Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kislányom nem...

6 hónapos kislányom nem hajlandó elfogadni kanálból az ételt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 hónapja kínlódunk a kanállal, kiköpi az ételt vagy ki sem nyitja a száját. Kipróbáltam, etetőcumiból simán elfogadta az ételt, de nem akarom, hogy erre rászokjon. Adjatok tanácsot légyszíves, mert teljesen kétségbe vagyok esve!
2012. febr. 1. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom öt hónapos múlt, és szintén ezt játsszuk mint ti. Mondtam a gyerekorvosnak, hogy cumiból megeszi, de kanállal nem. Erre azt mondta, hogy ne erőltessem, az új íz a fontosabb, ráér még kanállal enni. Azt is mondta, hogy az ő gyerekei majd egy éves korukig nem ettek kanállal (igaz már 20 év körüliek).
2012. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a testverem is ezt csinalta,amikor kicsi volt,mamaek eroltettek,szegeny o uvoltott nagyon,de eroltettek,es hozza szokott.....
2012. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik fiam is ezt csinálta, hogy nem volt hajlandó kanállal enni, csak mosolygott rá. Én is cumisüvegből adtam a főzeléket. Nem erőltettem, de pár naponként próbáltam a kanalat, egyszer csak sikerült. Majdnem elsírtam magamat örömömben, amikor elkezdett kanalazni.(7,5 hónaposan) Azóta gyönyörűen eszik. :-) Először bolti főzeléket adtam neki, aztán kiderült, hogy az is a baja, csak azt eszi meg, amit én főzök neki. Esetleg érdemes olyan étellel próbálgatni a kanalazást, amit nagyon szeret.
2012. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!