Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az miért van hogy a szülők...

Az miért van hogy a szülők 99%-a úgy jellemzi a babáját kisgyerekét hogy AKARATOS? Ennyi akaratos gyerek lenne?

Figyelt kérdés
Nem inkább az életkori sajátosságokat értékeli mindenki akaratosságként? Hogy a csecsemő ill.kisgyerek felfedezi a világot,nem azt csinálja amit a szülő szeretne hiszen most próbálgatja a határait a szárnyait a lehetőségeit. Ez sokszor ütközik azzal amit a szülő szeretne vagy jónak lát de ez természetes folyamat hogy próbálkoznak, nem? Nem pedig egy általános tulajdonság hogy akaratos.. Nem tudom, számomra ez nem túl pozitív jelző.A másik dolog pedig hogy aki így jellemzi a gyerekét babáját valahogy olyan büszkélkedve mondja hogy az én babám már most nagyon akaratos...ez miért jó dolog? Későbbi élete során ez lesz előnyös neki ha akaratosként van elkönyvelve?
2012. febr. 5. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván a szülőnek nem tetszik, hogy a gyerek -valóban életkori sajátosságából kifolyólag- mást akar mint ő, folyton rá kell szólni, ezt sem szabad, oda se menj,ha ráadásul a szülő még az a türelmetlen fajta is, elég nehezen viseli(k) egymást:-)

Hogy miért büszkélkednek vele, nem tudom, lehet h azt hiszi a szülő, ez egy olyan tulajdonság, amivel jobban boldogul a gyerkőc később? Vagy hogy nézzétek, már egy kis egyéniség, saját akarata van?

2012. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor én az 1%-ba tartozom, ugyanis én nem mondanám a babámra hogy akaratos.
2012. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én se mondtam még egyikre se!! A számra se jön a szó, pedig igen, az első pár év nem a legkönnyebb. Valahogy azt látom hogy ha a csecsemő sír főleg éjszakánként meg sír mert az adott testhelyzet nem tetszik neki vagy akármi azt a szülők már AKARATOSSÁGNAK hívják. Ugyanez ha a tipegő ordítva toporzékol (ami valljuk be szinte a gyerekek 100%-ára jellemző legalább alkalmanként) akkor az már akaratosság, nem életkori sajátosság, meg később nem elrontott nevelés hanem akaratos.

Kicsit úgy érzem hogy ez ilyen felmentés a nevelés alól hogy hát nincs mit tenni már csecsemő korától akaratos a drágám...

Egyetértek az elsővel is hogy sok szülő szerintem azt gondolja hogy a gyereknek milyen jó hogy ilyen hogy mindig az ő kívánsága kell teljesüljön, mert így majd "kikönyökli" az életben a neki járó dolgokat, csak azt felejtik el hogy az ilyen embereket ritkán szokták sokan szeretni.

2012. febr. 5. 12:41
 4/8 krisztivan ***** válasza:
100%
Én sokszor szeretem,hogy akaratos a fiam.Számomra ez azt jelenti,hogy tudja mit akar és én segítek neki ezt a megfelelő eszközökkel elérni.Nem hisztis és kezelhetetlen de ha valamit akar akkor attól néha csak trükkökkel lehet eltántorítani.Szerintem ez pozitív tulajdonság ,hiszen az akarat visz minket is előre(mégha ezt néha a szeretném szóval fejezzük is ki)de tudni kell kezelni mert hiszen ebből lesz a hisztis gyerek is ha ráhagyjuk.Legalábbis én így gondolom:-))
2012. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is pozitív tulajdonság. Az én fiam akaratgyenge, nem tudom miért, de azt csinálja mindig, amit mások mondanak, ha nem szeretné, inkább elsírja magát, de nem mond nemet :( Még kicsi volt, azt mondtam, milyen jó kisfiú, de most már 3 éves, és zavar, hogy ilyen. Kisebb gyerekek is tudják irányítani, idegenek mondják gyere velem haza, ő meg megy, odaad minden játékát egy szóra, utána meg szomorkodik, hogy de az az övé volt, ááá, nem jó ez így! Úgyhogy most arra próbálom tanítani, hogy legyen "bunkó", kicsit önzőbb, stb. Jó lenne, ha akaratos lenne inkább!
2012. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom ez nem vígasztal, de nekem sokkal szimpatikusabb lenne a te kisfiad :) Én nem akarom bunkónak nevelni az enyémeimet, de úgy látszik, ez a bevett dolog manapság :(
2012. febr. 5. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne értsetek félre, én sem akarom bunkónak nevelni a kisfiamat, ezért is tettem a szót idézőjelbe, inkább csak kicsit önzőbbnek, erősebb jellemnek. Olyan kis aranyos, mindig is különlegesnek láttam, jószívű, nyugodt, csendes, érzékeny, naívka, és éppen ezért nagyon féltem! Meg kell tanulnia megvédeni magát, érvényesíteni más gyerekekkel szemben az akaratát. Félek, hogy kihasználják, rászállnak, stb,. Mit érek vele, ha az enyém ilyen kis "jókisfiú", mikor a többség meg nem az, az oviban mit csinálnak majd vele, mikor nem vagyok ott? Ezért büszkék az akaratos gyerekek szülei, mert tudják, hogy el lehet engedni a gyerek kezét, ott hagyhatják nyugodt szívvel a közösségben, úgyis elveszi a játékot, amire szüksége van, meg fogja tudni magát védeni, stb. Nem számít, hogy megverekszik érte, a lényeg, hogy sikerül érvényesíteni az akaratát, ez pedig biztonságot jelent a szülőnek, ha már nem lehet a gyermeke közelében!

Még nem adtam a fiamat oviba, pont emiatt, majd idén ősszel tervezem, akkor lesz 4 éves, addig reménykedek, hogy erősödik kicsit, jobban megérti majd, hogy mit miért tesznek az akaratos, durva gyerekek, és hogy ne vegyen a lelkére semmit velük kapcsolatban.

Úgyhogy én csak egy egészséges akaratosságot szeretnék már a kisfiamtól, egy kis dacoskodást legalább, de még ez sem volt soha. Amit kértem tőle már kiskorában is, azt szó nélkül megtette, sosem volt ellenvetése. Túlságosan szófogadó :) Csak nehogy forduljon egyszer a kocka :)

2012. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj pedig annyira aranyos lehet...egyébként az óvónők viszont sokkal jobban kedvelik az ilyen simulékonyabb természetű gyereket, mint azt akit folyton szét kell választani valakitől. Értem az aggodalmad egyébként:) És azt is, miért mondod hogy így tudna érvényesülni. Azért én bízom és reménykedem benne hogy nem csak a kis agresszoroké a világ és emberi kapcsolatokból, szeretetből, megbecsülésből többet kap majd egy jólelkű kedves gyerek-ember, mint a kis törtető.
2012. febr. 6. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!