Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segít az az apuka nektek...

Segít az az apuka nektek otthon valamit, aki három műszakba jár dolgozni?

Figyelt kérdés
A férjem három műszakba jár dolgozni. Ha éjszakás, reggel 7-re ér haza, eszik, fürdik, alszik este 7-ig, 8-kor indul. Ha délutános alszik majdnem délig, délben indul, ha hazaér ismét alszik. Ha reggeles, akkor munka után hazajön, eszik és alszik. Semmiben sem számíthatok rá. Már sokszor szóvá tettem, de semmi változás. Itthon vagyok a 6 hónapos kislányunkkal, de úgy érzem magunkra vagyunk hagyva. Mikor én dolgoztam, műszak után még elláttam a háztartást stb, ő meg egyáltalán nem csinál semmit. El vagyok teljesen keseredve.
2012. jan. 25. 22:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Például ezen a héten a szia, és a mi a kaja mondatokon kívül mást nem is beszéltünk..-----ez a szomorú
2012. jan. 25. 22:31
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én párom folyamatos műszakban dolgozik,ha éjszakás reggel 7-kor lefekszik,11-kor felkel,játszik az 1 éves kisfiunkkal,délután 4-6-ig ismét alszik,este ő fürdet,és 9-kor megy dolgozni,ha délelőttös akkor ha haza ér eszik,alszik 1órát,csak ha délutános akkor van keveset a gyerekkel!

Szóval az én párom nagyon sokat segít!

Próbáljátok meg nyugodt körülmények között,veszekedés nélkül megbeszélni,hogy ez neked nagyon kevés "segítség"amit tőle kapsz!

Sok sikert!

2012. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a te férjed nem ilyen lusta, mint az enyém.
2012. jan. 25. 22:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Férjem is 3 műszakba jár. Bmilyen szakos is, napi 1 etetés az övé.

Ha reggeles, estefelé játszik a fiammal vagy sétálunk egy jót. Füröszteni is együtt szoktunk.

Ha éjszakás akkor reggel 7től alszik 2ig 1/2 3ig, és a du kb úgy telik mint amikor reggeles.

Ha délutános akkor pedig reggel ő megy a gyerekért, pelusozza felöltözteti néha ő is eteti.

Régebben gyakran segített az altatásban is, de mostanában a fiam nagyon anyás, így apánál nem akar elaludni.

Most épp nyüglődünk éjszakánként fogacska miatt, hétvégente vagy ha délutános ő is fel szokott kelni éjjel.


Nem akarlak megbántani, de férjed elég bun...

Nem is látja felnőni a lányát. Ahogy leírtad az egész napja szinte alvásból áll:-((((

2012. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg így van, állandóan csak alszik. Olyan mintha itthon sem lenne. :-(((( Még csak meg sem kérdezi, hogy milyen napunk volt, minden rendben van-e a kicsivel.
2012. jan. 25. 22:50
 6/10 anonim ***** válasza:

hat ha esetleg hozza szolhatok ,nekunk meg nincs gyerekunk,de rajta vagyunk a dolgon!

o allando delutanos 17-re megy es legkesobb fel 2re itthon van! de van amikor mar 11kor betoppan,mint ma :)


ha hajnalig dolgozik,akkor reggel hagyom aludni 11-ig! de ha viszont mar 11kor hazaer,akkor masnap reggel velem egyutt kel es visszuk a kutyat setalni! nincs mese,nem akarom,h eltunyuljon! ha en a haztartast el tudom latni munka mellett,akkor o is fel tud kelni!

de van ,amikor szo nelkul fogja magat reggel es viszi a kutyat!

mondhatnam ,hogy szerencses pasit fogtam ki magamnak,de nagyban kozre jatszik az en hatarozotsagom is!


persze,ha faradtabb,akkor szokott meg aludni egyet a delutani kutyaseta utan!

es ezzel tokeletesen kiveszi a reszet a "csaladi eletunkbol" is!!!

2012. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

22.43-as vagyok. Tényleg sajnállak nagyon rossz lehet ez így.

Néha kicsit sajnálom is a férjem mert, pl. ha reggeles este 11től alszik 1/2 5ig, nem olyan sok ez. De a fiam nagyon szeret apjával játszani pl.: kukucsozni.

Voltak időszakok, amikor ő is kicsit eltunyult, nem vitáztunk miatta, csak úgy "beszologattam" neki, de mostanra már ez így kialakult.


A férjed egyáltalán nem is foglalkozik a lányotokkal? Meg se próbál pl. : játszani a lányotokkal?

Nem lehet, hogy csak nem tuja, hogy mit csináljon? Mert a férjem is olykor "kétségbe esik", hogy most mit csináljon, mert pl.: nem akar enni, vagy nyűgösebb a gyerek. DE aztán segítek neki vagy mostanában egész jól feltalálja magát.

2012. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én férjem az év 9 hónapján így dolgozik: reggel 6-7 között indul, mikor mennyire kell sietnie és este 8ra ér haza.


a fiunk 9körül kel és este 9-f10-kor fekszik pont ezért.

mikor a férjem hazaér akkor megvacsizik, ekkor utóvacsizik a kispasi is, majd együtt beülnek egy nagy kád vízbe (férjem előtte letusol, csak hogy ne kössetek belém :D), és még egy fél órácskát játszanak együtt.

néha mikor nem hulla fáradt a konyhát is rendbe teszi, de vasárnap ő csinálja a reggelit, konyhát és hálót kitakarítja és magára mos :)


szerintem ez így jó, nem mondom, hogy sokat segít, de az biztos, hogy erején felül. férjed tényleg nem nagyon feszíti meg magát ha csak enni és aludni jár haza :( elhiszem, hogy el vagy keseredve :(

mondjuk ha ilyen volt régen is akkor gondolom, hogy sejtetted, de azért a gyereketekkel muszáj lenne foglalkoznia.

esetleg egyszer ha úgy jön ki, hogy már eleget aludt szerinted, keltsd fel és köszönj el, hogy most menned kell. 2-3 órát sétálj, vásárolj, kávézz, mit tudom én, ő meg babázzon :) hátha...

2012. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Párom is 3műszakban dolgozik,a héten pont éjszakás,ilyenkor alszik reggel 7-től délután 2-3-ig,utána eszik és azután babázik,közben gépezik mert az itt van a gyerekszobában,délután 4-kor megeteti a kislányunkat,este pedig együtt fürdetjük,majd este 8-kor szintén ő eteti és együtt tesszük le aludni a kicsit,azután este 9-kor megy dolgozni.

De ha pl.főzökamikor itthon van mindig megkérdezi,hogy kell-e segíteni.(pucol krumplit,hagymát stb)

Hétvégén segít takarítani:ő a porszívó felelős.:D

De nálunk ez így volt a baba születése előtt is.

Én nem tudnám elviselni,ha állandóan aludna,nem segítene semmit se,hiszen előtte én is volt,hogy folyamatos műszakban dolgoztam,vagy állandó délutános voltam,szóval volt,hogy neki kellett főzni.(jó,modjuk csak káposztás vagy krumplis tésztát,de milyen jó volt,hogy nem nekem kellett mikor hazaértem.)

2012. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beszéltél vele?
2012. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!