Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt minden anyuka teljes...

Itt minden anyuka teljes fűszermentesen főz egy év alatti babájának?

Figyelt kérdés

Persze most nem a már alkalmazható fűszerekre gondolok, hanem pl. a sóra, vegetára, stb., tehát azokra, amikkel alapjáraton a saját ételeinket ízesítjük. És ha ez a fent leírtak szerint történik, akkor hogy van az, hogy sokan írják, hogy már az ő ételeikből eszik a baba? Nálunk ez nagy dilemma, mert a fiam meg sem eszi az ízetlen, egy kaptafára készült bébiételeket, én főzök neki, de előfordult már, hogy meg kellett sóznom egy-egy főzelékét, persze nem megborítottam vele, de nekem is hányingerem lett a natúr ízétől.

Vagy például a paradicsomszószt cukor nélkül készítitek? És ha rászokik a teljesen fűszermentes ízekre, akkor hogyan fogom rászoktatni majd a rendes kajára?


2012. jan. 30. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Én már sózok neki, mert anélkül meg sem eszi. Persze, itt nem durva sózásra gondolok, de egy csipettől nem hiszem, hogy gond lenne, a gyerekorvosunk is mondta, hogy mehet neki.

A paradicsomszószba szoktam pici cukrot tenni, nem eszik minden nap (sőt, minden héten sem) paradicsomosat, így attól a mokkáskanál cukortól nem fog sem elhízni, sem lebetegedni.

Az üveges, ízetlen bébiételeket már meg sem eszi.

Mióta veszek ki a mi ételeinkből neki, azóta magunknak is gyengébben sózok, fűszerezek, max. apa utána még tesz bele magának borsot, erőspistát...

2012. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sót semmiféle képpen nem adok de cukrot igen (kis mennyiségben). Legalább 1 éves koráig kerülni kell amennyire csak tudod. Persze van sok olyan anyuka aki meg van győződve arról, és büszkén említi, hogy a gyerek milyen ügyes, hogy ugyan azt eszi már amit a család többi tadja és ezt milyen jól teszi.

Majdnem szó szerint így is kezdik a tájékoztató és étkezésitanácsadó könyvek. Megemlítik a tipikus hibákat. Hogy mit meddig ne adjunk neki...

Amennyire tudod kövesd. Azért mert más gyereknek más a szájíze még nem fejlettebb az ő szervezete sem egy vele egykorúnál.

2012. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Pici sótól nem lesz baja a babának, és pici cukortól sem! Anyukák túl szokták parázni ezt a dolgot. A védőnők persze elmondják mit mikor, de kérdezem én... ez mennyire megbízható mikor fél évente mást kell mondanunk? Egyik évben szigorúan 1 év után adhattak a babáknak baba piskótát, kifli csücsköt stb, másik évben már 4 hónapos kortól! Na akkor melyiknek lehet hinni? :) Annyit tanácsolnék anyukák, hogy mindent csak mértékkel! És kisbabát nem könyvekből kell felnevelni!

Üdv mindenkinek: Védőnő :)

2012. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha meglátják amit írok,igen csak jönnek majd a lepontok...

Én úgy csináltam mindig is,hogy megkóstoltam amit főztem,még melegen. Ha "fúj" íze volt,akkor csempésztem bele egy pici- de tényleg csak egy pinduri!! cukrot.

Mivel hamar elkezdtük a hozzá táplálást és minden ízt jól fogadtak,így 5 hónapos koruktól kaptak néhány olyan dologból,amit mi is ettünk- pl a vasárnapi húslevesből vettem ki és azt turmixoltam- mellesleg a bolti cuccokban is találkoztam már olyannal,hogy az íze bizony sóra engedett következtetni,hogy az van benne! és egyik-másik natur gyümölcs sincs olyan édes,mint az üvegben amit árulnak!! Bárki bármit mond,azok közül is akad amit cukroznak,sóznak!

Nagyanyáinkhoz tudok vissza menni,akik mindig tettek egy kicsi cukrot vagy sót a bébi kajába,sőt tovább megyek! ha nem volt elég az anyuka teje,akkor híg-grízt csináltak a babának és azt etették vele!

Vissza térve arra,ahogy én csináltam és fogom csinálni,ha a kicsi jól reagál az ételekre: fél éves koruktól már a saját levesünkből turmixoltam Nekik,amikor már foguk lett-akkor pedig csak villával törtem össze.

