Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más gyerek is ilyen 3 és fél...

Más gyerek is ilyen 3 és fél évesen?

Figyelt kérdés
Teljesen elbaltáztam a nevelését, mindig hozzá igazítottam mindent, játszottam vele, szinte egész nap, a kistesót is háttérbe szorítottam. Eredmény: nem hajlandó önállóan enni, öltözni, nem is szobatiszta. Nincs baj az értelmével, a pszichológus szerint okos is. Viszont teljesen fütyül ránk, a kéréseinkre. Akkor sem szól, ha bepisil-kakil. Nem tudom mit csináljak vele, nevtan nem jó semmire. Állandóan a számat tépem, a bevásárlás olyan, mintha egy marék hangyát próbálnék terelgetni, mindent megfog, csak azért nem pakol, mert rászólok, és mindig ugyanazt eljátssza. 1,5 éve nem hajlandó kézen fogva jönni velem az utcán, közelharc van, hogy fogja már meg a kezem az úttesten. Semmi haladás, minden áldott nap csak harc és hiábavaló szájtépés.
2011. dec. 5. 08:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
mi a büntetési/jutalmazási módszered? Ajánlom Jo Frost könyvét olvasgatni.
2011. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
megvan a csokielvonás, meseelvonás, nem játszom vele, kiállítás a játékból. Egyszerűen rám sem figyel, ha hozzá beszélek, még ha 10 cm-re bámulok a képébe, akkor sem. Egyáltalán nem érdekli semmilyen büntetés, elfogadja, hogy valami nincs és kész. Egyedül az rendíti meg, ha a kicsivel elmegyek valahová, őt meg otthon hagyjuk.
2011. dec. 5. 08:33
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát a csoki meg meseelvonás az pont nem büntetés, hanem zsarolás. Én is Jo Frost könyvét ajánlom, de nagyon!
2011. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Jo Frostot ajánlom szintén...ha az nem válik be ( de úgy hogy következetesen betartod!! ha engedsz neki akkor csak egyre rosszabb lesz a helyzet).

Ha ez nem válik be én elvinném tanulási képességet vizsgáló bizottsághoz mert az is lehet hogy valami figyelemzavara vagy ilyesmi van. Ez hogy 10 centiről beszélsz és nem figyel, lehet vmi adhd vagy ilyesmi is.

2011. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Még annyit ajánlanék, h másik orvosnak is mutasd meg a gyereket. Ezt tényleg komolyan tanácsolom. Több szem, többet lát.
2011. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz vittem, kettő is megnézte. Nagyon következetes vagyok, azzal nincs gond. Utánanézek Jo Frostnak. A viasaton néztem a műsorát, tetszett is.
2011. dec. 5. 08:57
 7/35 A kérdező kommentje:
ja, és igen, jutalomtábla, matrica, kis csoki, semmi sem hatja meg. Ha eléteszem az ételt, ordít, hogy ő nem fogja meg a kanalat. A másfél éves öccse önállóbb.
2011. dec. 5. 08:58
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja meg a kanalat, és meg sem próbál enni - O.K. ennyi, akkor nem eszik. Olyan gyerek nincs, aki éhen halna, ha előtte az étel.


Nem szól, ha bepisilt, bekakilt - rendben, akkor úgymarad. Ennyi idősen már kell, hogy érezze, zavarja.


Ha csak az hat rá, ha rosszul viselkedik, hogy otthon marad - legyen ez, nem vinném sehová, csak ha jól viselkedik.


Ha nincs baja az orvosok szerint, akkor mással nem sokra mégy, mint azzal, hogy a büntetés semmi egyéb, mint a saját cselekedetének a természetes következménye.

2011. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha nem akar enni, nem eszik. De mondd el neki határozottan, hogy ez mától így van, és kész. És ne foglalkozz vele, ha hisztizik, majd eszik, ha éhes lesz. És mindennel tegyél így.
2011. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
hát nem is evett ma még semmit, csak a kakaót itta meg. Volt olyan nyár, hogy mivel eltört a csőrös pohara, 3 napig nem ivott, már tök rosszul volt a melegtől, venni kellett egy ugyanolyat.
2011. dec. 5. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!