Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan spóroltok kisgyerek,...

Hogyan spóroltok kisgyerek, több gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Valami jó tipp?
2012. febr. 6. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a pelenkán spóroltam, amíg nem mozgott egy csomót. Mosható pelenkánk volt, a régi hagyományos, amit most már nem tudok ráadni, mert nagyon ficánkol. Nem nagyon veszek bébi ételeket, hanem főzők neki és mindig megnézem hogy ha valami drágábbat kell venni, pl babakocsi, járóka, etetőszék hogy lehet-e használtan jó állapotban lévőt kapni és általában lehet. MI eddig mindennel jól jártunk amit használtan vettünk. A babakocsin kb 50ezret spóroltunk.
2012. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát bébiételeket nem veszünk, hanem főzök és turmixolunk stb..

Sajnos az 5 évestől az ikrek a babakocsit nem tudták örökölni, de pl egy csomó ruhát igen mivel nagyon sok ruhája volt amiből kettő volt különböző színben.

Amúgy nem szórjuk a pénzt, de ha marad hó végén akkor azt a 15 éves kamaszlányomra költöm.

35.N

2012. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Kedves első, kiszámoltad, tényleg olcsóbban jött ki a mosható pelus a mosószerrel, árammal, vízzel, stb., mint egy olcsó eldobható pelenka? Mert hallottam már mástól is, de én nem számoltam utána. Bevallom, én erre igazából az időt sajnálom, mert van egy nagyobb gyerek is, hozni-vinni kell, tanulni vele...és ott a kicsi is.

Szeretek én is használt holmikat vásárolni, meg az örökölt holmik is bejönnek, bébiételt ritkán veszek.

Ami nekem most kezd egyértelművé válni, hogy rengeteg felesleges dolgot vásároltam régebben, ezt igyekszem ésszerűsíteni. A második gyereknél már jobban tudjuk, mi kell igazán :) Pl. nem a legdrágább pelus. Most a Müllerest használjuk, ami nagyon jó és olcsó.

2012. febr. 6. 21:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Kalkuláltam, de csak nagy vonalakban. Nálunk ez első 2/3 hónapban napi 10 pelus elment, mert tisztába tettem, evett, utána kakilt, úgyhogy megint tisztába tettem. Napi 4 kaki volt mindig és sokat pisilt is. Próbáltam az evés után tisztába tenni, ha már kakilt, de akkor bukott néha utána, úgyhogy nem kísérleteztem vele. És mivel a hagyományosat vettem ezért összesen a pelenka meg a gumibugyi került annyiba mint két csomag pelenka. Hát igen, ha két gyerkőc van, akkor más a helyzet, bár én megpróbálom a következővel is. Plusz én környezet kímélő okokból is döntöttem a mosható pelenka mellett.
2012. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Plusz mosódióval és mosószodával mosok, ami szinte fillérekbe kerül a mosószerhez képest, öblítőt nem használok, csak ecetet.
2012. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, így már más:)
2012. febr. 6. 22:20
 7/13 anonim ***** válasza:

A mosószódát én is sokszor használom mosáshoz, felmosáshoz, kádtisztításhoz.

Amit most pár hete bevetettem spórolás gyanánt, az a kukta.Na, az fenomenális.Húslevestől elkezdve mindent abban csinálok.Olyan gyorsan kész van benne a kaja, hogy csak pislogok.A gázzal így sokat spórolunk.Nem drága fajtát vettünk, hanem a Tescoban kapható akciósat.Már azon vagyok, kellene még egy.

Amit próbálok mostanság nélkülözni, az a mikro.Pl. nagyon sok teát főzök, és beleöntöm egy óriási termoszba.Nem kell folyton melegítgetni ha inni akarunk.A kétévesem sokszor iszik, így jól jön a kész itóka.A kész kaját próbálom melegen tartani (már ha olyan az étel stb.), hogy ne kelljen újra melegíteni.

Sok dolgon változtattam a spórolás végett.Ez a kettő a legutolsó öletem volt.Jah, és nem használunk popsitörlőt, csak ha elmegyünk itthonról.Vattát veszek helyette.

2012. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs is mikrónk, nagyon jól megvagyunk nélküle. A termosz jó ötlet és a vatta is. Én vizes rongyban gondolkoztam popsi törlő helyett, de az nem jött be, mert a víz nagyon hideg volt és mire átmelegedett egy kicsit hogy meg tudjam törölni a popóját, addigra egy csomó víz elfolyt. Ugye nekem a pelenka mosás miatt ez nem lett volna plusz. Egyébként mosódióval nagyon sokat lehet spórolni, és tényleg jól mos, és az ecet is szuper, már ha valakinek nem érzékeny az orra rá. Én nem érzem a ruháinkon és más sem panaszkodott még.
2012. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mosható pelushoz: Egyértelműen jobban lehet kijönni. Mi is ezt használunk, de hozzánk is egyből ez az első kérdés. Nem értem, miért. Még műszaki emberek is ezt kérdezik, pedig ők csak érzik, hogy mennyi lehet... Szokásoktól nagyban függ, de még a legpazarlóbb módszerrel is az olcsó pelus ára alatt megy.


Korábban találtam egy ilyen fórumot, elő fogom keresni és belinkelem.


Pelsu csomag, amire be kell ruházni: nekünk is kb. 10e Ftból kijött. (vannak agyonrekámozott 100e ft-sak is, de egyáltalán nem tud annyival többet)

Nem csak a spórolás miatt jó egyébként: kevesebb hulladékot termelsz. babának is egészségesebb


babakaján mi is szoktunk spórolni. olyan könnyű összedobni nekik egy kis ennivalót, minek vegyek üvegeset (nem tudom, de erre is rendszeresen megkapom, hogy ugyanannyi, ha te készíted. nem számolnak utána? egyszerűen nem igaz. sokkal drágább lenne, ha a konzervet venném)

üvegesnél is ott a másik: én jobban megbízom abban amit magam készítek és látom, hogy mi került bele.

2012. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Nézzétek. Még jobbat is találtam, mint említettem. Tök király! :) Mindjárt én is számolok.

2012. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!