Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek babának lehet...

Szerintetek babának lehet adni Laxacur Activot? A Laevolac nem használ. Valaki próbálta már? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, mennyi idős a babád?

Mi is próbáltunk Laevolac-ot, szintén semmit nem ért. Aztán vettünk egy szélcsövet, hogy mikor már nagyon nyűglődött, segítsünk neki, meg kamilla teát kapott langyosan, kevés cukorral.. De csak 3-4 naponként, mert ugye szárítja a kis beleit.

Mi hamarabb elkezdtük emiatt hozzátáplálni az orvosunk tanácsára, és azóta rendben van a széklete. Minden reggel 8-9 között érkezik a szeretetcsomag. :) Múltkor kihagytunk 2 napot az etetéssel, mert bepöttyösödött (utólag kiderült, a fogzástól), és nem is tudott rendesen kakilni, csak nagy nehezen estére szenvedte ki.


Ha még nem eteted, kezdj el adni neki leveket. Úgy tudom, az almalevet hamarabb el lehet kezdeni!

2012. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi laevolac-ot adtál neki? Az én babámnak is makacs székrekedése volt egy hetes korától kb. 6 hetes koráig... nálunk használt ugyan a laevolac, de elég sokat adtunk neki belőle és tudtam, hogy ez nem végleges megoldás hiszen nem tömhetem vele a végtelenségig... Ami nálunk a végleges megoldás lett az a BioGaia probiotikus cseppek (a dokink javasolta), elég drága de nagyon jó, viszont ez hosszútávon fejti ki a hatását, kb egy hónap volt mire beállt tőle pici lánykám széklete... mostmár csak kétnaponta adom neki (most 9 hetes a babám).
2012. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!9 és fél hónapos.Mindig is küzdöttünk a kakival, sajnos tápszeres a kezdetektől. A hozzátáplálás óta lett katasztrofális a helyzet, vastagabbat kakil(t), mint egy felnőtt, és nagyon szenvedett. Pedig csak lazító kajákat kap, a kamillatea sem használ már. Mira baby vízzel, napi 2 dl, nagyjából kézben tartjuk, de ki szeretnénk próbálni ezt a Laxacurt, de nincs infóm, hogy babának lehet -e. Laevolacból napi 30ml sem használt.
2012. febr. 1. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
A glicerines kúpot próbáltátok már? Lehet, hogy az segítene.
2012. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt nevezik hozzászokásnak.

30 ml Laevolac? 2 dl Mira Baby? Te jó isten! Ez egy felnőttnek is sok.

Akkora mennyiségeket adsz neki, hogy hozzászokott, és egyre több hashajtó egyre kevesebb eredményt hoz, sőt, hashajtó nélkül már nem is tud produkálni!

Ez nem kritizálás, mi is megjártuk a lányommal, majdnem beleestem én is ebbe e hibába, egészen addig, amíg az orvos jól le nem teremtett, és észhez nem térített, hogy mit művelek. Tönkreteszem a gyerek bélbolyhait egy életre.


Az én lányom is iszonyatos székrekedéssel küzd, nálunk a napi egy reszelt alma nagyon sokat segít, mindennap tud kakilni, mégha nehezen is indul meg a dolog, de tud kakilni!

Az almának fontos szerepe van a téli C vitamin ellátásban, a pektinvegyületek, a sejtfalakat alkotó cellulóz és hamicellulózok a bélben vizet felvéve megduzzadnak, és a belet fokozott mozgásra ingerlik, ezért az alma székrekedés gyógyítására alkalmas.Az almának szabályozó, regulátor szerepe van.

Első lépésként én adnék neki normaflore-t, hogy helyreálljon a bélflóra egyensúlya, napi egy-két tartály. Mellé sok gyümölcs, még ha tud is rágni a gyerek, akkor is lereszelném neki, hogy minél könnyebben tudjon emészteni.

És sok-sok folyadék, lehetőleg víz, esetleg gyümölcslé, vagy kamillatea!

Hidd el, ez segít.

Egy tapasztalt anyuka.

2012. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös!Nem szokott hozzá, ugyanis a 30 ml Laevolac határt kb 1 hét adása után értük el,5 ml-vel kezdtem, ennyi idő alatt nincs hozzászokás! Az almával kezdtem a hozzátáplálást, pár napig minden nap volt széklete, meg is lepődtem, aztán egyszer csak fogta magát és beragadt. Utána volt, hogy csak őszibarackot adtam neki napokig, mégsem volt kaki. Elméletileg a Mira vízhez nem lehet hozzászokni, ezt orvos mondta. Én már attól tartok, szervi baj van, hisz szinte az összes létező házi praktikát bevetettük mindenféle eredmény nélkül.Nem kap krumplit(helyette csicsókát adok neki), és életében 2szer evett répát. Csak egyszer lenne már ennek vége, mert ez rémálom!
2012. febr. 6. 17:18
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es: igen, szinte csak azzal tud. :(
2012. febr. 6. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Van már valami javulás a babádnál kakilás ügyben?
2012. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm szépen az érdeklődést, végül nem adtam neki Laxacurt, de szerencsére mostmár minden nap kakil. Remélem nem csak a fogzás miatt... Nagy valószínűséggel tejérzékenység miatt volt ilyen makacs székszorulása. :(
2012. jún. 14. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!