Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljátok az éjszakai...

Hogyan csináljátok az éjszakai tápszerezést?

Figyelt kérdés

A következő a gondom. 10 hónapos a fiam, és fogy a tejem. Egyéves korában amúgy is el kell választanom, mert műtétem lesz, gyógyszert kell szednem, stb. Az első gyermekem is kb 11 hónapos korára választotta el magát, de vele könnyű dolgom volt, mert éjjel nem kért enni már féléves korától, mire 8 hónapos lett már csak reggel és este kapott cicit.

A picimmel, akiről a kérdés szól, az a gond, hogy ő este és hajnalban (2-3 felé) kér cicit, reggel már nem, reggelire tejpépet kap, vagy kenyér-sajt falatkákat.


Arra gondoltam, este tápszert adnék már neki, 2 decit, de tuti éjszaka is kérni fogja legalábbis eleinte, hogyan oldjam meg?

Olyat lehet csinálni, hogy bekeverek mondjuk másfél adagot este, megissza belőle, amennyit kér, és a többit félreteszem éjjelre? Vagy megromlik? Muszáj hűtőbe tenni, vagy tegyem termoszba?

HOGY CSINÁLJÁTOK, HOGY NE KELLJEN EZÉRT MINDENKINEK FELÉBREDNI?? A picúr szinte félálomban eszik ilyenkor, de az nem válik be, ha csak inni adok neki, mert iszik ő boldogan, se aztán CICIT! :) Az a baj, hogy ha hagynám ordítani, hátha hozzászokik, hogy nincs semmi kaja éjjel, felverné a nagytesóját, ő pedig irdatlan nehezen alszik vissza...


2012. febr. 6. 07:35
 1/8 A kérdező kommentje:
*elírtam: iszik ő boldogan vizet éjjel, csak aztán kéri a cicit. Így érthető már :)
2012. febr. 6. 07:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, tudod, hogy elvileg frissen kéne midnig elkészíteni.

De sztem berakhatod hűtőbe éjszakára, amikor kell, melegítesz rajta.


Innen már csak egy lépés lenne a tápszert port beletenni, de te tudod.


Nem tudom mennyit iszik a kicsi éjjel, de pl. 180ml Jana vízet 40 sec-ig melegítesz mikróban, és belekevered a port.

240ml-t ár 50 sec-ig kell melegíteni, hogy pont jó legyen.

Én így szoktam.

2012. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hmm...és mi lenne, ha jana vizet vagy felforralt csapvizet odatennék a konvektor elé, hogy meleg maradjon, és az előre kimért port összeráznám vele, amikor kell? Nem tudok kimenni éjjel a konyhába, miközben ordít a gyerek, hogy éhes...ha meg vele a kezemben megyek ki, teljesen felébred rá és nem alszik vissza.
2012. febr. 6. 07:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy mindent bekészítettem a szobába: a cumisüvegébe kimértem a tápszert, egy másik cumisüvegbe a hideg vizet, egy termoszba pedig a forrót. Így éjjel csak össze kellett vegyítenem, fél perc alatt megvolt, és már ehetett is. :)
2012. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hiába készíted el előre, mert akkor meg kell melegíteni, ráadásul a mikróban a kész tápszert nem melegítheted, mert akkor mindent tönkre tesz benne, tehát ahhoz vizet kellene melegítened, amibe beleállítod a cumisüveget. Ha termoszba teszed, akkor is kihül kb 2 óra alatt még a 100 fokos víz is. (nekem babylove-os van, lehet van ennél jobb)


Szerintem a legegyszerűbb, ha a cumisüvegbe kiméred a már előre felforralt és vissza hütött vizet, vagy babavizet. Amikor kezd motoszkálni kimész a konyhába, bedobod a mikróba (nekem a hütőben tárolt 180 ml jana vízhez 1 perc kell hogy jó legyen, de nekem 700 wattos mikróm van), aztán beleteszed a port, összerázod és kész is. De a port is kimérheted előre és akkor nem kell kanalazni

2012. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Közben látom, hogy írtad, nem tudsz kimenni a konyhába. Akkor tényleg jó ötlet, ha kiméred a vizet és tedd rá a konvektorra, esetleg tegyél alá valami textiliát, hogy ne legyen nagyon meleg. Ha csak elé teszed, nem biztos hogy meleg marad, mert inkább felfelé száll a meleg. Én így szoktam melegen tartani a 20 ml sinlacját (nálunk előetetésnek kell a tápszer előtt), mert már fél órával előbb kikutyulom, mielött felébred. De nálunk radiátor van, a konvektor nem tudom hogy ugyanolyan meleg-e
2012. febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

amit a 2. javasolt, az is jó:

-termoszba forralt/Jana víz

-por kiadagolva

2012. febr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2012. febr. 6. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!