Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarja a 4 hónapos kislány...

Nem akarja a 4 hónapos kislányom az almát elfogadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos. 5 napja próbálom neki az almát adni, első két nap csak lé formájában utána már pépesen, de nagyon fintorog neki. Próbáljam még tovább vagy hagyjam rá és próbáljak meg más gyümölcsöt?
2011. nov. 21. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keverj az almába egy kis kekszet.
2011. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sütőtököt, vagy gesztenyét próbáld. Alma savanyú neki.
2011. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy: reszelt alma + reszelt répa összekeverve. Finom, és egy próbát megér.
2011. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én későbbre halasztanám.
2011. nov. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék senkit sem leszólni, de a hozzátáplálás kezdetekor semmilyen gyümölcsöt/zöldséget nem keverünk!!!

Én azt mondanám, hogy párold meg egy picit az almát. És úgy turmixold. Ha így sem megy, akkor egy pici anyatejecske/tápszer bele? Ha úgy sem ízlik, akkor válts. Majd később újra próbálhatod.

2011. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is almával akartam kezdeni 5hós fiamnál, de ő is nagyon fintorgott, pedig 4 napig próbáltam. Szerintem kezdj inkább barackkal. Nekünk az már bevált, vagy párold meg az almát. És ami még nagyon fontos, hogy jól pépesítsd össze, mert az is zavarhatja, hogy darabos!
2011. nov. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld a barackot, vagy várj még 1 hónapot az egésszel.
2011. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 14hósan fogadta el az almát elöször. Reszelve soha nem ette meg..Most 19hós,most is épp almát eszik s etet:d
2011. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is 2 hete kezdtük és nekem sem akarta az almát elfogadni.(szerintem a pici darabkák miatt)üveges bébiételben elfogadott kb 3 kanállal..áttértünk a banánra,ezt jobban ette,majd a barackra..másfél hétig csak 2-3 kanalat fogadott el akármiből...azt kb 20 perc alatt..másfél hét után,mintha nem tudom mi történt volna,rendesen nyitja a száját és eszik rendesen.csak türelem kell és nem szabad erőltetni.és jól le kell turmixolni.(répát sem akarta enni,mire leturmixoltam és úgy megette,addig teaszűrőn nyomkodtam át.)
2011. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha az alma nem ízlik, akkor kezd sárgabarackkal vagy sütőtökkel. nekem a védőnő azt mondta, esetleg az almát megpárolva kis szőlőcukrot főzni bele, amit a gyógyszertárba lehet kapni kimérten, és azt jobban fogja szeretni! nekünk az alma után a sütőtök alma keveréke vált be! NAgyon ízlett neki!
2011. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!