogva. Mindig szopizás után add oda a tápit. És nyugodtan csináld meg langyosra a tápszert szopizás előtt, nem fog annyira kihűlni, hogy ne legyen jó.
2009. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
és cumisüvegből adod, vagy kanállal? azt mondják ha üvegből adom, utána elutasíthatja a cicit... de kanállal 1 óra...
2009. máj. 30. 16:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a cipőben járok, a babám annyira cicifüggő, hogy szopi után, bármilyen keveset is evett, nem fogadja el a cumisüveget. Nálunk csak úgy működik, hogy először cumisüveg, aztán szopi, még így is csak sírás és hiszti árán. Nekem is nagyon kell figyelnem a hőfokra, mert az sem mindegy Neki. Én a csuklómra csepegtetek picit, és ha nem nagyon érzem, akkor elvileg jó, mert akkor olyan hőmérsékletű, mint a testem, amiből ugye a tejci is jön. Nekem ez általában bejön.
2009. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
16:14-es vagyok. Cumisüvegből adom, és nem nem lett cici-cumi zavar a dologból, de igaz, ami igaz van olyan baba aki leszokik a ciciről. De hát ha pótolni kell, akkor nem tudsz mit tenni. Nekem a dokinénink javasolta így. Most már csak egy szopizás van, ennyi a tejem. Én is rosszul éreztem magam attól, hogy már nem tudok minden alkalommal szoptatni is, de megnyugodtam. A cumisüveges etetés is van olyan meghitt, (sőt néha szórakoztató,) mint a szopizás. Szóval fel a fejjel, attól még nagyon jó anyuka vagy és leszel, mert tápszer is kell!
2009. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, jól esik az ilyen... egyelőre kanállal adom neki a tápit is meg a lefejt tejet is... félek nehogy elutasítsa a cicit... még reménykedem hogy visszajön a tejem. Most vacsira megint 80at evett igaz 2 ciciből... de ez tök jó ahhoz képest hogy délután az egyikből semmit se bírt enni...
2009. máj. 30. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!