Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem eszik, és nem is hízik...

Ha nem eszik, és nem is hízik a 2,5 hónapos gyerekem mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van tejem, de se szopni nem akar rendesen, se cumisüvegből nem fogadja el pluszban lefejve, se gyakrabban mellre tenni nem tudom mint ő szeretné, mert üvölt és feszíti magát. Lassan 3 hónapos de 70-90 grammokon vegetál 4-5 óránként, és az elmúlt héten kemény 5 dekát hízott összesen.

Ötletek mivel javíthatnék az étvágyán?


2012. jan. 31. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezt csináltuk mi is 3 hónaposan! Próbáld meg álmában etetni! Én mindíg a mi ágyunkon altattam és amikor már mocorgott tömtem is a szájába a cicit! Nem könnyű időszak de túl lesztek rajta! nekünk is volt olyan hónap, hogy a minimumot sem hízta meg! Rengeteg tejem volt de emiatt 4 hónaposan el kellett kezdeni a hozzátáplálást! A mai napig nem issza meg a tápszert , egész nap trükközök hogy az ajánlott mennyiség meglegyen! Ja és legalább 20 liter anyatejet ajándékoztam el a fagyasztóból mert az sem kellett! Tarts ki, hátha csak átmenet ez nálatok! Addig is fejd le a tejet mert így el fog apadni! Üdv.
2012. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fejek persze, hogy legyen elég. Meg be is csomósodik ha nem fejem le. Én is azon gondolkoztam, hogy valahogy még egy hónapig kihúzzuk, aztán vagy javul az étvágya vagy elkezdem etetni, pedig én 6 hónapig csak szoptatni akartam, de hát ez a gyerek nem partner benne.
2012. jan. 31. 09:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az étvágyával van baj. Előfordulhat, hogy nem vették észre a lenőtt nyelvét, és azért nem szopik. Vagy lehet hipotón is, és izomgyengeség miatt nem szopik. Vagy refluxos.

Mindenképpen kérnék alaposabb kivizsgálást a dokitól.

2012. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet tejallergia is, nálunk ez volt az első tünet 2 hónapos korában, hogy nem evett-nem hízott.

Azóta is 1 kilóval van lemaradva a "nagykönyvhöz" képest és nem nagy evő, de ő mostanában már nem hozza be az elmaradást sajnos (15 hónapos).

2012. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijesztgessétek már szegényt! Nincsen semmi baj az ő babája ilyen! Mint írtam az enyém is ezt csinálta! Túl éltük ! 1. válaszoló
2012. jan. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ijedős. :)

A nyelvét nézték a kórházba, hipotónnak biztosan nem nevezném, allergiás pedig nincs a közel s távoli családunkban. Mondjuk étvágytalan sincs a családban... ezért nem is értem. Nem sovány, de nem hízik annyit amennyit az ennyi idős gyerekek és közel sem annyit mint a testvére ennyi idősen.

2012. jan. 31. 09:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hasonlítsd a testvéréhez vagy más babákhoz. Az én kislányom is ilyen. Szinte csak a minimumot hízza minden hónapban. Már 6 hónapos és csak 6,8 kiló. Mi már elkezdtünk kóstolgatni, de ebben sem valami lelkes.
2012. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet!Éppen ma kérdeztem a szoptatás menü alatt mert megbolondulok!Ugyanígy 10 hetes a kislányom és 70 ml-t szopizik, de egy héttel ezelőtt még 100 körül evett mindig.Nem tudom,hogy mi történt vele, de 70-80 ml-nél többet nem eszik.Ennyit szopizik,utána sír. de ennyivel is elvan egész nap.Most ő sem hízott 3340 gr-al született most 5 kg és 10 hetes. Az én kislányom viszont cumisüvegből bármennyit meg tudna enni,de nem akarom rászokatni mert utána tuti nem fog szopizi.Hihetetlenek!
2012. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kicsiszolo ***** válasza:

Sziasztok!

A menstruációval , hogy álltok? Tipikus jelenség, hogy 2-3-4 hónaposan elkezd vissza állni a hormonháztartás. Még annál is aki igény szerint szoptat.Jgy az első peteérést ami a szülés után van a baba már megérezhet mivel más lesz a tej.

Ez egy átmeneti állapot. Jellemzője az eddig jól szopó baba szív kettőt és utána lefordul és üvölt.

Egyébként a reflux is ilyet produkál.

Az sajna nem jelent semmit, hogy a családban van-e allergiás.Manapság már a tejfehérje allergia nagyon gyakori.Célszerű lenne orvossal konzultálni és kizárni az esetleges betegségeket.

2012. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!