Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol kell igényelni a GYED...

Hol kell igényelni a GYED kiegészitő juttatást?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy amennyiben május végéig történő igénylés esetén januárig visszamenőleg kifizetik.
2012. febr. 2. 09:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Akitől kapod, ott kell kérni a gyed-kompenzációt.


"10. § (1) Az Igénylõ a 2012. évi jövedelempótlék megállapításához az alábbiakról nyilatkozik:

a) a 2011. évi adójóváírás igénybevételének tényérõl,

b) arról, hogy a 2012. évben családi kedvezményt igénybe vesz-e,

c) arról, hogy a 2012. évben hány fõ kedvezményezett eltartott után kíván családi kedvezményt érvényesíteni,

d) a 2012. évben a családi kedvezmény igénylése során figyelembe vehetõ eltartottak és kedvezményezett

eltartottak számáról és

e) az adóazonosító jelérõl.

(2) A nyilatkozat tartalmazza:

a) az Igénylõ természetes személyazonosító adatait,

b) azt, hogy az Igénylõ 2012-ben családi kedvezményt igénybe vesz-e és a családi kedvezmény érvényesítése során

figyelembe vehetõ eltartottak és kedvezményezett eltartottak számát,

c) a családi kedvezmény érvényesítése során figyelembe venni kívánt kedvezményezett eltartottak számát,

d) 2011. évre vonatkozóan az adójóváírás érvényesítését és

e) az Igénylõ által tett záradékot az adatok valóságtartalmáról.

(3) Az Igénylõ a nyilatkozatot a pénzbeli ellátást folyósító szervnek két példányban nyújtja be. A pénzbeli ellátást folyósító

szerv az egyik példányon igazolja az átvételt, a másik példány alapján intézkedik a jövedelempótlék megállapítása

iránt."

2012. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
és ezt magamnak kell meírni vagy ott kapok valamilyen papirt amit ki kell tölteni?
2012. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mivel a kormányrendeletet tegnapi dátumú, szerintem sem a munkáltatóknál, sem az oepnél nincs erre vonatkozó nyomtatvány még. Én nem várnék arra, hogy valaki valahol csinál egy nyomtatványt, hanem írnék egy levelet az oepnek/munkáltatónak, hogy hivatkozva a kormányrendelet 10.§-ra az alábbi nyilatkozatot teszem: és szépen felsorolnám a kért dolgokat.
2012. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az oep már kiküldte az erre vonatkozó nyomtatványt

én már vissza is küldtem, és ugyan annyi gyedet kaptam, mint eddig

2012. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem te a családi adókedvezményes nyomtatványról beszélsz. A gyed kompenzációhoz eléggé meg lennék lepve, ha lenne nyomtatvány, tekintettel arra, hogy az 2012. 02. 01-i jogszabály, ami tegnap volt.
2012. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is a családi adókedvezménnyel kevered mert ezt tegnap fogadták el.Én ma felhivtam a munkahelyet hogy van e ilyen papirjuk azt mondta még nincs de ugyis szolni fognak .Egyébként is ha május 31 ig igényeled akkor visszamenőleg megkapod ha utána akkor csak az adott honapban de visszamenőleg nem.
2012. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2012. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Írtam ma az Oep-nek, a pénzügyi ellátásokkal foglalkozó személynek. És már elküldte csatolva a nyomtatványt. De írta azt is, hogy mindenkinek ki lesz küldve postán, aki érintett.
2012. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


ma tették fel a honlapra a nyomtatványt.2példányban kell kinyomtatni és elküldeni az OEP-nek vagy a munkáltatónak,ha az kifizetőhely.

2012. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link] ÉS VÁLTOZÁS

na talán így jó lesz.utolsó vagyok

2012. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!