Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed végén ha felmondanak...

Gyed végén ha felmondanak azonnal akkor még kiadják a felgyűlt szabadságot vagy nem köteles kiadni csak kifizeti a munkáltató?

Figyelt kérdés
mivel orvos mellett dolgoztam aki nyugdíjba ment így biztos a felmondásom csak azt nem tudom a szabimmal számolhatok-e mert akkor még kapok 2-3hónap haladékot hogy találjak melót vagy h a gyerekkel lehessek...
2012. febr. 1. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyed max. a gyerek 2 éves koráig jár. A rendes felmondás ellen pedig a gyerek 3 éves koráig védve vagy, ergo, amíg nincs 3 éves a gyerek, addig nem mondhatnak fel neked. Ha aláírod a közös megegyezést, az más tészta. Akkor a felgyűlt szabit ki kell fizetni.
2012. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

én úgy tudom hogy ez a védettség már megszünt vagy meg fog szünni...de mivel nincs is gyakorlatilag munkám(az orvos nyd-ba ment bár a kft más orvosokkal tovább működik viszont azoknak nem kell asszisztens) így azt se tudnám igénybe venni ha 3 évig védett volnék...

idén novemberben lesz vége a gyednek...szeptembertől emiatt bölcsibe kell mennünk de ha még a szabikkal otthon tudnék maradni az segítene a beszoktatásnál is...

2012. febr. 1. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem szűnt meg a védettség és a te esetedben fennáll. A kft. alkalmazásában álltál, akár igényt tartanak a munkavégzésedre, akár nem, alkalmazott vagy, védve vagy a gyerek 3 éves koráig. Ha nem tudnak neked munkát adni, akkor is meg van kötve a kezük, max. akkor válhatnak meg tőled, ha te mondasz fel vagy közös megegyezéssel.


Ha novemberben lesz vége a gyednek, akkor szeptember-november között nem jár gyed, hiszen a gyed egyik megkötése, hogy nem járhat közösségbe a csemete. Ezt egyébként ki lehet küszöbölni, hogy szept-nov a beszoktatás... de ezt nem minden intézmény nézi jó szemmel.

2012. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ha én nem mondanék fel és nem tudnak nekem munkát adni akkor hogy lesz nem értem? akkor fizetniük kellene egy évig a gyesemet anélkül hogy dolgoztatnának?


nagyon köszönöm az eddigi válaszodat is!!!

2012. febr. 1. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
a gyest nem a munkahelyed fizeti...
2012. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a gyest az állam fizeti, a munkáltatónak ilyenkor semmilyen fizetési kötelezettsége nincs.


Tudom, nem egy álom-fizetés (nettó 25eFt-ról beszélünk), de a munkanélküliségnél jobb. De akár még azt is meg lehet játszani, hogy a gyed után megszüntetitek közös megegyezéssel a munkaviszonyt, igényelsz álláskeresési járadékot (ez picit több, mint a gyes összege), max. 90 napig kapod. Ha lejárt és nincs még állásod, akkor még mindig vissza tudsz menni gyesre a gyerek 3 éves koráig.

2012. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippet de ez nem lenne megoldás mert csak a hitelünk 110e és a férjem jó ha 100at hoz haza szóval minden ft számít ezért mindenképpen munkába kell állnom...

csak az nem mindegy hogy mikor és hol és hogy...

ezek miatt jó volna ha a szabimat letölthetném és akkor a gyerekkel van időm maradni,beszokni...persze legjobb volna ha nem küldenének el és lenne fizetésem de ha menni kell akkor szeretném a legtöbb pénzt megkapni ami jár...

gyes mellett lehet 6órában dolgozni szóval még az is lehetőség hogyHA olyat találok...

2012. febr. 1. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük, hogy nem valószínű, hogy egyből találsz munkát, akkor ez esetben viszont a jobb megoldás a munkanélküli ellátás, hiszen ez anyagilag több, mint a gyes. Ha pedig nem sikerül (ne így legyen!) elhelyezkednek 3 hónap alatt, akkor még mindig tudsz gyest igényelni. Arról nem is beszélve, hogy ha te munkanélküli ellátáson vagy, akkor ha apa vagy nagyszülő jogosult a gyesre, ő is igénybe veheti - így ez is megmarad arra a 3 hónapra.
2012. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

felnőtt ápolóként biztos lesz munkám...ha legrosszabb eset áll elő akkor valami iszonyat elfekvő osztályon és persze 12 órás műszakkal de lesz....

viszont az egy érdekes megoldás valakinek amit írál hogy pl apa kapja a gyest anya meg akkor munkanélkülit...annak akinek nehezebb munkát találni ez egy jó ötlet ezért köszönöm neked!

2012. febr. 1. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!