Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor melyik az a testre...

Most akkor melyik az a testre szerelhető hordozóeszköz, ami újszülött kortól jó, és nem kell bonyolult módon kötözgetni, hanem csak fel kell venni/csatolni magamra?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem igazodok ki a hordozóeszközökben.

Van egyáltalán ilyen? Vagy ami újszülött kortól jó azt mind kötözgetni kell?


2012. jan. 30. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A Manduca és a Magyarinda újszülött kortól is jó, csatolható és széles terpeszben van benne a pici, tehát jó a csípőjének. Nézd meg a neten!
2012. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia! Nekem volt kengurum (újszülött kortól használható), kendőm, de én mégis ezt ajánlanám neked:

[link]

A mai napig (18 hónapos lesz a lányom), tudom hordozni a lányom, kifelé néz, imád nézelődni, pedig kis örökmozgó már. Csak felveszed, és kész. Szerintem ha újszülött kortól akarod használni, olyat válassz, amiben lehet fektetve hordozni. Én imádom ezt a kendőt! Esetleg menj be egy bababoltba, és próbáld fel a hordozó fajtákat!

2012. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

A mienk ilyen: [link]

Az ára sem rossz, és tényleg kényelmes.

2012. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk Baby Safe kengurunk van, 0 hós kortól használható, mert tartja a fejét. Mi ugyan kb. 1 hós korában kezdtük használni, de nagyon szeretjük. Most már nagyobb a bébibogyónk, így fordítva teszem bele, hogy tudjon nézelődni, de imádja. Sétálni is ezzel megyünk, nem babakocsival, mert abban csak ordít, mivel nem lát ki.
2012. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk Nandu hordozókendőnk van, két hetes korától beletettem a kislányom (elvileg újszülöttet is bele lehet tenni, de én azért picit vártam)... először azt hittem bonyolult lesz megkötni, de egyáltalán nem az... Nekünk nagyon bevált, picikém is szereti!

Én úgy gondolom túl drágát nem érdemes venni, mert ahogy nő a gyerek súlya egyre nehezebben fogja bírni a hátad, pláne ha még pl. egy pelenkázótáskát is viszel magatokkal (persze ez csak az én véleményem- az én babám még csak 5kg, de már most nehezen bírja a hátam, ha mondjuk másfél óránál többet sétálgatunk).

2012. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kengurukban (és azokban az egyéb eszközökben amikben a baba függőleges helyzetben van) az a rosz,hoyg az újszülött és/vagy pár hetes csecsemőnek nem szabad függőleges gerincoszloppal lenni, hisz nem tud ülni, és nem szabad terhelni a gerincét.

Hiába tartja meg az eszköz a baba fejét, ha ő közben ül, miközben épp ezt nem szabadna.


Ezért nem értem,hogy manapság már mindenre ráírják,hogy újszülött kortól beteheted a babát,hát éppen be tehetem,csak nem tesz jót.

2012. jan. 30. 11:29
 7/9 anonim ***** válasza:
amit a 3. linkelt, abba vízszintesen is lehet hordozni a babát:)
2012. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kengurukban (és azokban az egyéb eszközökben amikben a baba függőleges helyzetben van) az a rosz,hoyg az újszülött és/vagy pár hetes csecsemőnek nem szabad függőleges gerincoszloppal lenni, hisz nem tud ülni, és nem szabad terhelni a gerincét.

Hiába tartja meg az eszköz a baba fejét, ha ő közben ül, miközben épp ezt nem szabadna."


Ez egy tévhit. Ami igaz, az az, hogy a kenguru nem egészséges, mert a baba lábai nincsenek terpeszben, és ez nem jó a csípőjének. Ezen kívül terheli a gerincét, mert nincs rendesen megtámasztva, csak a lába között tartja egy kis anyag, és az egész testsúlya erre a pontra terhelődik, plusz a legtöbb kengurunak merev háta van (gerinctámaszos), ami megint csak nem jó, mert a kisbaba gerince enyhén "C" alakú, a későbbi "S" alakú gerinc csak a mászáskor/járáskor alakul ki. Így ha ezt a "C" alakú gerincet függőleges helyzetben kiegyenesítjük, az tényleg terheli. Úgyhogy a kengurut nem ajánlanám se újszülött korban, se semmikor.

[link]


A függőleges hordozás viszont egyáltalán nem árt (megfelelő eszközben), mert a baba nem ül, hanem a hordozó felveszi a gerince "C" alakját, és minden pontban megtámasztja, mintha kézben lenne.

[link]

[link]

[link]

[link]


Újszülött kortól a kendő a legjobb, de látom, te nem akarsz nagyon kötözni. A mei tai-t nem bonyolult kötözni, még tanfolyamra sem kell elmenni ahhoz, hogy könnyen meg tudd kötni. De eleinte (kb. az első 3 hónapban) úgy kell megkötni, hogy a baba lábait békapózba kell tenni:

http://www.youtube.com/watch?v=CosVYcoVaSY


Vannak az ún. nevezett csatos hordozók (Manduca, Magyarinda, Ergo baby, Beco stb), amiket egyáltalán nem kell kötözni, viszont ezeket nem ajánlják újszülött kortól (hiába van a legtöbbhöz újszülött szűkítő), mert nem lehet békapózba tenni a baba lábát, csak terpeszbe, viszont az újszülött babának még elég kicsi a terpesze, így egy széles terpeszű hordozóba nem szerencsés beletenni. Az ilyen hordozók 3 hónapos kortól használhatóak.


Ami még fontos: tilos a babát kifelé fordítva hordozni! Szintén nem jó a csípőjének, a gerincének, semmijének. Ennek alternatívája lehet a háton hordozás.

[link]

[link]

[link]

[link]


7-8 kilótól már ajánlott háton hordozni, ugyanis az ember háton hordozásra termett, így egy ekkora baba elől hordozása megterhelheti a hordozó személyt, tehát ha ez már kényelmetlen, akkor váltani kell háton hordozásra (de hamarabb sem árt)!

[link]


Tudom, kicsit hosszú lett, meg jó sok link is van, de remélem segített! :D

2012. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szövött kendő anyagból varrt karikás kendőnél nincs egyszerűbb hordozóeszköz a világon... Még a kenguruba is bonyolultabb betenni a gyereket és a karikás még olcsóbb is ;-)

Újszülött kortól használható addig, amíg te bírod. Féloldalasan terheli a te gerincedet, ezért nagy gyerekkel (10 kiló felett) már csak rövid távon bírja az ember :-s

Lehet vele elöl-, csípőn-, háton is hordozni. Pufikabátban, meg kánikulában is. Egyszerű, mint a fakocka :-D

2014. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!