Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből gondoljátok, hogy...

Miből gondoljátok, hogy tévesen riasztott a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Már többször olvastam itt, többen írtátok, hogy több alkalommal is tévesen riasztott. Most megint eszebe jutott ez a kérdés.

Nekünk is van, Angelcare típusú, nem a bébiőrös.

Ha hosszabb ideig kimarad a légzés, pittyen egy hangosat figyelmeztetésként, majd ha továbbra sincs mozgás, akkor ütemesen hangosan sípolni kezd.

Na, egyszer arra ugrottam ki az ágyból, hogy pittyent ( nem az elem merülése volt, mert azt is jelzi), rohantam a gyerekhez és ficergett. Biztos vagyok benne, hogy a pittyenéstől vett levegőt és rendeződött minden. Ilyenkor szerintem nem lehet megmondani, hogy tényleg hosszabb ideig nem vett levegőt, mert nem voltam ott, pont ez a légézsfigyelő lényege.

Aki azt gondolja, hogy téves volt, az tulajdonképpen miből hiszi ezt? MIkor sípolt tévesen?

Nem mintha ez bármit is befolyásolna, de kíváncsivá tettetek. Tegnap is volt egy erre utaló kérdés, vagyis a válaszokban volt.


2011. febr. 6. 14:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%

Mert szakemberek szerint, ha nem tévesen riaszt, hanem valódi a riasztás nincs az a pittyegés meg rázogatás, amitől életre kelne a baba.

Újra kell éleszteni, míg a mentők meg nem érkeznek. Ezért van is tanfolyam, ahol pontosan megtanítják az embereket mi a teendő, ha valódi a riasztás.

A többi téves riasztás, hiszen gép, ami egyébként nevetségesen olcsó is, annyira komoly szerkezet sem lehet. Tévedhet.

2011. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Nem jártam tanfolyamra, ezt nem tudtam.

Akkor minden olyan riasztás amikor nincs újraélesztés tévesnek bizonyul.

2011. febr. 6. 14:20
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom, én jártam koraszülött intenzíven és ott felébredtek a babák a pityenéstől.

Elég lehetetlen gondolatnak tűnik számomra, hogy ha a 1000 grammos beteg baba felébred rá, akkor egy egészséges 3500 vagy fölötte levő baba nem...

2011. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Felébredni felébred, kétségtelen, de akkor nem az a baja, hogy leállt a légzése. Valószínűleg pittyegés nélkül is felébredne és venne levegőt.

Igen van tanfolyam, nem tudom melyik klinikán tartják és ha fontos neked, akkor menj el. Gondolom pár óra az egész. A csecsemőorvos ismerősőm mondta, különben semmi értelme az egésznek. Mert ha egyszer valódi baj lesz és valóban riaszt, mert leállt a baba légzése ott fogsz állni, pánikban, mit tegyél.


Nekem bekómálhat a fiam és van injekciónk, amit be kell adni. Nem bonyolult, kiveszed az injekciót, felszívod a vizet, megrázod és a combjába beadod.- és azt mondják, gyakorolni kell, lejárt injekcióval, hogy mindezt kb fél perc alatt megcsináld. Mert pánikban nem könnyű, ha ott fekszik a gyerek kómában. Nem volt még ilyen, de akivel előfordult azt mondta, rettenetes.

Ebből ítélve, ha egy injekció beadását gyakorolni kell, akkor újraéleszteni biztos nem fogod tudni.

2011. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem leállt csak kimarad, ilyesmi előfordul sok esetben. Viszont van, hogy észre sem veszi, hogy kimarad a légzés és nem vesz levegőt. Ilyenkor egy pittyenés simán észheztéríti.

Ez nem ugyanaz mintha más okból leállna a légzése. Annál valóban nem segít a pittyenés és orvosi beavatkozás szükséges.

De ettől még nem riaszt tévesen a légzésfigyelő.

