Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babámat várom, a...

Második babámat várom, a kislányom másfél éves. Kinél milyen tapasztalatok vannak azzal kapcsolatban, hogy hogy fogadta a nagyobbik a kistesó érkezését?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

készülj fel mert mindenféle válasz lesz


van olyan akinek jó van akinek rosszul és ezek változatai

abszolút gyerek függő a dolog és persze a szülőkön is múlik

erre felkészülni nem igen lehet

ami tanács lehet türelmemmel és nyugisan viseld ha fellép a testvérféltékenység


ui: nálunk nem volt gond mikor született a kicsi nálunk most van gond mert már nagyok .-)))

2012. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam még csak 1 éves volt (épp a szülinapján tudtuk meg), amikor terhes lettem. Most a pici már 8 hós, a nagy még nincs 2 és fél. Nagyon jó. Vannak persze rossza napok, amikor a nagy nyűgös, de ezt leszámítva, minden nagyon szuper. Egy a fontos, szerintem. Éreztetni, hogy a családban mindenki egyforma fontos, anya, apa, nagy és kicsit egyaránt. És akkor nem lesz baj.
2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

18 hónap van a gyerekek között. A testvérféltékenységet hírből ismerjük, illetve még úgy sem.


Mi arra figyeltünk, hogy:

- a nagy ne szoruljon háttérbe

- a nagy "rigolyái" megmaradjanak, pl. ha a nagy délelőtt szeretett zajos tevékenységet a nappaliban csinálni, akkor ha a pici aludt, akkor átvittem őt a másik szobába

- ne a nagy alkalmazkodjon a kicsihez, hanem a kicsi a nagyhoz (lásd előző)

- a nagy be legyen fogva a kicsi ellátásába (pl. pelus adogatás, lábmosás az ő "feladata" volt)

- ugyanakkor legyen olyan szakasza is a napnak, amikor csak és kizárólag kettesben vagyok a naggyal kb. fél-egy órát, úgy, hogy nem én ugrok, ha a kicsi sír. Ez nálunk úgy volt, hogy apa levitte sétálni a kicsit vagy én elmentem a naggyal fürdeni, míg apa altatta a picit.

2012. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ugyanígy csináltuk ahogy a 3. válaszoló, semmilyen tesvérféltékenység nem alakult ki, 2 év a korkülönbség + tesós könyveket is olvastunk neki, sokat beszélgettünk már előtte is, h milyen lesz a kistesó (sokat sír, nem tud egyedül játszani, menni enni) és meglátogattunk kisbabás, kistesós barátokat, hogy lássa milyen egy baba
2012. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
te terelgeted a gyereked hozzáállását az új jövevényhez. Ha nem tudod felkészíteni rá, akkor olvass szakkönyvet.
2012. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves múlt a nagy, és egy hónapos a pici. Szerintem is a legfontosabb az, hogy legyen olyan szakasza a napnak, amikor csak a naggyal foglalkozol. Emellett legyen néha olyan, hogy apa van a picivel. És apróbb dolgokat (pl pelenka kidobás, mérleg bekapcsolás)én is rábízok a nagyra, ezt nagyon élvezi. És rengeteget beszélgetünk.
2012. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!