Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora 9 -10 hetes babátok?

Mekkora 9 -10 hetes babátok?

Figyelt kérdés

Súly és centi is érdekel.... Meg, hogy mennyit eszik. És hányszor? Meg minden érdekel, amit megosztanátok róla....

Válaszaitokat köszönöm.


2012. febr. 1. 15:36
 1/10 Kerria ***** válasza:

2 hónaposak vagyunk ma, holnap leszünk 9 hetesek.


Tápszeresek vagyunk (sajnos), és ma a doktornéni 5000 grammnak mérte, és 57 cm-nek.


8szor eszik egy nap általában, és az átlag mennyiség 90 ml.

Néha sajnos csak 60-at eszik meg, na ekkor lecsökken az időtartam. Átlagban 2,5-3,5 óránként kér enni, éjjel viszont már van egy 6 órás időtartam, amit alvással töltünk :)

Vízből általában 150-200ml között iszik meg egy nap. Ma például még alig ivott, tegnap pedig 210 ml-t fogyasztott.

2012. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:
Azért írd meg a Te Babád értékeit is, mert engem például érdekel. :)
2012. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3560 grammal született, most 6000g és 59 cm, átlagosan 8-10-szer szopizik egy nap, de ez nagyon változó. Van hogy nincs akkora étvágya, és ritkábban kér enni. Éjjel max egyszer kel fel szopizni, de van hogy fel sem kel.Nem mérem, hogy mennyit eszik.
2012. febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi pont ma vagyunk 10hetesek,3900grammal született a kislányom(3700-el jöttünk haza) és 48cm-el,szoptattam és kapott pótlást is most 3napja már csak tápszert kap mert állandoan véreztek a mellbimbóim és féltem megszoptatni őt.Tegnap mérték őt 4880gr és 60cm hosszú,az éjszakai evést beleszámolva 6szor eszik 4óránként kéri 100ml-ket eszik általában séta után délután 14:00-kor megeszi a 130at is.

Mindennap 6-kor,10-kor,14-kor,18-kor, este 21-kor és éjjel 2-kor eszik.

3szor átaludta már az éjszakát,

nagyon sokat mosolyog idegenekre is de főleg az apjára és rám,próbálgatja a hangját sokat szoktam is vele beszélgetni nagyon aranyos ahogy gagyarászik.

Nagyon szereti a forgó zenélő játékát ha megáll mindjárt szol hogy húzzam fel ujjra és egy hete rágja az öklét meg minden játékot amit a kezébe adok.Sokat teszem hasra és szépen emelgeti a buksiját főleg ha a mellkasomra fektetve szólok neki olyan édesen rám néz kicsit még olyan mint a bólogatós kutyus de nagyon ügyes :).

Hintázni is nagyon szeret jókat alszik benne.


Itt egy fénykép az én tündéremről:

[link]

2012. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kerria ***** válasza:

jaj, az enyém is ilyen kis hajasbaba :)


Itt a mi babánk, én is büszkélkedem (4D UH kép, és kinti kép):


[link]

2012. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nagyon tündéri!
2012. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kerria ***** válasza:
Köszönöm, a Tied is az!
2012. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked kérdező mekkora a babád és miket csinál esetleg képed van róla?
2012. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszaitokat!

Természetesen van kép róluk, ezer meg ezer, de én nem szeretném feltölteni őket. :)

A Ti babáitok is meseszépek. :) Nekem a fiam volt nagyon hajas baba, a lányom nem az. Van haja, de nem olyan hosszú! :)

Ő kedden volt 9 hetes, és szerdán mérték. 60 cm és 5900 gr. (3900-cel született és 54 centivel.)

Nem eszik sokszor, inkább nagyon sokat. 150-170-et simán megeszik. Csak cicizik.

Olyan 6-7 hetes kora óta este 9 körül leteszem aludni, és 5 előtt biztosan nem kel föl. :) Csak anyatej.... :) A fiamnál is így volt. Soha nem kapott tápszert. Cumi sincs itthon, egyik sem igényelte. A kislányom tegnap óta megtalálta a hüvelykujját. :)

Sokat mosolyog ő is és ma már volt egy hangos sikoly is. :)

Nektek első babák? Hol szültetek?

2012. febr. 2. 14:00
 10/10 Kerria ***** válasza:

ÓÓÓ, pedig én is kíváncsi lettem volna a babádra, imádom őket (nemcsak az enyémet, mindegyiket!)

Szent Imrében szültem Budapesten, és igen, ő az első, és eddig egyetlen, a mi kis szemünk fénye. Sajnos mi tápszeresek vagyunk, ennek ellenére nem cumizik :s néha ha nagyon fáradt, nyűgös elfogadja, de az esetek többségében a cumi rakétaként szolgál, és képes akár 2 métert is repülni :) A ujjacska nálunk is nagy felfedezés volt, bár ő általában a mutató ujját szopizza és a hüvelykkel pedig az arcát támassza :) Egyfolytában beszél az ő kis babanyelvén, és néha fel-felsíikít, majd jól meglepődik :D Nálunk nagyban megy a kinyomás, imád hason feküdni, és szerencsére egyre stabilabban tartja a fejét.

2012. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!