Én paradicsom szószt soha nem adtam Nekik,hanem amikor a krumplit már elég ideje ették,akkor csináltam paradicsomos krumplit- abba nem kellett semmilyen fűszer.


Amit megtanultam az évek során: a gyerekek azt eszik,amit eléjük rakunk. Ha nem csípős,akkor bármilyen cukros-sós vagy épp cukor- só hiányos ételt megesznek!- legalább is az én két nagyom :-)



Üdv:3 lányos

2012. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én már az elejétől fogva teszek bele egy kicsi sót, 4 hónaposan kezdtük, most 6 hónapos. Egyszer használtam még kaprot tökhöz. Cukrot nem használok, de az is igaz, hogy paradicsomot még nem kapott, de én azt magamnak se cukrozom meg. Vegetát még nem használtam, de én még külön főzök neki, később ha a mi levesünkből eszik, nem fog érdekelni, hogy van benne vegeta, előbb utóbb azzal is találkoznia kell. Amúgy teljesen igazad van, mert a hozzátáplálás végső célja, hogy megtanuljon önnállóan enni ill. azt amit mi eszünk
2012. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En babaknak valo zoldfuszer, csirke, marha... leveskockat hasznalok. Ez somentes de nagyon finom az ize (heinz a markaja de lattam mar knorr markasat is). Pl csirkehuslevesbe ezt tettem es a zoldsegeket. Kuktaba foztem es amikor keszen volt a babamnak kivettem 2 napra valo adagot a mienket meg egy picit megsoztam, borsoztam ujramelegitesnel. Szinten igy csinaltam a fozelekeket zoldbors, zoldbab -ba tettem a zoldfuszer kockabol. Mikro keszen volt kivettem 2 napra valo adagot es megsoztam meg egy picit magunknat es foztem meg 2-3 percig, hogy jol elszlodjon a so. Spenotnal hasznaltam egyedul egy pici sot mert azt nem kockaval csinaltam. Paradicsom szosznal en hasznaltam egy pici cukrot meg zellerszarat vagy bazsalikomot. Tokfozeleknel baba zoldfuszer kocka + kapor meg borsikafu magunknak meg utanna soztam miutan kivettem a fiam adagjat. Gulyaslevest vagy paprikas krumplit azutan soztam, borsoztam meg amiutan neki kivettem az adajat. Igy ette a kisfiam azt amit mi. Egyedul amit ugyanolyan sosan evett mint mi a fasirozott volt meg a hasonlo kajak mert azt nem lehet utanna sozni. :) Ma mar 2 eves es most mar ugyan azt eszi amit mi hasznalok neki kulon babaknak valo kockat.
2012. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sót,vegetát,cukrot,bazsalikomot,köményt már használtam,kisfiam kb 1 hónapja ugyanis nem eszi meg az ízetlen kajákat,és lássuk be a zöldségek nagy része borzalmas fűszer nélkül,persze keveset teszek rá,de így mindent megeszik,de már az is segít vajjal párolok,vagy sajtosan,joghurtosan csinálok valamit,illetve ha gyümölcsöt teszek a főzelékbe akkor nem kell más fűszer,sem só,sem cukor,már evett a húslevesből is pedig abba volt fűszer
2012. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

13honapos koraig kulon foztem neki,mert szeretek fuszeresen fozni(nem vegeta es egyeb valamik).Az ovebe nem raktam sot,cukrot(sutotok megoldja a cukor problemat) csak hagymat,fokhagymat tettem bele es egyeb zoldfuszereket.

Hacsak zoldseget is foztem igyekeztem olyanokat valogatni amiknek ize is van.Megette azokat is es most megeszi a fuszerest is.

2012. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Óhhh.... dehogyis! 7 hónapos a lányom, de meg nem enné ha nincs íze! Mondjuk én sót nem használok, de pici cukrot igen! Ha én főzök akkor abba mindig teszek pici vegetát! Az üveges paradicsomos burgonyát meg nem enné cukor nélkül! Ráadásul azóta mióta az egyik extra egészségesen táplálkozó rokonunk elmondta hogy amíg pici volt a lánya mindig ízesítette a kajáit még lelkiismeret furdalásom sincs! Én sem eszek mondjuk füvet! Vele miért etetnék :D
2012. jan. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!