Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsis gyermekek anyukáit...

Bölcsis gyermekek anyukáit kérdezem, változott étkezési szokása a babádnak, jobban eszik és több mindent, mint otthon? Reménykedhetek, hogy javul a helyzet?

Figyelt kérdés
Kicsi lányom, egyre finnyásabb, régen olyan jól evett, most már sokszor akkor is sír, ha olyat teszek elé, amit szeret, úgy kell begyűrni egy falatot a szájába, hogy egyáltalán megízlelje, hogy mi is az, aztán rájön, vagy megeszi, vagy nem. Gyümiben banán, alma megy, minden más, csak turmix-szolva joghurtba, és annyira uncsi, hogy semmi gyümölcsöt, zöldséget, sajtot nem hajlandó megkóstolni.
2011. aug. 29. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Off! 19 hós kifiam most kezdte méginkább turkálni az ételt. Kiválogatja pl. a ragulevesből a répát és a tésztát, a husit nem eszi meg. A lecsóból a paprikát és a virslit ette ma meg, a rizs maradt. 2 évesen menne bölibe, hát én is kíváncsi vagyok, ott mi lesz. Semmi gyümölcsöt nem eszik meg! Szerintem most szimpátia alapján eszik, ami tetszik neki.
2011. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem annak idején semmi normális ételt nem volt hajlandó megenni és ha mégis evett, az csak néhány falatot jelentett. A bölcsiben mindent megevett :D A közösségi szellem, ugye :D
2011. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Totál úgy fest a dolog, hogy nálunk is szimpátia alapján dönt, nem tetszik, sír, klassz. Remélem a közösség meghozza a várva várt eredményt. Szept. 12-én kezdünk :)
2011. aug. 29. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nekem is azt mondták, hogy ott ha látja, hogy a többiek megeszik, akkor majd ő is. Csak eszembe jutott, hogy én inkább éheztem, minthogy spenótot egyek. :)
2011. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is borzasztó rossz evő volt,és még mai napig is az itthon.

Augusztus 1 el kezdtük a bölcsit és mindent megeszik.

Mindig mikor délután megyek érte mondják a gondozónők,hogy megint megette az összes ebédet.Eddig 4 dolog volt amit nem evett,ivott meg.A müzliszelet,a sárgadinnye, a szőlő és a tej.

De itthon továbbra sem eszik rendesen.Csak azt amit éppen a szeme kíván.Múlthét közepén is csináltam rántott húst meg krumplit egy falatot sem evett belőle.

A gyümölcsökre is kitérek.Az én fiam soha nem evett gyümölcsöt.Semmilyen formába nem lehetett a szájába rakni.Turmixolva,reszelve,pudingba,süti akárhogy ragozhatnám...sehogy nem ette meg a gyümölcsöket és a gyümölcsös dolgokat.

Már 24 hós volt mikor egyszer anyukám itt volt és almát evett és megkínálta a fiam és megevett 2 kis darabot belőle.Na megörültem,hogy lehet mostmár enni fogja a gyümiket,hát tévedtem nálam ugyanúgy nem ette.

Na bekerült bölcsibe 27 hónaposan és először almát kapott mindent megette,másnap körtét azt is mindent megette,a sárgadinnyét csak megkóstolta, a banánt is megette.Teljesen le vagyok még most is döbbenve,hogy a fia a bölcsibe meg szépen eszi a gyümölcsöket.Ma is hazafele jövet kért egy banánt és míg hazaértünk a bölcsiből meg is ette mindent.

2011. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy mindent megeszik, de sokkal jobban eszik, mint itthon. Ráadásul szépen, fegyelmezetten, asztalnál ülve. Az alvással is így van. Ha fel is ébred előbb, addig fekve marad, amíg nincs vége a pihenőnek. Itthon meg mindkettővel szenvedünk.
2011. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Való igaz,hogy a közösségbe kerülve többmindenre jobban rávehető,rászoktatható egy gyermek.

Pl.a fiam mikor bölcsibe került,ott ette meg először a banánt,a főzelékféléket(bölcsiseknek hetente többször is főzelék az ebéd),több zöldségféle,és a magvas zsömle.

Azelőtt nem volt hajlandó megenni ezeket,de miután a bölcsiben a többi gyermekkel együtt megette,már itthon sem utasította vissza.

A másik nagy tapasztalás az a szobatisztaság terén volt!

Ott tudták először ráültetni bilire,igaz,azt nemsokáig használta,aztán már szólt ha kellett neki wc-zni,és mivel a bölcsiben a picikre van szabva a wc,inkább azt használta.

2011. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, látom azért nem reménytelen a helyzet. 2 dolog, ami bizonyítja, hogy a közösségben sok minden változhat. Sokáig imádta a párizsit, aztán hosszú ideig utálta. Voltunk vendégségben és ott a kisfiú marokszámra ette a párizsit, na azóta ő is megeszi újra. Aztán egy nap egy rokon kislány a wc-be pisilt, és azóta ő is ott végzi a dolgát. Majd megírom hogy alakult az evés a bölcsiben, szeptember 12-én kezdünk!
2011. szept. 5. 15:01
 9/9 A kérdező kommentje:
Már 1 hónapja bölcsis a kicsim, igaz hiányzott is betegség miatt. Sajna ott még mindig nem eszik, a levesbe belekóstol, tej, kávés tej jöhet, joghurt, vagy kenyérke, zabfalatok, de igazából nem lakik jól. Itthon du. eszik jól főzeléket, levest, gyümölcsöt kéri, igaz alma-banán-körte kivételével mást nem eszik még mindig, de itthon észreveszem, hogy éhes, és jobb az étvágya is. Ott még mindig nem tud feloldódni, feszült, sokszor hányt is :(
2011. okt. 12. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!