Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Télen ha nincs a baba levegőn...

Télen ha nincs a baba levegőn mert nem tudom a saját egészségügyi problémámból eredően megoldani abból lehet baj? Étvágya jó és jókat is alszik.

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ne aggódj, nem lesz baj.Esetleg szellőztess többször.

Mi se sokat voltunk kint tavaly télen, nem lett gond, most 15 hónapos és 1-2 laza náthánál még nem volt nagyobb baja.

2012. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Hát azért valaki egy egy kicsit szerintem ki tudja vinni a gyerkőcöt, olyan nincs, hogy senki. Ha más nem akkor apuka vagy a nagyi mikor ott van. Hiába szellőztetsz sokat, attól még egészségtelen és hamarabb beteg is lehet, mert legyengül az immunrendszere.
2012. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy D vitamin felszívódási zavar vagy valami hasonló jellegű probléma lehet, amit az esetleges fényhiány okozhat? Vigantolt kapja, mégis azt mondta az orvos, hogy puhább a csontja.
2012. febr. 3. 11:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves 11.49-ES válaszoló!

De igenis van , hogy nem tudja kivinni a gyereket valaki. Például , ha apuka külföldön dolgozik vagy messze és ritkán jár csak haza és nincsewnek nagyszülők , sem barátok. És még egy dolog : Nem mindenkire meri rábízni egy anya a gyerekét , még egy rövid sétára sem.

A kérdésre válaszolva: Nálunk is volt , hogy egy hétig sem voltunk levegőn , amikor kicsik voltak a gyerekek , mert napokaon keresztül erős szél volt. Semmi bajuk nem volt , egészségesek. Ebben az hideg időben pedig nem is igazán jó, ha kivisszük a gyerekeket, legalábbis ez a vélenyényem. Nekünk muszáj kimenni , mert menni kell a nagyobbakért oviba , iskolába , de már tegnap is mínusz kilencfokban a lányom végig üvöltötte az utat , mert annyira fázott , pedig rengeteg ruha volt rajta+takaró.

2012. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én kivinném azért a 2.5 évest, de mivel a 7hetest nem lehet, mi is kuksolunk bent. Segítségem nincs, apa este 7-re ér haza.
2012. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves, 3 éves és 3 hónapos gyerekeim vannak. Oviba nem mennek már 1 hónapja, mert mindent összeszedtek és hozták haza.

Ebben a hidegben mi sem megyünk ki.

A pici szobájában lekapcsoltam a fűtést, felöltöztetem, bundazsák stb...és a babakocsiban,nyitott ablaknál alszik 2-3 órákat is.

A szobában ilyenkor 9-10 fok van,.


Kedves kérdező, ha van lehetőséged. így nyugodtan levegőztetheted a babádat, de ha nincs akkor sem lesz baja.

Ilyenkor a fénynek nem sok haszna van (D vitamin szempontjából)


Jó egészséget!

2012. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem sokat számít D vitamin szempontjából, hogy kiviszed-e. Télen van hogy hetekig felhős az ég, mégis felnőnek a babák. Ha meg süt a nap, akkor max az orrát éri meg az arcát ha épp úgy fordul a babakocsi.


Ettől függetlenül nekem is van egy kis hasonló fóbiám, így mikor nem jutottunk ki sokáig, akkor felöltöztetve napoztattam nyitott ablaknál mikor besütött a nap.Így legalább a hajas fejét, kezét is érte a nap. Biztos nektek is van egy ilyen fekvésű ablakotok, ahová besüt néha a nap. Persze ez nem -10-ben volt, csak 0 fok körül.

2012. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Mármint hány napig (vagy hétig) nem viszed ki? A télen az nem túl konkrét. Boltba csak kell menni, meg postára, gyógyszertárba stb. Az pont elég lenne neki sétának. Sokkal betegesebb lesz ha a lakásban van csak.
2012. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
Már ne haragudj, de ha a saját egészségügyi problémád miatt nem viszed ki azért kicsit fura nem? Jó időben majd nem lesz saját egészségügyi problémád? Szegény kisgyerek!
2012. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Amit akartam megtudtam, természetesen a hasznos választ adóknak megy a zöld kéz.14.16-os:Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, de ha nekem egy kérdés nem szimpatikus, azért még nem oktatom ki a kérdezőt.Ilyen felfogással én meg a Te gyereked sajnálom - már ha van egyáltalán. Amint a válaszokból kiderül nem csak nekem van ezzel kapcsolatban problémám. Köszönöm.
2012. febr. 3. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!