Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gondoljátok hogy kicsit...

Nem gondoljátok hogy kicsit túllihegjük a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

nagyanyáink vajon problémáztak azon hogy milyen színű a gyerek kakija,ki mit ad rá otthon,ki viszi ki hidegben sétálni és ki hagyja otthon,normális-e ha csak négyszer eszik és az hogy hány centi hány kiló,vagy mit tud/nem tud x i

dősen? nem kellene kicsit ösztönösebben nevelnünk és kevésbé összehasonlítgatni máséval?Szerintem a problémáink nagy része abból ered,hogy másokra hagyatkozunk holott internet és mások véleménye nélkül is megoldható a legtöbb probléma,ami meg nem,arra ott a gyerekorvos.Szerintetek?


2012. jan. 31. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a kettő között lenne az optimális, mert régen meg túl könnyedén vettek mindent, ami már jobban orvosolható, vagy megelőzhető. Azt speciel én sem értem, miért hisznek a nők jobban vadidegeneknek, mint a gyermekorvosuknak.

Amit szintén nem értek, miért licitálja egymást túl sok anyuka, hogy ő mennyivel lazább, meg vagányabb, holott az anyai aggódás normális és természetes dolog.

A baj eleve ott kezdődik szerintem, hogy mi anyák állandóan (ha nem is mondjuk ki) bíráljuk egymást. Ha egy gyerek jobban fel van öltöztetve a téren, mint a miénk, magunkban azt gondoljuk "na, de beöltöztette szegényt az a túlparás nő" ha meg lengébben, akkor fordítva "na, szerencsétlen meg fog fázni".


A baj az, hogy mivel mind méregetjük egymást titkon, ezért folyton meg akarunk felelni egymásnak, nehogy valaki valami gázosat gondoljon rólunk, ezért állandóan visszaigazolást kérünk hogy "ugye nem vagyok parás?" meg "ugye nem vagyok szaranya?"


Tehát nem feltétlenül túllihegjük, hanem fontosabb a másik anyukák véleménye rólunk, mint a saját ösztönös megérzésünk.

2012. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Igen, szerintem is :) De most miért "lihegsz" ezen? :D


/Bocs, nem hagyhattam ki/

2012. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.



Amúgy, ha eddig nem tudtátok volna, mindenki "szaranya":

[link]

2012. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szívemből szóltál!pedig szerintem a legtöbb anya nem sz*ranya,csak neki az a meggyőződése hogy úgy jó és emiatt nem kellene őt a mi listánk szerint sem fel,sem lepontozni,azok a gyerekek is épp úgy felnőnek,mint akié másképp csinálja.
2012. jan. 31. 13:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tom én ezt az oldalt szeretem sok kérdést felteszek és várom a véleméyneket. Ezek vélemények és tudom hoy nem orvosi szakvélemény. de hidd el néha olyan jó praktikákat ki lehet szürni hogy az orvoshoz nem is kell vinni a gyereket mert magad kikúrálod.

Illetve néha egy egy ősszehasonlitgatásnak jo ha meg akarom tudni kb egy 17 hós gyerektöl mik az elvárható dolgok amiket csinál vagy eszik vagy bármi.

Néha jot szoktam derülni kivel milyen baleset ér ciciztetés közbe vagya hoszsu éjszakázástol .Illetve o látni nem csak én más is küzd adott estebe a sexuális élet megváltozátol, férjek hozzáállása, Hiszti korszak bonyolultságárol.

Ez az oldal erre szolgál. Lehet nagyanyáink is kihasználták volna ha ismerték volna ezt az oldalt vagya z internetet. De ott is szomszédol szomszédra jártak (szájhagyomány utján. népi gyógymodokat ahsználtak. Ök is aggódtak csak nem tudták ide irni:D :D

2012. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen nagyanyáink a szomszédasszonnyal és a közértes nénivel beszélték meg, hogy milyen színű a gyerek kakija.

Mi meg itt beszéljük meg a neten.

2012 van, változnak az idők.

2012. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

de jó tökre egyetértek az elsővel :)) csak ilyen jól nem sikerült még megfogalmaznom, én is úgy látom hogy egyre inkább egymást méregetik az anyukák és anyuka-klikkek hogy ki hogy csinálja és ha így az miért nem jó bezzeg ha úgy stb..

szerintem valahogy mindenkinek kevesebb az önbizalma mint kéne ezért van ez a nagy ellenségeskedés másokkal kik meg másképp csinálják..nem tudom régen milyen volt és ha más volt miért volt más.

2012. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Régen azért más volt a helyzet, mert általában több generáció élt együtt. Így a fiatal szülők kérdéseit megválaszolhatta a nagymama, akik velük élt, vagy a testvér, sógornő. Illetve sokkal szorosabbak voltak az emberi kapcsolatok, segítették egymást a szomszédok is, kiálltak a kapu elé, és megvitatták a problémákat. Akkor is voltak tanácstalanabb anyukák, csak hát internet még nem volt, meg telefon sem :)

Én inkább annak a híve vagyok, hogy jobb ha valaki kérdez, mintha olyan okosnak képzeli magát, hogy később ennek esetleg a gyerek látja kárát.

2012. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sok mindent túllihegünk, ez igaz. Bár szerintem ez az internet átka is. Itt valahogy minden dolog túl lesz lihegve.

A régebbi időkhöz meg nem szerencsés hasonlítani a mostani életet szerintem, mert nagyanyáinknak nem volt lehetőségük túllihegni, de akkor nagyobb is volt a gyermekhalandóság is.

Örülök, hogy jó pár dologban már nem olyan körülmények és nem olyan felfogások vannak, mint régen. Elég sok mindenben változtunk mi emberek és a körülményeink is.

Mamám mondta, hogy nem volt pénzük még cipőre sem, és 10 kilós liszteket cipeltek az országon belül, hogy valahol kapjanak érte ruhát. Én meg el sem tudom képzelni szerencsére ezt a fajta hihetetlen szegénységet, amikor nem is volt lehetőség azon vacillálni, hogy a 7000 vagy 12000 Ft-os cipőcskét vegyék meg a gyereknek.

Persze értem, amit kérdezel, tényleg sok mindenben van már tiltás, túlzás. De azt hiszem sokkal jobb a helyzetünk (túllihegés ide vagy oda), mint régen.

2012. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosnál vagy a tanácsadáson sokszor érzem magam rosszúl ez miatt. Sok anyuka igazi "szupernőnek" tűnik az alapján amit elmond. 4 hónapos a picim, nagyon jó baba, de nem szeretek dicsekedni vele, néha vannak problémák, mint mindenkinél, de nem szeretek panaszkodni sem. Nem szeretem összehasonlítani sem, nem baj, ha kicsit előbb vagy később csinál valamit. Boldog és úgy jó, ahogy van. De zavar, ha olyan kérdésekkel bombáznak, amihez lövésem sincs.
2012. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!