Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan idő meghatározva,...

Van olyan idő meghatározva, ameddig otthon kell maradni a babával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Július 10-ére vagyok kiírva a harmadik gyermekemmel szülésre. A kérdésem az lenne,hogy van olyan idő törvényileg, amíg kötelező otthon maradni a babával? Azért kérdezem, mert szeptembertől viszont kezdhetnék az új munkahelyemen.


2012. febr. 2. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
...és a babával mit csinálsz?
2012. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésre nem tudok válaszolni!

De a baával mi lessz?Ki lessz vele otthon!?

2012. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az új munkahelyeden nem tudják, hogy terhes vagy?

Amúgy szerintem nincs ilyen törvény.

2012. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva: tudtommal nincs ilyen idő. Egyszer volt itt egy kismama, aki azt kérdezte, van- e olyan kórház, ahova rajta kívül beköltözhet még valaki, mert ő a szülés másnapján már dolgozni akar, és addig az a másik lenne a kicsivel.

Törvényileg biztos nincs akadálya, hogy mennyire jó ötlet, az persze más kérdés.

2012. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 20 hetes kortól veszik be a piciket a bölcsibe.


Szerintem törvényileg biztos, hogy nincs ilyen meghatározva.

2012. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Most miért kell bántani a kérdezőt? Valószínű nem jókedvéből megy vissza dolgozni. Talán csak becsúszott a baba, és kell a pénz, amit keresne a kérdező. Sajnos nem mindenki engedheti meg hogy otthonmarad. Kedves Kérdező!

Nincs olyan törvény ami szabályozná meddig kell otthonmaradni a babával. Bölcsibe 4 hónapos kortól veszik fel leghamarabb. Addig másképp kell megoldani. Remélem sikerül úgy hogy mindkettőtöknek jó legyen. Biztos nem lesz egyszerű.

2012. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Bár a lepontozást nem nagyon értem, egyátalán nem bántásból kérdeztem vissza, csupán kíváncsiságból. Természetesen a baba lehet akár az apukánál, akár nagyszülőnél, akár bölcsiben...
2012. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen torveny. A kerdezo pedig biztosan atgondolta a dontest, es valoszinuleg a baba elhelyezese is megoldott. Amugy ez a "maradjunk otthon a gyerekkel, mert csak anya kepes ra vigyazi" egy eleg elavult gondolkodasmod. Nyugat-Europaban mar 6 hetes kortol beveszik a gyerekeket bolcsodebe, raadasul a gyesnek vagy gyednek (nem igazan tudom mi van otthon) megfelelo ellatas 6 honap. Itt nem is hallottak meg szeparacios szorongasrol vagy beilleszkedesi problemakrol.
2012. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Nem hagyom magára a kisfiam. :) A nagymamival lenne abban a pár órában amíg én dolgozom. És igen, muszáj lenne elmennem, mivel sajnos úgy alakultak a körülmények, hogy egyedül nevelem a gyermekeimet. Ahhoz meg a GYES igen kevés. Az előző munkahelyem meg csődbe ment, szóval a GYED sem jöhet szóba.
2012. febr. 2. 11:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva azért a 6 hetes kortól bölcsibe dolog sem jó szerintem. A bölcsi egy szükséges rossz ha vissza kell menni dolgozni. Amúgy lehet hogy külföldön nem hallottak szeparációs szorongásról (ami amúgy nem igaz), de nem is olyan a kapcsolat a gyerekek és a szülők között, mint ott ahol anyuka otthon lehet a gyerekkel 2-3 évet.
2012. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!