Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a napod az ikreidde...

Hogy telik a napod az ikreiddel? Mennyi idősek?

Figyelt kérdés

Hogy oldod meg, hogy belőled csak egy van, belőlük pedig 2? :)

Hogy fogod nevelni őket? Mint ikreket (ugyanolyan ruha, játék, ovi, suli) vagy külön külön? :)



2012. jan. 31. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az enyémek 3 hét múlva 1 éves nagyfiúk:) Néha elég nehéz már velük, de nagyon aranyosak, szépek és imádom,hogy ikreim vannak! Kétpetéjűek, arcra hasonlítanak,de a hajuk miatt különböznek, (az egyiküké sima, a másiké hullámos) így nem gondolom, hogy nehezebben alakul ki az én-képük, a nevük sem összecsengő.

A legnehezebb a kimozdulás, minden nagyon körülményes...

Nem sok időm van másra, velük vagyok egész nap. Játszanak, ha van időm takarítok, szerencsére már egy időben alszanak. Majdnem minden nap főzök nekik, de szerencsére már ugye nagyjából ehetik, amit mi, szóval ez is könnyebbség.

Ruháik nem pont ugyanazok mindig, bár van, hogy igen. Ha nem, akkor is van egy séma,amiben mondjuk ugyanaz van mind2n. pl. mind2n kertészgatya, stb...Sztem 2petéjűeknél nem olyan gáz, ha hasonlóban vagy ugyanolyanban nyomják. Játékból nem szoktunk 2 egyformát venni, tök fölösleges, úgy is összevesznek rajta:) Inkább veszünk egy nagyobb dolgot vagy 2 különbözőt egyszerre. Oviba, suliba, bár még nem tartunk ott, szeretném őket együtt járatni, nekem nem annyira jön be az,ha szét vannak választva.

És Te?

2012. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én most vagyok 22hetes, és hát nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz itt :) Első(két) baba lesz, így pláne nehéznek érzem.

Nekem tetszik az, hogy ugyanolyan ruha, ugyanosllyan haj az ikreknek, mert aranyos, de nem csinálnám így. Édesek, igen, de két külön emberke. Iskolában sem íratnám külön őket, max legeslegvégső esetben külön osztályba. De fogalmam sincs, hogy mi jó a fejlődésüknek :/ Ezért várok itt tanácsokat :)

2012. jan. 31. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ikreink most 7 hónaposak.

Egy fiú egy lány már most is két külön személyiségek addig míg a fiú szeret kézben lenni és elvárja a babusgatást és figyelmet addig a lány azt szereti ha békén hagyom és ellehet egyedül a játékaival.

Hát ruha nem ugyan az értelem szerűen.Játékokból van ugyan olyan pl.Kiságyra szerelhető forgó csörgő stb.Általában játékból is különbözőeket szeretnek míg a lány egy rongyiért van oda fiam kedvence az elefánt.

Néha elég nehéz mivel 3.4. babaként érkeztek de szerencsére jó babák.

2012. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Enyémek fiúk, szintén kétpetéjűek, 9 hónaposak. Egyedül vagyok velük egész nap. A kimozdulás bizony nem egyszerű.. Este már alig várják az apjukat, nagyon szeretnek vele játszani. Amúgy nagyon jó babák! Zabálnivalóak ahogy kacarásznak egymással, beszélgetnek egymással. Imádom, hogy ketten vannak! Néha vannak csak egyforma ruhában, inkább különbözőben. Mindenképpen egy csoportba, osztályba szeretném majd járatni őket.
2012. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egypetéjű ikerfiaim vannak, két hét múlva lesznek 1,5 évesek. Nagy komiszok, huncutok. Van egy 3 éves nővérük, se ovis még őszig, úgyhogy négyesben vagyunk nap közben. Nagyon szeretnek a fiúk együtt játszani, és el is játszanak szépen, most már a nagylánnyal is egyre több dolgot tudnak együtt csinálni, játszani. Már nem rombolnak, úgyhogy egyutt legóznak pl.

Napok gyorsan telnek, nagyon gyorsan velük. Most már sokkal könnyebb velük, de tavaly ilyenkort nem sírom vissza. :-)

Nem járnak egyformában, alig van egyforma ruhájuk. Kívülről nagyon hasonlítanak, bár az egyik kicsit kisebb volt mindig, de belsőre nagyon nem egyformák. A nagyobb fiú és a lányom egyforma természetre kb, kisebb teljesen más. Egy oviba, suliba fognak járni legalábbis általánosba. Onnan majd ők eldöntik.

Ők két különböző gyerek, tehát külön kell nevelni őket szerintem és mivel nem egyformák, így kézenfekvő is, de elválasztani nem akarom őket egymástól, mert már most keresik egymást ha a másik elmegy pl a szobába, stb.

Kimenni nem egyszerű, nyáron jó volt mert nem kellett öltöztetni, és már nagyon várjuk a tavaszt!!!!!

2012. jan. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányaim egy évesek, kétpetéjűek. Mind külsőre, mind pedig belsőre különböznek, de így kerek az egész.

Én úgy érzem, hogy egyre könnyebb- bár most épp a "mindenremászokfel"- korszak van. :)

Ruhából vannak egyformák is és vannak különbözőek is. Játékokból van, amiből kettő van, de olyan dolgokból,amit egyszerre ketten is használhatnak, mint például tanuló asztal, abból egy.

És én sem szeretném Őket külön oviba, iskolába íratni.

Amúgy nagyon jó dolog ikreket nevelni. Nem mondom, az elején volt, hogy a fáradtságtól este sírva fakadtam, de ez az időszak elmúlik, történtek egymás után az új dolgok és mindig az a korszak a legszebb, legjobb, amiben vagy- legalábbis én így élem át. Úgy érzem, hogy ugyanúgy tudok figyelni mindkettőjükre, semmiben nem szenvednek hiányt azért, mert ketten vannak. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy Apukájuk is maximálisan kiveszi a részét a nevelésükben.

Ha most azt mondanák, hogy újra kezdhetném az egész várandósságot, stb., én ugyan így szeretném.... :)

Hidd el, nagyon jó lesz- ha nem is ezt fogod feltétlenül érezni az elején...

Csodálatos várandósságot kívánok Neked és egészséges Kisbabákat! ( Tényleg, tudjátok már mik lesznek????? Elnézést, ha esetleg már írtad...)

2012. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!