Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "ideális" külön szobába...

Mikor "ideális" külön szobába szoktatni a picit? Ti hogyan csináltátok/csináljátok?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a kisfiam, születésétől kezdve a kiságyában alszik velünk egy szobában, 6 hetes korától átalussza az éjszakát. Nem szokott gond lenni.


Most még nagyon szeretem, hogy egy szobában van velünk, de már gondolkodom, hogy mikortól kéne átteni a saját kis kuckójába. Be van neki rendezve, dekor,stb. minden kész....


2011. dec. 20. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekünk kezdetek óta külön szobában van, nagyon szereti a birodalmát.

Egyik barátnőm kisfia most lesz 1 éves és kb. 1 hónapja szoktatja át a gyermek szobájába. Eddig szinte sikertelenül :|

Rettentően sír és csapkod, ha nincs ott az anyukája. Viszont, ha visszaviszik hozzájuk, akkor pedig éjszaka még mindig vagy 5× felkel. Van, hogy nem kér enni, de sokszor előfordul.

2011. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mi sokat beszélgettünk erről a férjemmel,mielőtt megszületett a fiúnk,aki most már 2 éves és három hónapos.végül úgy döntöttünk,hogy megpróbáljuk úgy,hogy azonnal a saját szobájába kerül,aztán majd kialakul.ez sokszor nem csak a szülőn múlik,gyerek függő is.örülök,hogy mi így döntöttünk,mert soha nem volt gond.nagyon régóta teljesen egyedül alszik el,két hónapos kora óta nem kel fel éjszaka.egy éves koráig este nyolctól reggel ötig aludt,akkor félálomban megszoptattam,mert máshogy nem jött ki az öt étkezés,aztán még aludt tovább.nappal viszont kb fél éves kora óta alszik a saját szobájában,addig a mi ágyunkon aludt.

szerintem minél hamarabb elkezded,annál jobb.még a szeparációs szorongás előtt ajánlanám,mert ha az elkezdődik,nagyon nehéz lesz

2011. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi 4 illetve 3 hónapos korban tettük át a gyerekeket külön szobába. Akkor kezdett el élesedni a hallásuk, és ha megmoccantam már fent voltak. Szinte észre sem vették.

Azt olvastam, minél később, annál nehezebb. Szerintem most már simán lehet, már nem kell a bölcsőhaláltól sem tartani.

2011. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én babáim is kezdetektől a szobájukban alszanak, soha nem altattam őket. Fürdés, vacsi után le lettek téve az ágyikójukba, 5 perc múlva már aludtak is, egészen reggelig.
2011. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első 2 gyerekemet külön raktam rögtön, semmi gond nem volt, el is aludtak mindig egyedül. A harmadikat nem hogy külön szobába tenni nem tudom, de még külön ágyba se (bár még pici). Nagyon gyerekfüggő.
2011. dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi anno párommal megbeszéltük, hogy 1 éves kora után kap kisfiunk külön szobát, így tudtuk megoldani anyagilag a költözködést, ez volt az oka. Mivel már hamarabb el tudtunk költözni, így 11 hónapos kora óta alszik a saját kis birodalmában. És csodák csodája, azóta egyszer nem kel fel éjjel, tovább is alszik reggel, kipihentebben ébred. Bébiőrzőt azért vettünk, leginkább csak az én megnyugtatásomra, azon hallom reggel, hogy dumálva ébred, eljátszikál az alvókendőivel, amikor átmegyek hozzá mosolyog, kacag. :) Nálunk szerencsére nagyon simán alakult az átszoktatás, és igencsak pozitív végeredménye lett. :)
2011. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23 hónapos lesz amikor érkezik a kistesó, azaz 4 hónap múlva. Talán Karácsonyra elkészül a másik szoba (most csak egy szobánk van és velünk egy ágyban alszik), utána kezdődhet a kísérlet. Most kényelmesen elférünk, mert három heverő van összetolva, de négyünknek azért kényelmetlen lenne, úgyhogy remélem, sikerül zökkenőmentesen átszoktatni a külön szobába. Amióta éjjel nem cicizik (15 hónapos kora óta), azóta nagyjából végigalussza az éjszakát, úgyhogy ha elaltatni sikerül majd, akkor szerintem nem lesz gond.
2011. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kezdetek óta külön van mindkét fiam. így nem kell kétszer szoktatni. Én is utálnám ha egyszer csak ki akarnának tenni a jól megszokott helyemről.
2011. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is kezdetektől külön szobában vannak a gyerekek. Mindig a saját ágyukban alszanak el önállóan.

Amikor még ettek éjszaka, akkor én felkeltem és bementem hozzájuk, aztán amikor végeztem, jöttem vissza a saját szobánkba. Nekem ez egy kicsit fárasztóbb volt így, de azt a pár hetet igazán ki lehetett bírni.

2011. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is első perctől fogva külön szobában van a kislányunk,soha nem volt ez probléma,most 4 és fél hónapos.
2011. dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!