Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 éves gyermekek anyukái,...

2-3 éves gyermekek anyukái, válaszoltok erre?

Figyelt kérdés
Fiam 16 hónapos.Egyedül már tud enni kenyérféléket ha megkenem neki valamivel,gyümölcsöt stb.De kanalazni még nem tud.Ezért az ebéd állandóan sutba megy,mert nem engedi hogy etessem,de egyedül még nem tudja kanalazni.Mit javasoltok,mit tegyek?Kezébe szoktam neki adni a kanalat de csak játszik vele,meg cuppog rajta,de ételt nem visz a szájába.Ötlet?

2012. febr. 5. 12:39
 1/8 timike26 ***** válasza:
100%
egy kanàl az o kezèbe,egyel meg te eteted,mondjuk èn az olembe vettem ès eltereltem a figyelmèt.
2012. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vegyél olyan kanalat amin van kis maci vagy valami figura a mélyedésben és mutasd meg neki,majd tegyél rá hamit és csak akkor látja meg újra ha szépen leeszi,tudod mint a tányéroknál is,ha elfogy meglátod. :D
2012. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az első verziót már próbáltam....nulla eredménnyel :( a másodikat még nem,de tetszik:)
2012. febr. 5. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a két kanál jött be. Én általában hagytam, hogy próbálkozzon magától. Kicsit idegesítő, hogy egy evés 1 óráig tart, de türelmesnek kell lenni, így tanul meg kanalazni.
2012. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ez 2 hétig tartott. Akkor olyat csináltam ebédre amit kézzel is meg tudott fogni (hús darabok, főtt párolt zöldségek, krumpli darabokban savanyúság gyümölcs stb.) mert nálunk is ez volt, egyáltalán nem hagyta hogy etessem de ő meg kicsit ügyetlen volt még hozzá. Én ráhagytam. Azért azt nem akartam hogy hetekig csak kenyéren virslin, felvágotton éljen. Próbálkozott, és 17 hónapos korától egyedül eszik kanállal villával (kislány). Most már 2 éves, ha valóban éhes egy csepp se megy mellé :))
2012. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egy ideig olyat főztem, amit fel lehetett szúrni villára, azt nagyon élvezte, hogy felszúrhatja:)

Néhány nap alatt belejött, aztán elkezdtük tanulni a kanalat:D

Az tovább tartott, és nagyon idegtépő volt másfél óráig ebédelni, de megtanulta:) Kitartás:)

2012. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
bocsi a fogalmazásért,de gondoltam ebbe a témakörbe 99%-ban anyukák válaszolnak.a másik,hogy általában amig anya otthon van a babával addig az apák dolgoznak....
2012. febr. 5. 14:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a villa-dolgot tudom támogatni. Nálunk is volt ilyen probléma. Így egy ideig nálunk is az ment, hogy a kezébe adtam a villát, és hagytam, hogy felszúrogassa a husit, krumplit, igyekeztem olyat főzni, amit villával lehet enni. Aztán kaptunk egy tupperware guminyelű kanalat, és azt megszerette. [link]

Vagy a másik, hogy a mi normál méretű kanalunkkal akart minduntalan enni. Hát hagytam. :) Szép lassan megtanulta, hogyan kell használni. Türelem! :)

2012. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!