Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokig viszitek ki babátok...

Hány fokig viszitek ki babátokat sétálni és mennyi időre? És mennyi idős babát? Hóesésben is szokás sétálni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert ijesztgetnek ezzel a szibériai hideggel már napok óta, és kíváncsi vagyok.

2012. febr. 2. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyereknek akkor is kell a levegő. Mellesleg ebben a hidegben nem terjednek a bacik. Nem zárhatom be és nem is akarom a lakásba. Amíg pici volt is kivittem rendesen bebugyolálva, tökéletes nagyokat aludt. Mostmár, hogy 17 hós elmegyünk boltba, ide oda. Jobbat alszik utána. Overál, sapka sál kesztyű és mehetünk. Semmi baja nem lesz és nincs is szerencsére.
2012. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha mínusz 10-15 lesz, akkor is lehet? Mondjuk az enyém 8 hós.
2012. febr. 2. 22:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 17 hós, de -8-10 fokba tuti nem viszem ki. Hacsak nem nagyon-nagyon muszáj. Gondolj bele, ilyenkor már a felnőtt ember is érzi, hogy összefagy az orrlyuka. Beszívni azt a hideg levegőt nekem sem kellemes, nem még egy kisgyereknek.
2012. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

22 hós a lányom, mióta bejött ez a nagy hideg, nem voltunk kint. A szél is fúj rendesen.

Ha kisebb lenne - mondjuk még feküdne a babakocsiban, és nem fújna a szél -, akkor kivinném egy kis időre.

Majd ha leesik a nagy hó, és szélcsend lesz, talán kimegyünk kicsit szánkózni.

2012. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem viszem ki, nálunk most is -14 fok van, és fúj a szél. Tegnap apa vigyázott rá, amíg elszaladtam a boltba, hát annyira fáztam, hogy szinte fájt a levegővétel. Pedig én mozogtam, a kicsi meg csak fekszik a babakocsiban.
2012. febr. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

11 hónapos a kislányom. Mivel kertes házban lakunk, és van fedett terasz, ahol ált. 2 fokkal jobb idő van, mint az utcán, így ki tudunk menni még ha csak 10 percre is.

Tegnap délelőtt -6 fok volt, de sütött a nap, és egész kellemes idő volt. Még meg is izzadt a kis nyaka a nagy sétában (ő sétált, nem kocsiztunk).

Ha esik a hó, mi szoktunk menni, múltkor épp szánkóval, mert kicsi kerekű a babakocsi, az nem megy el nagyobb hóban.

Szóval napos időben akár -7-8 fokig is simán kiviszem. Ha viszont borongós az idő, akkor olyan -5-ig.

2012. febr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a gyerekorvos hogy +2 fok alatt ne vigyem ki a fiamat(10 Hós) mert elfagyhatnak a lábujjacskái és az ujjacskái, illetve befagyhat a kis nózija.Ettől függetlenül napi 20 perc a friss levegőn vele.

bár én ebben a "szibériai" hidegben nem viszem őt ki.

2012. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz eldönteni,mert azt mondják,ha sokat van bent, vagy túlságosan féltjük,akkor biztos beteg lesz.Tegnap kivittem a kisfiamat (20 hónapos) jól felöltöztetve, babakocsival mentünk.Félig döntötten feküdt,így nem érte a szél.Illetve velem szemben volt a tolókar,tehát láttam a kicsit.Így megint nem érte a szél.Remélem nem fázik meg.De ha vki nem tudja kire hagyni,és menni kell,akkor menni kell.E.
2012. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2010 szeptemberi a kislányom, 2 hetes kora óta minden nap sétálunk( kivéve szakadó eső, mettsző,erős szél), jó időben 1,5-2 órát, nagy hidegben 0,5-1 órát. Jól beöltöztetem, és az arcát bekenem krémmel, ami kifejezetten babáknak való, ebben a fogcsikorgató hidegben,szélben.Nem igazán hittem benne, de tényleg bevált.(Még sosem fagyott le sem a keze, sem a lábujja-de ilyenről még nem is hallottam) És beteg sem volt még-szerencsére(kop-kop-kop). Kell a friss levegő, ha nagy hideg van, akkor rövidebb időközökre, de kiviszem.
2012. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tegnap kérdeztem erről a gyerekorvost... Ő azt mondta ha -5 foknál hidegebb van akkor nem vinné ki levegőzni. Tehát én ehhez fogom tartani magam bár elég nehéz itthon ülni, mert amióta megvan a kislányom nekem is a séta volt a nap fénypontja (addig sem ültünk itthon)... Két és fél hónapos a kismanóm.
2012. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!