Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ágyék hajlatban sötétbarna,...

Ágyék hajlatban sötétbarna, kemény hámló bőr?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 és fél hónapos és kb. 1 hete vettem észre, hogy az ágyékhajlatban sötétbarna, kemény hámló bőr jelent meg, de nem múlik... Ma már a zacsi alatti bőr is ilyen... Volt esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Mit lehet ez ellen tenni? Holnap megyünk dokihoz oltásra, és akkor megmondom neki, de addig is ha tudnátok tanácsot adni, az jó lenne.
2012. febr. 6. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ilyen, először egy vastagabb, azt hiszem borax-os popsikenőcsöt írt a doki, de még rosszabb lett, úgyhogy én magamtól elkezdtem csak babaolajjal kenni azt a hámló részt, és pár nap alatt helyrejött. Leszáradt a hámló bőr, és a helyén rendesen regenerálódott a bőre, de még sokáig csak olajoztam. Azóta ismét rendesen popsikenőcsözöm, viszont amint látom, hogy egy kicsit jobban ki van száradva, már mindjárt veszem elő az olajat. Próbáld ki te is, hátha beválik! Én a sudocremtől kezdve a bepanthenig mindent rápróbáltam, de egyiktől sem lett szebb!
2012. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én kezdettől fogva a sudocream-et használom, de mégis előjött ez a dolog... Te milyen babaolajat használtál?
2012. febr. 6. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban kapható Trompy-t, 390.-Ft! A célnak tökéletesen megfelel!
2012. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehetne még egy-két kérdésem? Ha bekened babaolajjal, azután még arra rákened a popsikrémet? Kb. mennyi idő múlva gyógyul meg a bőr? Köszönöm még egyszer a segítségedet!
2012. febr. 6. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, azt a részt csak olajozom olyankor, és ha jól emlékszem kb. egy hét kellett neki, hogy teljesen leessen az elhalt bőrréteg. Csak tudd megállni, hogy ne szedd le neki, hanem magától pottyanjon le! Utána a friss bőrt még egy darabig olajoztam, főleg éjszakára, nappal már kenegettem kenőccsel is. Remélem hatásos lesz, de azért mutasd meg dokinak, ha úgyis mentek!
2012. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megmutattam a dokinak, de ő is azt mondta, hogy babaolajozzam, és hogy váltsak Bepanthen popsikrémre.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged!

2012. febr. 7. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!