Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek van időtök főzni a...

Nektek van időtök főzni a baba mellett? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Az én 4 hónapos babám max 15 percet van el egyedül, így gyakorlatilag nincs időm főzni (csak este). Ha pedig alszik, minden koccanásra összerezdül, szóval akkor sem merek nekiállni. Hogy fogok így főzni neki pár hónap múlva? Vagy idővel jobban elfoglalja majd magát egyedül? Ti hogy csináljátok?
2012. jan. 30. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha már ül akkor oda ültetheted melléd és néz téged, adhatsz neki pl egy narancsot, banánt a kezébe, krumplit ami leköti kicsit.

ez az idö nálunk is ilyen volt, most már sokkal jobb.

még 4 hónap.

amikor elkezdesz hozzá táplálni akkor 2 répa megpucolása 5 perc és magától megföl, nem gond. az a rossz ha férjednek is föznöd kell, mert nélunk ez nem volt.

2012. jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem csak a gyermekágyi időszakban nem sikerült még a lányommal anno.

Körülbelül onnatól már vittem amgammal, és amíg őztem be nem állt a szám. Magyaráztam, beszéltem neki.

Így szokta meg.


Most a fiam 3 hetes, eleve más természet, sokkal jobban iényel engem már most!!! Nem tudom vele hoyg lesz, de lesz neki egy nővére aki szórakoztassa, ha én épp nem tudom.

2012. jan. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én az elejétől fogva vittem magammal a hordozóba.Szépen beszéltem, foglalkoztam vele, amíg összeraktam pl 1 pörköltet.

Mondjuk nálunk már nagyon régóta úgy van, hogy hónap elején szoktam megvenni előre a havi dolgokat, de főleg húst, és ez egész hónapra le van fagyasztva.Mindig kitalálom előre, kb, hogy mit szeretnék főzni, és így felvágva rakom el a húst.Ezt 1 délután alatt megtudom csinálni, akár hétvégén és addig apa van a lányunkkal.Mondjuk most már 1 éves, és most már nincs ilyen gond, de mikor nagyon pici volt, akkor ez volt a menet.Pl a rántott húst, előre be szoktam panírozni, meg a fasírtot is bekeverem és ki gombócólom, ezt pár órára tálcára teszem, és amikor a külsejük megfagyott, akkor bezacskózóm, és mehet a fagyóba.így csak mondjuk egy ebédhez csak ki kell kapni, és megsütni, hozzá meg egy adag rizs nem nagy cucc.Fél óra alatt megvagyok mindennel.

Ki kell találni, hogy mindenkinek jó legyen, nekem nagyon fontos már az elejétől, hogy én főzzek az egész családnak, így kénytelen voltam praktikákat kitalálni, mert sosem lehet tudni, hogy a babáknak épp milyen napjuk van! :)

Az igaz amit az első válaszoló ír, hogy az elején 1 krumpli meg 1 répa megfőzése, igazán semmi időt nem vesz el, később meg mikor felfedező körúton lesz a babád, akkor meg már több időd lesz hidd el. :)

2012. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ma 08:31-es vagyok.

Azt még elfelejtettem, hogy a babámnak is mikor már főzelékeket evett, akkor úgy csináltam, hogy megcsináltam 1 nagy adagot, abból kapott aznap meg következőnap, a többi ment adagokba a fagyasztóba.De pl a sütőtököt azt egész hónapra fagyasztottam, így csak pl almához vagy bármihez reggel ki kellett vennem, hogy kiolvadjon, átforraltam és ment bármihez.

