Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkáltató kötelezhet, hogy...

A munkáltató kötelezhet, hogy a szülési szabadságot a szülés előtt 1 hónappal megkezdjem? Anyagilag jobban járnék, ha csak a szüléstől kezdeném.

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet. Én is a szülés napján kezdtem meg
2011. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet.Kiveheted 1 hónappal előbb,de ez csakis a te döntésed.Én is csak a szülés napjától kezdtem,így egy hónappal tovább kaptam normális pénzt.
2011. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is rá akartak "beszélni", de nem hagytam magam. Az utolsó 3 hetet táppénzen leszek és csak szüléstől igénylem. Ne hagyd magad, ez a te döntésed.
2011. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 judavi ***** válasza:
nem kötelezhet, én az éves szabadságomat vettem ki előtte. mindenáron rá akartak beszélni a táppénzre, mondván, hogy milyen jó lesz a sok felgyülemlett szabadság, majd ha vissza akarok menni. de a pénz miatt inkább szabira mentem. ne hagyd magad!
2011. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15:18-as vagyok.

Én is kivettem az éves szabimat a 33. héttől. Bár nem akarták kiadni, mondván, hogy nem időarányos. Én meg megkérdeztem, hogy két év múlva egyben időarányos lesz?:)

A végén megengedték!

2011. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!