Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek lett szövődménye?

Kinek lett szövődménye?

Figyelt kérdés

Konkrétan az mmr oltás szövődményeire gondolok.

Hol oltották a babát?


2012. jan. 31. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Karba semmi baja nem lett csak annyi hogy mivel lefogták hogy be tudják adni az oltást azota üvölt ha el kell menni dokihoz
2012. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Első babámnak egy hét múlva nagyon magas láza lett, pillanatok alatt jött, két napig tartott, hirtelen el is múlt, addig nem lehetett csillapítani.

A második babám ma kapta a karjába, remélem ő nem lesz tőle beteg.

2012. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én védőnőként dolgoztam 5 évig, de nem láttam még hála istennek semmilyen szövödményt, pedig az orvosok is ettől az oltástól tartanak legjobban, sokan a Prevenart sem szeretik ezzel együtt beadni (pedig az az ajánlás) Nálatok mi volt a gond? Rosszul adta be az orvos, vagy allergiás reakciója volt?
2012. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi is még csak menni fogunk, és érdekelt hogy mire készüljek. Kicsit be vagyok ijedve. :(
2012. jan. 31. 22:07
 5/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Ja az más, akkor nem szövődményre gondoltál, hanem mellékhatásra.

Ha csak az MMR-t kapja, akkor 7-10 nap múlva lehet hőemelkedése, láza, ingerlékeny, aluszékony lehet, lehetnek kiütései, ill. előfordulhat kötőhártyagyulladás(de ilyet még nem láttam). Rögtön beadás után lehet allergiás reakció (mivel csirkeembrión tenyésztik a kórokozót, így tojásallergiánál fordulhat ez inkább elő).

Ha Prevenart is kap mellé, akkor attól 48 órán belül lehet láz, nyügősség, aluszékonyság, ritkán kiütés (ilyet egyszer láttam, nem is kapott többet, mert nem kötelező védőoltás)


[link]


[link]

2012. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szövődményre is gondoltam, mert olyan rosszakat hall az ember....

2012. febr. 1. 09:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam tojásallergiás (3 keresztes). A házi orvos olt nálunk, és előtte beszélt valakivel a kórházban, hogyha probléma lenne.

1 héttel az oltás után néhány pötty és náthaszerű tünetei voltak.

2012. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ez a 15 hónapos oltás? lányomat két hétre leteperte.:(
2012. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen a 15 hós, az mmr.
2012. febr. 4. 18:23
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


ezt a kérdést annak idején én írtam ki az oltás miatt


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!