2012. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nyugis baba.Szerencsém van. Igaz mint minden baba folyton velem lenne. De elég neki ha lát. A nappaliban csinálok neki játszószőnyegből fészket és eljátszik rajta. Amerikai konyhás a lakásunk. tehát egybe van a nappalival. Csak egy emelvényen van az étkezővel együtt és a nappali résztől egy pult választja el. Innen pont tud rámkukucskálni ha ellenőrizni akar. De én sem főzőcskézek órákig. A napi több órás játszadozás a kicsivel azért épp ugyan úgy ki tud meríteni mint bárki mást. Nekem hatalmas segítség az is, hogy vettem egy bébiételkészítőt. Ebbe meghámozom és feldarabolom amit adni szeretnék neki. Ezután vizet öntök a szerkezetbe (egy hozzá adott táblázat és mérőedény mutatja, hogy mennyi vizet kell beleönteni az egyes gyümikhez, zöldségekhez vagy húsokhoz) maximum 20 perc alatt megpárolja és megőrzi az összes természetes vitamint nem úgy mint lábasban párolva. Ezután csak egy mozdulat hogy 5 mp alatt babapéppé darálja. Igazából így annyi időre van szükséged amíg meghámozod és felvágod az alapanyagokat. Ezután ott hagyhatod. nem kell semmit sem figyelned rajta. Se leégni nem tud se kavarni SEMMIT nem kell. Nem kell figyelned, hogy mikor készül el vagy mikor puhul meg. Sípol és kikapcsol magától ha lejárt. A turmixolásnál sem kell vacakolnod vele. Sem átönteni Az egésznek a tartály részét egy mozdulattal meg kell fordítanod. Viszont ha nyers dolgot is szeretnél hozzá adni akkor még turmixolás előtt megteheted. Külön turmixolhatsz is de párolhatsz is. Szerintem így a leggyorsabb.(Rízs és tészta is főzhető benne)
2012. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek nagyon jó tippek. A hordozós módszer viszont nálunk nem nagyon megy, mert a babám már majdnem 9 kg... szóval nem bírom sokáig cipelni. De a fagyasztós módszert kipróbálom. A kóstolgatást majd most kezdjük, szóval hamarosan már a babànak is kell főznöm.
2012. jan. 30. 08:48
 7/15 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egy ilyen ételkészítő? Hol lehet kapni? Nekünk is ilyen a nappalink, de itt hűvös van, ezért nem merem letenni a földre a picit. A szivacsszőnyeget is a hálóban használjuk, ott melegebb van.
2012. jan. 30. 08:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk padlófűtés van és csempe. De ígyis a nagy vastag bolyhos díszszőnyegre rakom, de azért, hogy elég puha legyen neki mivel a fejét emelgeti.

A Brendonban vettem a babaételkészítőt: [link]


Amikor én vettem akciósan volt 30. (később is ugyan úgy használható párolóként vagy turmixként nem csak bébiételhez)

2012. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a lányom mellett már 2 hetes korától főzök. Addig hordtuk kajáldából, mert itthon volt a férjem, és így 2 félét ehettünk.

Eleinte a pihenőszékbe tettem, vagy a hordozóba, amíg feldobtam a kaját. Persze akkoriban még igyekeztem olyat főzni, ami gyorsan megvan.

Később a dönthető etetőszékben ücsörgött, adtam neki érdekes konyhai dolgokat. De sokszor már 4-5 hónaposan is elvolt a játszószőnyegen.

Nem mondom, hogy ahogy nagyobb lett, úgy egyre többet elvan, mert most már jött utánam folyton. De a konyhában is tud játszani, pl. a hűtőmágnesekkel. Direkt le vannak téve, hogy elérje őket. Meg a flakonokat pakolja, szóval mindig feltalálja magát. De ő alapból jó természetű, sosem sír utánam, inkább megkeres, és a közelemben keres magának valami játékot.

2012. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondold el, nekem 3 gyerekem van, 2 itthon velem, a nagy délig ovis. Reggel-déle megyünk érte. Mégis sikerül megfőznöm, sétálunk, játszunk vele. Amíg alszik ne legyen tök csend, majd megszokja a zajokat. Amíg belejössz addig este készítsd össze a főzni valót. Hús, zölsdég összevágás, napközben csak összeborítani, megfőzni. Válaszz olyan ételeket, amik nem igényelnek sok pepecselést.
2012. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!