Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ki mennyire tartja/...

Anyukák, ki mennyire tartja/ tartotta be a 3 óránként evést újszülött babájánál?

Figyelt kérdés
3 hetes a kisfiam, és nem igazán tudom tartani a 3 órát. Van amikor 1,5 óránként kér enni, van, hogy 4 órát is alszik. Nem lesz hasfájós a rendszertelenségtől?
2012. jan. 27. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Kisfiam 5 hónapos, most kezdett ráállni a 3 óránkénti szopira, eddig 2-2,5 óra volt.
2012. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden baba hasfájós, akit az anyukájuk igény szerint szoptat. Tehát akkor kap enni, amikor kér.

Lányom nagyjából 3 óránként kért enni, de volt, hogy ő is előbb megéhezett és volt, hogy többet aludt, ezért nem kért addig enni. De ez nem baj.

A hasfájósság nem csak ebből adódhat.

2012. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint szoptattam mindkettőt. Tehát a babáim tartották, ill. nem tartották be. A lányom születése után is 4 óránként kért kb., 2 hét uán éjjel csak egyszer, 6 hetesen egyszer se. Viszont egyszerre nagyon sokat evett. A fiam betartotta a 3 órát, volt, hogy 2,5 órát, majd áttért 3-4 hetesen a 4 órára, végül ő se evett éjjel.

Adj neki, ahogy kér, és ha neked is jó így. A hasfájás sajnos hajlam, nem attól függ, mikor eszik.

2012. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

HA alszik és nem kis súlyú a babád, akkor nem kell ébreszteni. Vannak akik igény szerint szoptatnak és vannak akik óraráa:D Mindenkinek más jön be, de nem kell aggódnod, ha nem tartod a 3 órát.

Nekem az jött be, hogy az elején 2 órát próbáltam tartani, de volt, hogy csúszott, aztán próbáltam kitolni 3 óránkénre az etetést.

Tehát kb. 3 óránként evett, de ha nagyon megéhezett adtam hamarabb, ha nem volt éhes nem akart enni, vagy aludt akkor csúszott az etetés.

2012. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor én sem görcsölök rá :-)
2012. jan. 27. 21:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Már az elejétől 4 óránként evett.

Védőnő szólt is, hogy etessem 3 óránként, mert még pici a 4 óránkénti etetéshez, de nálunk nem vált be.

2012. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 alaszka ***** válasza:
100%
Semennyire, de nem is kell betartani! Az enyémek is másfél óránként szopiztak legalább 3 hónapos korukig, de még 6 hósig is gyakran 2 óránként. Ha hasfájós lesz, az nem emiatt van.
2012. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért kell betartani a 3 órát! 7 hetese a babám és akkor eszik,amikor éhes. Van,hogy két és fél órára,van hogy 5-re!
2012. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
nekem 3 óránként evett a kezdetektől,a védőnőm mondta is,hogy a babának szüksége van a rendszerességre,de ha éhes lett volna 2 óránként etettem volna,nem vagyok híve ennek a ha akarja 5 percenként etetem dolognak,egyik barátnőm így etette a 3,hónap végén teljesen kikészült a gyerek annyira hozzászokott,hogy csak hogy a cicin legyen már sírt de igazából már nem evett,csak rajta lógott,nagyon nehezen szoktatta rá a rendszerességre ráadásul hasfájós is lett
2012. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
undorító emberek vannak ha azért lepontoznak mert más a véleményem..érdekeltek ti engem..ha következő évtől azt találják ki fejen állva kell szoptatni,mert az úgy jobb akkor azt is csináljátok úgy,mindig azt amit épp kitalálnak..mint a hozzátáplálás,meg altatás...mindig vannak okoskodók akik a többit rendre akarják utasítani...
2012. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!