Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor, hány hónapos korban...

Ti mikor, hány hónapos korban vittétek/viszitek a babátokat a 100 km-re lakó nagyszülőkhöz, úgy hogy ott is alszotok?

Figyelt kérdés
Mit vittetek magatokkal? Hol aludt a bab? Hogy oldottátok meg a dolgokat? Nem zavarta meg a kicsit, hogy nem a megszokott kerékvágásban mennek a dolgok, meg hogy nem a helyén alszik? Csak én parázom túl a dolgokat?
2011. dec. 31. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

mi nem aludtunk ugyan a mamáéknál, de szerintem túlparázod :)

akár már 3 hetesen lehet menni, mi akkor kezdtük az utazgatást. az utat végigaludta, a hely neki még tök mindegy volt, hisz még a saját szobával is épp csak ismerkedett. csak számított, hogy ott legyek, cicire tegyem, összebújjunk. a nagyik, dédik kényeztetését nagyon élvezte, én szintén mivel tudtam kicsit pihenni :)

jaa és mindent csináljatok a megszokott kerékvágásban, nem kell azért máskor fürdetni, etetni mert nem otthon vagytok! ha van napirendje akkor tartsátok magatokat ahhoz

2011. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7 hetesen mentünk 150 km-re nagyiékhoz, 4 napot aludtunk ott, utazóágyban. Semmiben nem zavarta meg, a lényeg az volt, hogy mi ott legyünk. Nem tudom mennyi idős a babó, de szerintem túl izgulod kicsit.
2011. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2és fél hetes volt a lányom mikor 120km-re utaztunk vele.Semmi gond nem volt,végigaludta az utat.Igaz mi nem aludtunk ott,de délutáni alvás rendben ment.
2011. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 hónaposan vittük először 160 km-re a mamához, 3 napot voltunk ott.

Autóval megyünk.

Utazóágyban alszik.

Kicsit elfáradt az úton, úgyhogy többet aludt, mint szokott, de semmi baja nem lett és ez csak a legelső alkalommal volt így, azóta egyáltalán nincs semmi!

Mindent vittünk, ami kell a fürdéshez, pelenkázáshoz, ruhákat, kényelmes matracot az utazóágyba, hálózsákot az éjszakai alváshoz, takarót, lázcsillapító kúpot, tápszert, cumisüvegeket, sterilizálót, babavizet, mert sajnos az elejétől nem volt elég a tejem, szóval ilyeneket vittünk.

Most már 14 hós, de ha megyünk a mamákhoz, még most is visszük az "egész lakást", mert most már a játékai sem maradhatnak itthon...

Nincs és nem is volt soha gond abból, hogy nem itthon alszik!

Sőt 1 éves kora után már volt olyan, mikor egyedül hagytuk a mamánál 1 éjszakára és 1 teljes napra, akkor sem történt semmi gond, nem is nagyon keresett minket!

Persze ebből azért nem csinálunk rendszert, de szoktatni kell, mert május végén jön a kistesó és én ugye szülés után (meg lehet előtte is befektetnek, ha úgy járok, mint az előző terhességnél, bár ne így legyen!) napokig nem leszek itthon...sőt az a terv, hogy az első héten végig a nagyszülőknél lesz a nagyobb.

Na az lenne gáz, ha akkor szembesülne először ilyen helyzettel...

Szóval nem kell izgulni!

2011. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes volt, mikor elmentünk először 200 km-re anyósomékhoz, ott aludtunk kettőt, (közben átszaladtunk apósomhoz is, az oda-vissza 80 km), aztán átmentünk az én szüleimhez (300 km), és onnan haza (120 km). Semmi baja nem volt, teljesen jól bírta. Anyósoméknál a nagy ágyon aludt, anyuméknál pedig van egy babaágy, abban. Anyósomnál lavórban fürdettük, mert kádat nem vittünk magunkkal, nem fért volna el. Anyum azt is vett, így ott kiskádban normálisan fürcsizett. Én elvittem a saját ágyneműjét mindenestül úgy, hogy már aludt benne 1x (előző éjjel), hogy érreze az otthon illatát. Meg azokat a játékokat ugyanúgy oda tettem, ahogy a kiságyában van.

Azóta voltunk mégegyszer, akkor is jól bírta, bár mindkét helyen felébredt éjjel 1x. De ez maximálisan belefér szerintem. :)

2011. dec. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos volt. Vittünk utazóágyat, ágyneműt, pelenkákat, popsitörlőt, ruhát, babakocsit.

Az utat végigaludta, nem volt semmi gond. Este ugyanakkor etettük/fürdettük/fektettük, mint itthon, az ágyban a cuccokat is úgy rendeztük el, ahogy az otthoni rácsos ágyban volt. Nem volt semmi baja, élvezte a rokonokat. :D

Túlparázod, ne izgulj ennyire. :)

2011. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!