Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korukig szeretnek...

Mennyi idős korukig szeretnek a babák pakolni (lepakolni a polcról, kipakolni a fiókokból stb. )?

Figyelt kérdés
Szóval, hogy kb. mikor hagyják abba a pakolást? Tudom egyén és nevelés függő is! De érdekelne kinek mi a tapasztalata saját kis csemetéjét illetően? 15 hónapos kislányom elől már mindent elpakoltunk amit csak lehetet, de már nincs hely hova pakolnunk. Pedig olyan dolgokkal amivel nem tud magában kárt tenni engedek neki játszani játszok vele, tanítom mi micsoda. Szépen elmondom mit nem szabad. Sokszor érti is, annál inkább huncutkodik. Néha reménytelennek tünik ezért kérdezem ez kb. megddig tart? Köszi a válaszokat!
2012. febr. 4. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ,magamból indulok ki.

Még tíz éves korom körül is állandóan nyitogattam a fiókokat.

Otthon is, rokonoknál is.


Le kell foglalni.

Sok sok játék, mese.

Lego, baba, mindenféle.

Akkor arra irányul a figyelme.


15/L

2012. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18 hónapos fiam még mindig pakol. mondjuk most már kevesebbet. tudja mi, hol van, és célirányosan "támad". Én nem csinálok ebből problémát, hadd pakoljon, utána együtt pakolunk össze.
2012. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is szoktam neki hagyni pakolni és ő is szokott már néha segíteni összepakolni. Én sem problémázok miatta csak érdekelt! Amúgy rengeteget szoktam vele játszani, csak most nehezebb lekötni a figyelmét idebent egész nap, hogy ilyen hideg van. Nagyon szeret úgyanis kint lenni az udvaron a levegőn.
2012. febr. 4. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:

15 hósan már megértik tényleg hogy mit nem szabad, nálunk voltak apa és anya fiókjai, meg a baba fiókjai. Nagyon hamar megtanulta hogy melyik melyik. Persze ettől még sokszor bepróbálkozik majd, de elég figyelmeztetni és abbahagyja.

Most 2,5 évesen már lekerült a zár az egyikről, tudja, mégsem próbálkozik vele. Persze van nagyok sok saját polcja, fiókja, doboza, azokat rámolgatja még most is.

2012. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 év 4 hónapos, még mindig pakol. Főleg a saját játékait a polcról, nem elég neki 1 autó, le kell seperni az összeset, aztán persze visszapakolja. Fiókokon sosem volt zár, hagytam, hagy pakoljon, egy idő után megunta, mert nem volt tiltott, így nem volt "buli". :)
2012. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!