Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit, hány percet nézhet...

Mennyit, hány percet nézhet tévét egy nap egy 3-4 éves gyerek?

Figyelt kérdés
A fiam mesefilmekre van "rákattanva" Sam a tűzoltó, Dínó expressz, Bob mester. Mindennap nézné legszívesebben és nem csak egy részt, hanem sír és hisztizik még további részekért.Teljesen eltiltani nem akarom, de nem szeretem hogy ha órákat megy.
2011. nov. 22. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Reggel nézheti kb. 15-20 percet.

Délután, ha hazaértünk, akkor bekapcsoljuk neki a mesét olyan 17 óra körül és nézheti a 18:30-as híradóig. Persze nem ül ott végig, de mesére kell hogy legyen kapcsolva :-) összességében délután is kb. fél órát nézi.

2011. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened, hogy mennyi fér bele, alkotni egy szabályt, és akkor azt következetesen betartani. Nálunk például heti 3 ún. "dvd-nap" van, ami azt jelenti, hogy szerdán, pénteken és valamelyik hétvégi napon nézhet egy DVD-t, ha egész estés mesét választ, az akkor is max. másfél óra, ha epizódokból álló mesére esik a választása, akkor pedig max. 2 részt engedélyezek, hosszúságtól is függ.


4 éves.

2011. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy gondoltam hogy 15-20 percet max. délelőtt meg mialatt engedem a fürdővizüket (van egy kisebbem is) meg előkészülök a fürdéshez azidő alatt is egy részt megnézhet az is olyan 15 perc.

Remélem ez nem sok...

2011. nov. 22. 12:28
 4/13 anonim ***** válasza:
az nem sok :) nalunk is megy delutan a tv, altalban minimax, v jimjam, nem nezi, de a meseken kell, h legyen a tv, hha odapillanat, meglegyen a lelki beke. 1-2 mese van persze, amit vegignez.
2011. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is volt korábban hogy "alapzajnak" ment a tévé de már több mint egy éve leszoktunk róla (nehezen indult a fiam beszédje és egy logopédus azt mondta a tévé hátráltatja) mikor alapzajként ment akkor érdekes módon sose nézte, nem érdekelte.

Most egy 2-3 hónapja "ragadt" rá a képernyőre, és kifejezetten végignézi a mesét, ha többször megnéztük már, akkor mondja a szereplőkkel együtt a szöveget, és ha nem megy a mese akkor továbbjátssza a történetet a kis játékaival.

Szóval ezért is érdekelne, hogy ha valóban odatapad a képernyőre és nézi folyamatosan akkor abból mennyi az vajon ami nem káros??

2011. nov. 22. 12:47
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Lehet hogy sokaknak nem fog tetszeni a válaszom, de nálunk ez a helyzet:

2 kisfiammal vagyok itthon, most hogy rossz idő van és kimenni sem tudunk, elég sok mesét néznek. Szinte egész nap a minimax megy a tévében, nem ülnek előtte non-stop, de a kedvenc meséiket végignézik. Elkapcsolni nem hagyják, mert jaj anya nézzük... Egyébként szépen eljátszanak/eljátszunk, de "háttérzajnak" kell a tv.

Meg aztán ha őszintén magunkba nézünk, ebben a hülye időben mit csinálunk mi felnőttek? Mi is szeretünk (én legalábbis) elnyúlni a tv előtt vagy leülni a számítógép elé. :)

2011. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
en nem vagyok az a szigoru anyuka, aki nem engedi a tv-t, meg az edesseget... az en meglatasom szerint a napi fel ora teljesen rendben van, abban nincs semmi karos.
2011. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is szinte egész nap megy a tv.De csak a meselemezek és nem ül elötte egész nap.Sokat játszunk együtt de nekem is megvan a dolgom főzés takaritás stb,és ilyenkor könnyebben elvan a szobába.Játszik és nézi a tv-t.
2011. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is azt szeretném megtalálni, azt a mértéket, ami még egészséges. Az édességet se akarom tiltani épp ezért hogy nehogy később pont amiatt váljon valami haj de érdekes és fontos dologgá a csoki, vagy bármilyen édesség.

Köszi a válaszokat!!!

2011. nov. 22. 13:00
 10/13 anonim ***** válasza:

egész álló nap megy :)

nézi is, közben játszik, játszunk, kijön velem segíteni, öcsizik (féléves babám van mellette), beszélgetünk, elmegyünk sétálni, telik a nap, de mikor otthon vagyunk, mese megy. ez van. Okos, normálisan fejlődő gyerek. Minek korlátoznám be a mesenézést? Minimax sose, semmilyen mesecsatorna nem megy, gyűlölöm őket, csak a mi dvd-ink amiket megnéztem és tudom hogy semmi ijesztő, nyomasztó nincs bennük Van vagy 20 ilyen mesénk. Ha odaülsz mellé míg nézi, figyeled mi érdekli belőlük, elmagyarázol mindent, semmi baja nem lesz tőle.

2011. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!