2011. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tényleg, lehet, hogy igazad van, a rossz emlékeket kitörli az agy, ha nem szükséges akkor nem emlékszik vissza rá az ember. A nagylányaim koraszülött ikrek voltak, intenzíven, inkubátorban. Mikor látogatóban voltam náluk, az egyik lánynak állandóan leállt a légzése, végül a nővér mondta, hogy anyuka csak rázokassa meg az inkubátort, minden rendben lesz és tényleg, újra lélegzett. Végül nem győzték a rázogatást, beraktak a két kis vállacskája alá egy-egy kis felfújható pumpaszerűt. Akkora volt, mint egy dió és valami gép ütemesen fújta fel hol az egyiket, hol a másikat. Hagyatt feküdt a lány és úgy nézett ki mintha egyfolytában táncolt volna álmában. Mozgott a teste jobbra-balra. Ezzel tartották "mozgásban", hogy lélegezzen. Ez kb 2 napig tartott, majd megerősödött a tüdeje és kivették alóla a táncgépet. Rendbe jött, most nagy, erős és okos lány. :)
2011. febr. 6. 14:35
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, a légzésfigyelőnek nem az a lényege, hogy újraélessze a gyereket, hanem az, hogy amennyiben azért nem vesz levegőt, mert túl mélyen bealudt, akkor felébressze.

Bizonyára hallottál már arról, hogy előfordult, hogy a babák annyira mélyen bealudtak, hogy "elfelejtettek" levegőt venni. Pont erre való a légzésfigyelő.


Kérdező, szerintem nem lehet megállapítani, hogy téves volt-e vagy sem, mert ha riaszt, mire beérsz, már felébredt a baba, ha amiatt riasztott, hogy a mély alvás miatt nem vett levegőt.

Esetleg akkor állapíthatod meg, ha ott vagy mellette, s látod, hogy emelkedik a mellkasa lélegzésnél, és mégis riaszt.

2011. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. soha nem gondoltam, hogy tévesen riasztott (6 hetes korunkig néha előfordult, még nappali alvásnál is), mivel hosszú másodpercekig kell, hogy ne mozogjon a babának legalább a mellkasa, hogy a készülék riasszon, hogy nem érzékel mozgást. Én nem hiszek ezekben, hogy pici a baba, és lemászott az érzékelőről, meg ilyen hülyeségek, mert ezek a készülékek nagyon érzékenyek. Én inkább azt hiszem, hogy kislányom tényleg nem vett levegőt, de a riasztó hangos visítása kicsit megébresztette, és lélegzett tovább. Esetünkben minden alkalommal, mire berohantam hozzá (ez kb, 2 másodpercet jelent), már édesen szuszogott, úgyhogy győztem le, és újra bekapcsolni a figyelőt, hogy nehogy teljesen felébressze a visító hang.
2011. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Onnan tudtam,h téves,mert éppen a kiságynál álltam és a kislányom levegőt is vett és fent is volt,tehát láttam.Amugy ha éjszaka történt volna ilyen,akkor odaültem volna a kiságy mellé,és egész éjjel néztem volna.para mami voltam és vagyok is:-)
2011. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus (utolsó vagyok), most olvasom csak azt a baromságot, amit első írt. Atyaúristen, ha ennyire nem vágod, hogy mi az a légzésfigyelő, inkább ne írkálnál. Bár gondolom, azt hiszed, hogy tudod. :-)) A légzésfigyelő padok mozgást érzékelnek, nem légzést, Te szerencsétlen, és nagyon érzékenyek. Nem azt érzékelik, hogy konkrétan lélegzik-e a baba, hanem azt, hogy a légzés által mozog-e a mellkas. Akkor riaszt, ha nem érzékel semmiféle mozgást. Remélem, így már világos. Ja, és az első riasztás/csippanás (asszem) 10-15 másodperc mozgás nélküliség után van, a visító hang meg még 5 másodperc, valami ilyesmi. Lényeg a lényeg, max. 20 másodpercig "hagyja" nem lélegezni, vagy bármiféle mozgást végezni a gyermeket/csecsemőt. Mert ugye, ha mozog bármily módon, nyilván lélegzik is.
2011. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!