Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokig viszitek ki a...

Hány fokig viszitek ki a kicsiket?

Figyelt kérdés
A levegő kell neki, szeretném kivinni, de nem tudom mennyi ideig lehetünk kint, meg hány fokig, (mert hát a hétre -10-et is mond nappal)vagy ez mindegy? (4 hónapos)
2012. jan. 30. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó melegen felöltözteted, jól betakarod és mehetsz sétálni!
2012. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én gondolkodom, hogy beszerzek gyorsan egy bárány bundazsákot és úgy viszem, ki, csak olyan drágák.....://
2012. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A 3 hetes babámat nulla fokig viszem/vittem eddig.

Kicsit nagyobbat kb -5-ig, de nem a fok számít csupán,hanem hogy mennyire csíp a hideg.


Pl amikor én magam sem szivesen vagyok kint,mert szinte fáj/rosszul esik levegőt venni, akkor őt sem viszem. Ilyenkor a szokásos napi szellőztetéssel levegőzünk a házban, jól felöltözve.

2012. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor indulunk;-) Aztán ha én sem bírom, jövünk be!
2012. jan. 30. 10:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Amikor először jött a védőnő hozzánk, elmondta mikor ne vigyem, én ezt azóta betartom, bármilyen nehéz itthon maradni.Ha nyálkás, egész nap csepergő, esős idő van, ha erős szél van, vagy ha -5 foknál hidegebb van.Lányom már 16 hónapos, mégis kibírjuk.Ha belegondolok, hogy ő csak ül a babakocsiban, és mivel állandóan dumál, mennyi hideg levegőt nyel le..hiába öltözteted fel, akkor is átfagy.Ma délután megyünk, addigra talán picit melegszik az idő.Most nálunk -7 fok van.
2012. jan. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekorvos és a védőnő a minusz 5 fokot mondta. Többször is rákérdeztem és mindig ezt válaszolták. Nekem nincs jogsim úgyhogy ha mostanában el akarunk valahová jutni akkor apát meg kell várjuk. Azt mondta a gyerekorvos,hogy annyit megcsinálhatok, hogy felöltöztetem mintha kimennénk és kinyitom az ablakot kicsit. Hát én ezt a sétaszimulálást nem igazán csinálom. 4 hónaposak múltunk mi is. Ha megyünk akkor csak kocsival. Ha már minusz(nincs még -5) van és mennünk kell és apa nincs itthon akkor termooverál+alá-felé puha meleg babapléd és úgy rá a babakocsi bundazsákja.

De a múltkor mikor mentünk kocsival és iszonyat hideg volt azt hittem szívrohamot kapok. Egy nő olyan babakocsiban tolt egy picibabát ami csak hátradőlíthető babakocsi és nem igazi mőzeskosaras hanem amire a babakocsi vázához utána kell cserélni. (nem multfunkciós babakocsi). Szegény nyereken a ruhán+kabáton kívül volt egy pléd és ennyi! Úgy fújt a szél, hogy szinte dobálta az anyukát is babakocsistúl....és abba a nyitott babakocsiba...ááá...az nem is való még igazán fél éves kor előtt.


Vigyázz rá, mert pl annak ellenére, hogy nálunk fűtés 27 fokra van állítva(ha ennél hidegebb van akkor bekapcsol) az egész házban minden emeleten még ígyis múltkor hörghurutja volt:S (kezdődő tüdőgyuszi)... naponta kapott szurit és utána 3 hétig ment a hasa. Többször is befulladt stb...


Várd meg amíg férjed elvisz titeket vagy küld el őt ha valami fontos. Egyébként meg szellőztess!

Én minden szellőztetés után felkapcsolom a légtisztítót max fokozatra 1 óráig és csak utána veszem vissza alacsonyabbra. Sajnos most sok baci is van a levegőben...

2012. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Kedves utolsó!

Akkor ezek szerint akinek nincs mózeskosara az már ki se menjen egész télen? Kisvárosban élek és 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hány mózeskosaras babakocsit látok. Kb. 20-ból 1-et! Lehet, hogy jó dolog a mózeskosár, de sokan azért nem vesznek, mert átlagosan 4 hónaposan kinövi a gyerek. Nekem tavaszi a kislányom és mi sem vettünk, mert mire bejött a tél már úgyse tudta volna használni.

