Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyedet és gyest egy időben?...

Gyedet és gyest egy időben? Van egy 2 éves ill. egy 1 éves fiam. A feleségem most gyedet kap a pici után. Én a nagyobikkal elmehetek e gyesre? Mellete dolgoznék, mikor született a pici lemondtuk a gyedet a nagyra, és újra tgyás majd gyed a picire.

Figyelt kérdés
viszont most utánanéztem és ha jól értem akkor talán mindkét gyerek után kaphatnánk ellátást. úgy irják, h ugyanazon bizt. jogviszony esetén nem jár a kettő eggyütt. viszont mi két felnőtt emberként kül. a bizt. jogv. hogy is van ez?
2009. máj. 31. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem kaphatsz,egyszerre egy gyerek után egyfajta ellátást lehet csak igényelni!
2009. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ezt értem, de én két gyerek után kérdezem két szülőre.

a feleségem gyedet, én meg gyest.

2009. máj. 31. 16:59
 3/12 anonim ***** válasza:
értem, de nem lehet, visszafizettetik
2009. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vagyis egy háztartásban egyszerre egy szülő egy gyerekre csak egy ellátást igényelhet, amit te írtál nem engedik
2009. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az ellátás igénylésekor figyelni kell, -ITT A LÉNYEG- hogy ha ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg

terhességi-gyermekágyi segélyre,

táppénzre vagy baleseti táppénzre,

gyermekgondozási támogatásra (gyermekgondozási segély és gyermeknevelési támogatás), illetve

gyermekgondozási díjra

is jogosult az igénylő, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe.ITT A LÉNYEG VÉGE

Nem jár az ellátás azoknak, akik többek között

bármilyen jogviszonyban díjazás ellenében munkát végeznek (kivéve a szerzői jogi védelem alatt álló alkotásért járó díjazást) vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységet személyesen folytatnak;

munkavégzés nélkül megkapják teljes keresetüket,

a gyermeküket napközbeni ellátást biztosító intézményben (például bölcsödében, családi napköziben) helyezték el.

2009. máj. 31. 17:14
 6/12 anonim ***** válasza:

én ezt oep-estől tudom, nálunk most jön a tesó,

egy könyvelő kismama

2009. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tehát a Feleségem lenne a gyed igénylő, én meg a gyes.

Mindenesetre megérdeklödöm az áll. kincstárnál, mert ha nem, akkor az én értelmezésem szerint nem ismerik az idevonatkozó törvényt.

2009. máj. 31. 17:17
 8/12 anonim ***** válasza:
kérdezd meg azért, de akkor mindenki ezt csinálná ha lehetne... minden jót
2009. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
sajna lehet, hogy nem tudják, még akinek kéne az sem. 1 próbát megér
2009. máj. 31. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:
megkérdezted?
2009. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!