Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy legyek okos az oltással...

Hogy legyek okos az oltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

annyian irják hogy oltassuk be magunkat,de közben itt is olvastam ismerös körböl is hallottam,hogy beteg lett utana,vagy 3-4 embertöl hallottam hogy meghalt,de a hiradasok nem közlik,mert nem jo propaganda.olyat is hallottam hogy félig lebenult,ugyanolyan beteg lett.



tehat most mivel teszek jobbat magamnak?mert mar félek ettöl az egésztöl.nem tudom mivel teszek jot,honnan tudjam a szervezetem hogy reagal az oltoanyagra:S


2009. dec. 1. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

én nem oltatom be magamat és a családot sem, hisez több rosszat halani mint jót, állítólag azok a kismamák akik a kórházban fekszenek azok beoltatták magukat és mi let az eredménye.....


az egyik ovodában minden gyerek kidőlt aki beoltatta magát már egy hete 40 fokos lázuk van szerintem ez sem véletlen


amúgy minden éven van infulenza járvány és ez senkinek sem tünik fel


sőt vannak ennél veszélyesebb vírusok is, nbézzünmk csak egy egyszerű esetet bárányhimlő mit mondanak rá az átlag szülők "mi is túléltük a gyerekeünk si túléli" és ha nem és ha lesz szövödménye mint az infulenzának, pedig a bárányhimlős már évek ota oltóanyak ezt meg most fejlesztették ki.


amúgy attól hgoy a zsülő be van oltva gyerek úgyanúgy elkaphatja

2009. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudom mit tegyek, én ráadásul asztmás is vagyok pár hónapja. Senki nem oltotta magát a családban, úgy tűnik nem is fogják, de mi a párommal még nem tudjuk mi legyen, mert van egy 11 hónapos babánk is.
2009. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Okos semmiféleképpen nem lehetsz ezzel kapcsolatban. Pro és kontra érveket olvashatsz, aztán elgondolkodhatsz rajtuk.

Életedben szerintem elég sok oltást megkaptál, semmi bajod nem lett tőlük. Én a magam részéről beoltattam magam az újinfluenza és a hagyományos influenza ellen egyszerre, és semmi bajom sem lett tőle. Nem lettem beteg, nem bénultam le, még a karjaim sem fájtak az oltás után. Az az egy dolog azonban minden védőoltásra igaz (nem csak az influenzák ellenire), hogy száz százalékos védelmet egyik sem nyújt, az adott betegséget el lehet kapni, de csökken a szövődmények kialakulásának esélye, és könnyebben is gyógyul a beteg.

DE ez csak az én véleményem!

2009. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az unokámmat beoltatták az iskolában két hete.Jelenleg 38 fokos láza va rÉs az iskolában nem ő az egyetlen. két napja,fáj a torka,köhög és az orvos antibiotikumokat írt fel neki.Nem védte meg az oltás az influenzától.Csak remélni lehet,hogy nem lesz valami baja az oltástól.
2009. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
bevoltak oltva azok a kismamak?hu...ezt meg nemtudtam.....erdekes,akkor miröl beszélunk?miert oltassuk magunkat,en is csk negativat hallottam h betegek lettek utana
2009. dec. 1. 21:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyik kismama sem volt beoltva!!!!!!!!!!!

És mindnek van valamilyen betegsége!!!!!!!

2009. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, nekem is volt 38 fokos lázam, köhögésem és torokfájásom, anélkül is, hogy beadták volna bármelyik oltást is. Sőt, az orvos antibiotikumot is írt fel. A betegségem neve: MANDULAGYULLADÁS volt! :D Miután meggyógyultam, 3 hétre rá megkaptam mindkét influenza elleni oltást (már legalább 2 hete), és kutya bajom! :P
2009. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerős kismama beoltatta magát 1 hét múlva nem volt a babának szívhangja :( Én jobban félek az ilyen gyorsan összedobott oltás mellékhatásától mint magától a betegségtől. Amúgy a sima influenzától is meghalnak minden évbe csak éppen most nem ez a téma a hiradóba és ezért nem tudunk róla.
2009. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor ne adasd be! De nem tudhatod, hogy nem te leszel a következő aki lélegeztetőgépre lesz kötve! És akkor már késő lesz gondolkodni, hogy mégis jó lett volna beadatni. Tudod nagyon valószínű, hogy a másik két kismama sem kerül már ki élve az intenzívről, erre napról-napra csökken az esélyük...
2009. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem voltak beoltva a kismamák, de nem is volt más betegségük. Egyszerűen a terhesség velejárója a legyengült immunrendszer. Emiatt veszélyes terhesség esetén az új influenza.
2009. dec. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!