Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti babátok is nyögve, erőlködv...

Kerria kérdése:

Ti babátok is nyögve, erőlködve pukizik, és kakil?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik a kérdés, de én még más babánál nem tapasztaltam ilyen jellegű nyögéseket, erőlködéseket. A széklete általában normális, néha híg, és csak nagyon ritkán kemény.


- Ti babátok is nyögve pukizik, kakil?

- mitől van ez szerintetek, ha a széklete normális?

- van valami amivel könnyíthetek a helyzetén?


Köszönöm!


2012. febr. 2. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos a kislányom is ilyen. Sokszor éjjel is emiatt ébred fel. A kisfiam nem volt ilyen :(.

Megoldási javaslatom nincs :(.

Viszont nem tudom milyen idős a babád, de nálunk a helyzet a hozzátáplálás elején még rosszabb lett, mert akkoriban meg kakilni nem is bírt 2-3 napig. CSak láttam, ahogy küzd...


tornáztatni szoktam, pocakmaszi

2012. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

mennyi idos?

mi kb. 6 hetesen kezdtunk nagyokat nyogni hozza, teljesen belepirosodik amikor kakil, a pukinal valtozo, neha magatol jon neha orakig nyom mire sikerul

de neki pisinel is bepirosodik a szeme korul

egy ket percen belul aztan elmulik a pirossag

2012. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 krisztivan ***** válasza:
44%
Kisfiam a mai napig(17 hós lesz)bevörösödött fejjel képes kinyomni a kakit és a pukit is.Pedig nem kemény,és nem is tart sokáig.De nagyon édes,mert legugol hozzá egy perc,és szalad is tovább:-))
2012. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Az én kislányom állandóan nyög és erőlködik, fura nekem is, mert a fiam nem csinált ilyet, de azt olvastam kinövik a babák.
2012. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Egy off:

"mi kb. 6 hetesen kezdtunk nagyokat nyogni hozza" Te is együtt kakilsz a babával? Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni...


A kislányom 8 hetes, úgy 6 hetes koráig minden etetés után rottyantott egyet. Néha csak épp bepiszkolta a pelust azzal a jófajta folyékony anyatejes kakival, de olyanokat nyögött közben, mintha minimum szorulása lenne. Most 2-3 naponta kakil, ugyanígy.

2012. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
jogos az utolso, de nekem a tobbes szam valahogy automatikusan jon
2012. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2 hónapos a kislányom, tápszeres ugyan,de normális a széklete.


Csúnyán hangozhat, és előre is bocsánat, de örülök neki, hogy nem én vagyok egyedül ezzel a fura dologgal.

Ha látogatók jönnek, mindig kellemetlenül érzem magam, hogy úgy nyög, mintha egy hete nem kakilt volna...


Köszönöm a válaszokat!


Tornáztatni és masszírozni is szoktam, eddig nem vettem észre a különbséget.


Éjjel nem egyszer riad rá fel ő is (és én is), de akkor ez van, majd kinövi.


A királyi többes, én is sokszor beleszaladok ebbe. " Mi 2 hónaposak vagyunk" például. Tényleg érdekes ez, azelőtt nekem is mindig szemet ütött, most meg sokszor akaratlanul is belefutok...


Hát a hozzátáplálás még messze van, de az elszomorít, hogy ott még lesz ilyen gubanc.


Nagyon köszönöm a válaszaitokat, így megnyugodtam.

2012. febr. 2. 20:43
 8/13 kíváncsicska ***** válasza:
Mi is ezzel a problémával küzdünk.Meg is kérdeztem a dokit normális-e.Azt mondta igen hisz a hasizma még nem olyan fejlett és meg kell tanulnia ezt is.2 hónapos az én lányom is.Ja és hozzátette a doki, hogy 1-1 kaki vagy puki akár fél órába is beletelhet de nem kell emiatt aggódni.
2012. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Emiatt nehogy már kellemetlenül érezd magad!

A fiam sosem kakilt erőlködve, a 8 hetes kislányom igen, de egy percig nem gondoltam, hogy ez kellemetlen volna mások előtt.

2012. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én elfelejtettem megkérdezni a dokit, mert most az oltás miatta ggodalmaskodtam, aztán itthon mikor elkezdett nyögni jutott eszembe, hogy megkérdezhettem volna... na ezért írtam ki ide közprédára.


Tudom, hülyeség emiatt kellemetlenül érezni magam, csak olyan furcsán néz némelyik látogató... mintha direkt hagynám szenvedni szegénykémet.

2012. febr. 3. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!