Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos gyereketeknek...

11 hónapos gyereketeknek adtatok már konzevbefőttet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem simán, csak tudd hogy tele van cukorral. a cukor tartalma mint egy cukorkáé kb. én is szoktam néha ha nincs más, de szerintem üvegessel sokkal jobban jársz.

azt is nézd hogy ne tartalmazzon semmi tartósítószert.


fagyasztottak nem tartalmaznak cukrot meg semmit. az a legjobb ha nincs friss vagy nem akarsz bébi üvegeset.

2012. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét múlva lesz 11 hónapos, de még nem adtam neki. Inkább fagyasztottat, vagy bébiételből, de szerintem egyébként már kaphat. Majd kapsz itt olyan válaszokat, hogy a hozzáadott cukor meg a tartósítószer miatt nem javasolt, mondjuk a tartósítószer ami engem is visszatart, cukor meg már miben nincs (a bébiételek nagy részében is van). Fagyasztottat szinte mindenből lehet kapni, abban talán nincs annyi "káros" adalék.
2012. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én gyerekeim ennyi idősek voltak, dúlt a nyár, így frisset adtam. De lehet, hogy adnék, ha úgy jönne ki.

Attól is függ mire gondolsz, pl. a barackot (amik csak felezve vannak a befőttben) könnyen lemoshatod vízzel, úgy nem hinném, hogy sokkal több cukor lenne rajta. Pl. az üveges meggy befőttet már sokkal nehezebb "lemosni". De szerintem 11 hónaposan ennyi cukor belefér.

2012. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adtam. Ha van lehetőséged, tényleg fagyasztottat adj inkább. Nekem sajnos nincs sok variációm. Külföldön élünk, itt nincs fagyasztva sokféle, csak amit még nem adnék (málna, eper, ilyenek). Ilyenkor, télen adhatok neki körtét, banánt, almát, és kb. ennyi a választék. Ezért volt, hogy adtam barackból, jól lemostam előtte. Nem lett tőle baja, de tényleg nagyon sok benne a cukor.
2012. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!én is külföldön élek, sajnos nem sok választék van fagyasztott vagy üveges befőttből.Én már nagyon unom az alma, banán, körte variációt.ha nem is sűrűn, de néha majd akkor adok neki konzerveset lemosva.És az epret miért nem kaphatja?
2012. febr. 3. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Én adtam volna, de nem fogadta el, nem olyan volt, mint a friss (amit 2 pofára zabál ha van:)) így nem kellett neki. Maradt a szokásos alma, körte, banán, mandarin.

Eperben a magvacskák(amik kívül vannak, legalábbis nekem ezt mondták) nagyon allergizálhatnak, ezért nem ajánlott 1 éves kor alatt. Bár én 11 hónaposan adtam neki, mert pont akkor termett papinál a friss. Jól lemostam és a külső részt levágtam(meghámoztam, mint más gyümölcsöt). Fiam nagyon szerette és semmi baja nem lett tőle. Fagyasztottat azért nem mertem volna próbálni, mert azt nem tudom rendesen megmosni illetve meghámozni.

2012. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is külföldön élek és itt óriási a bio friss gyümölcs választék. pl mangó, szölö, meg minden amit el tudsz képzelni. ezeket is lehet neki adni.
2012. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szőllőt?én úgy tudom annak sem a külsejét, sem a héját nem lehet adni.Vagy tévedek?
2012. febr. 3. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!