Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második babánál jobban...

A második babánál jobban viseli az ember az első időszakot mint az elsőnél?

Figyelt kérdés
Egy kisfiam van eddig, aki nagyon hasfájós és sírós volt az elején, ami miatt elég sokat görcsöltem. Nagyon zavart hogy nem tudtam segíteni... Ti jobban viseltétek a másodikkal az elejét? Csak mert így magamban azt gondolnám hogy már jobban tudja az ember mire számíthat így talán könnyebb ez a lelki része. Persze nyilván fizikailag nehezebb mivel már 2 gyereket lát el az ember. Nálatok hogy volt?
2012. febr. 4. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 2,5 éves a leányzóm, Norina semmi baj nincs vele, nem is volt tündéri kis csajszi szót fogad.A pici fiam Tomi 1 hónapos szerencsére nála sincs semmi baj egyelőre,de tény, hogy a második babánál már jobban tudja az ember mit, hogy kezeljen . Igaz én az első terhességem alatt sok könyvet elolvastam gyerekneveléssel kapcsolatban,de azért mégis csak más elméletben mint gyakorlatban.
2012. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem sokkal jobban viseli. Legalábbis nekem annyira könnyű volt a másodiknál az első 3 hónap, hogy szinte észre sem vettem úgy elrepült. Talán azért van így, mert a nagyra is kell figyelni, sőt! A 2,5 éves kisfiam leköti minden figyelmemet, a 4 hónaposomra már csak annyi idő jut, hogy megetessem, megfürdessem, néha kézbe vegyem. A többi időt pihenő székben, hordozóban, ágyon fekve tölti, nagyon szépen elnézelődik, most már forog a hasáról a hátára és vissza, megfogja a csörgőket, rágókákat, teszi a szájába. Csak azért mondom, mert szerintem a második gyerek sokkal önállóbb, mint az első, mivel kevesebb idő jut rá.

Szóval igen, könnyebb az első időszak is a második gyerekkel, hiába több energiát igényel, mégis... Meg nem görcsöl nagyon rá az ember a picire szerintem. Már van tapasztalat.

2012. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem csak egykém van (az is marad) de biztosan jobban viselném mert ténylegesen is tudnám hogy egyszer elmúlnak a kezdeti hasfájások :)
2012. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk is úgy volt. A másodiknál már sokkal magabiztosabb voltam és nem görcsöltem annyit.

Emiatt (is) a kicsi is sokkal nyugodtabb volt és ment minden, mint a karikacsapás :)

Ja meg az volt még nagyon megnyugtató számomra, hogy már tudtam, hogy minden nehezebb időszaknak vége lesz egyszer, pl. a hasfájós, nem alvós, szopisztrájkos, fogzós, bukós, nem evős, stb, stb.

2012. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!