A másik dolog meg ha 27 fokot csináltok a lakásban az nagyon egészségtelen! Neked tipikusan mindig beteg lesz a gyereked, ha oviba-bölcsibe megy akkor meg folytatódik, mert 22 foknál ott sincs több! Egy kisbabának rendkívül egészségtelen a 27 fok, nem beszélve a bölcsőhalál veszélyéről!

2012. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Ja és -5 fok alatt nincs sok baci a levegőben!


A kérdezőnek írnám, hogy nyugodtan menjetek ki egy 15-20 percre. Olyan jót aludt tegnap is a kislányom a levegőn :-)

10 hónapos és soha nem volt beteg!

2012. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom nagyon nagy baba mégis 4 hónapos korár még nőhet a mózesbe. Egy nyitott babakocsiba befúj a szél. Én is kisvárosban vagyok és az összes gyerekes ismerősömnek mózeskosaras a babakocsija. A gyerekorvos először a 22 fokott tanácsolta, mert hogy abban jobban alszanak a babák. Hiába bugyoláltam be a kislányom folyton libabőrös volt és didergett. Ekkor vettük feljebb és teljesen ideális a számára. A házban kellemes meleg van de nincs hőség. A bölcsőhalál épp annyira veszélyes ránk nézve mint bárki másra. Légzésfigyelő van a kiságyába és soha semmiféle problémája nem volt. A betegsége azért volt mert megfázott! HIába adtam rá vastag pulcsit. Nem várhatom el az összes rokontól, hogy miattunk fűtsön be. Pedig igyekeztünk odafigyelni arra, hogy fél óránál tovább ne legyünk, mert ő is nyűgös máshol. Miből gondolod hogy beteg lesz az ovodában?


A te gyereked azért lesz makkegészséges mert kirakod a hóra az enyém meg haldokló mert nem teszem?

Ne haragudj de én ezt teljesen fordítva gondolom. Fél éves korukig igen is óvni kell a gyerekeket. Még nem fejlődött ki az imunrendszere. Ha a kérdező értelmes választ szeretne akkor kérdezze meg a gyerekorvosát ő is.

A mi gyerekorvosunk a múlthéten inkább házhoz jött a kötelezőoltást beadni, mert mondta, hogy most nagyon sok a vírusos megbetegedés. Ezért ne kelljen emberek közé menni vele.

Jah de te nyilván sokkal többet tudsz egy orvosnál és aki jegen altatja a csecsemőjét annak nyilván masszív ellenálló lesz a szervezete és megöl minden terjedő vírus ha 1nm-es sugárban meg merik közelíteni...

Párom is beteg most mert elkapott egy vírusos nyavaját. Úgyhogy maszkban van itthon ahogyan az orvos kérte.



Nyáron hogyan csinálsz 22 fokot? Én nem nyomnám éjjel-nappal a klímát a gyerekre. Nekem is érzékeny rá a fejem. A legkevesebb a 25 fok amire le tudnám vele nyomni anélkül, hogy kellemetlen érzést okozna. Nyáron azért van hűvösebbre beállítva mert teljesen más az ember érzése télen mint nyáron. Nincs forróság a lakásban. A páratartalom is külön berendezésről megy automatikusan. Hűvösben ordítva sír a gyerekem és kékülő szájjal reszket bebugyolálva... 25 foknál hűvösebb helyen nem is fürdetheted.


De felesleges leírnom mindezeket. Te ezek mellett is ugyan olyan gondatlan szülő leszel mint ez előtt. a kérdezőt viszont ne bíztasd ugyan erre. Azt pedig nem értem miért ne lehetne mózeskosarasat venni hamár gyártanak. te a színe vagy a baba szükségletei alapján választottad? Minek akkor a babának rá való ruhát venni ha úgyis kinövi? fél éves koráig akkor minek venni neki bármit is??? A 8 kg-os 71 cm-es lányom bőven elfér benne...

2012. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én továbbra is csak azt tudom mondani: 30 X évvel ezelött nem volt mindenkinek mózes kocsija, nyitott volt a miénk is és fel tudott nőni benne jónéhány gyerek a családban. Senki nem volt és lett beteg. Pedig annak idején a tél nem egy hétig tartott... Ki kell vinni a levegőre max. nem órákra.
2012. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!