Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott Anyukák! Ti ezt,...

Gyakorlott Anyukák! Ti ezt, hogy csináljátok meg? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Nos, van nekem egy gyönyörű 22 hónapos fiacskám.


Mióta megszületett, még nem volt levágva a haja. Nem túl nagy neki, csak most már kezd "kócossá" válni. Én nagyon szívesen levágnám neki, de még 1 egyszerű körömvágás is cirkuszi mutatvány. Ficánkol, elszalad, hisztizik szóval minden. Arról már letettem, hogy én vágjam le a haját, amúgy sem vagyok valami ügyes.


Gondoltam, hogy elvinném fodrászhoz... nem hülyeség ez???

Vannak kimondottan ilyen helyek? Ahol ilyen piciknek vágják a haját?

És milyen árban futnak ezek? Vagy vigyem el a saját fodrászomhoz??? Megbízom benne, ismerem már jó pár éve, de ott még is csak felnőttek vannak, ki tudja milyen fejbőr gondokkal.. bár nekem még nem volt ezzel problámám, de akkor is..


Tippeket várnék! :))


Köszönöm.



2012. febr. 7. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát mi kb fél éves kora óta vágjuk neki itthon géppel a haját. Elöször nagyon nem szerette de szerintem csak azért mert nem tudta mi berreg ott a füle mellett.


Vagy én vagy az apja az ölébe vette és ugy vágtuk. Nem tetszett neki egy idő után sirni is elkezdett de muszály volt befejezni ha már elkezdtük,és mivel tudjuk hogy nem fáj neki igy befejeztük.


A te babád már nagyobbacska el tudjátok neki magyarázni hogy azért kell vágni mert...és hogy nem bánt a gép csak egy kicsit hangos.


16 hós baba anyukája

2012. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem kislányom van szintén 22hónapos.Mivel göndör haja van csak a feje tetején szoktam levágatni neki hogy ne lógjon a szemébe.Én a saját fodrászomhoz szoktam vinni ő ingyen levágja neki(2-3 nyisszantás).Nem szokott sírni,nézi magát a tükörben.Pedig a körömvágás nálunk is katasztrófa.
2012. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam egyszerűen nem tűrte a gépnek még a hangját sem, így maradt az olló... Igenám, de egy másfél éves nem arról híres, hogy nyugton megüljön... De viszont amikor elaludt akkor kb fél óráig akár bomba is robbanhatott volna azt sem vette volna észre. Így eleve a mi ágyunkon altattam el egy törölközőn és szépen lenyírtam az egyik oldalt megfordítottam a fejét és a másik oldalt :) Nem gondoltam volna, hogy sikerül, de tök jó lett :)

A kicsi nem félt a zajoktól szerencsére, mert az ő haja sokkal gyorsabban és dúsabban nő, így az apukája kezében két perc alatt lenyírom géppel :) Most már a nagy is komolyodott annyira, hogy mindkettőt géppel nyírhatom :)

A naggyal próbáltunk gyerekfodrászhoz menni, de nem engedte hogy ollóval hozzáérjen, így hagytuk is.

2012. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De jó h feltetted a kérdést:)A fiamnak égnek áll minden szál haja,neki is vágni kell,9 hósan vágta le a sógornőm,2 emberes dolog volt...:DGondolkodtam a gépen,az mégiscsak egyszerűb,gyorsabb,de nem mertem,mert csak puhább a fejük,meg ki tudja szabad e.De ha már más csinálta-és gondolom semmi baja nem lett a gyereknek-akkor a hétre tervezett hajvágás géppel lesz.Szerintem te is ezt próbáld,mert jó rövidre lehet vele(ergo később nő meg),meg egyszerűbb.

Sok sikert!:)

2012. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9 hónaposan vágtuk először a fiam haját géppel, nyáron. Ő nagy hajjal született, ami nem is hullott ki neki. Aztán télen fodrász vágta neki ollóval, ekkor 14 hónapos volt. Az ölemben ült, a fodrász néni végig magyarázott neki, meg kapott a kezébe hajcsavarókat, azzal jól elbíbelődött. 2 hónap múlva már simán végigülte. Nyáron szintén többször géppel vágtuk neki, egyedül ült a széken, tartotta a fejét, nagyon édes volt (1,5 éves). Idén karácsony előtt már egyedül ült fel a fodrásznál a székbe, és simán végigülte az egészet, tartotta a fejét, ahogy kellett, nagyon büszke voltam rá (2 éves múlt).
2012. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora óta itthon vágjuk. Ha ollóval akkor azt anyu csinálja, mert én elég béna vagyok hozzá, viszont nyáron géppel szoktam neki én vágni. Sokkal rövidebbre le tudom és "sokáig " nem kell kell(kb 3-4 hét).
2012. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Két fiam van, már 7-8 hónapos koruk óta fodrászhoz visszük őket, kb 3-4 havonta. Én nem szeretem ha nagy a hajuk, ezért általában hátul 3mm, fent 5mm-esre vágja nekik. Az én fodrászom nem csak női, hanem gyerekfodrász is. Soha nem kaptak el semmilyen betegséget. Nálunk a férjem ölébe ülnek, és sorba vágja őket. Gyerekenként 1200 Ft. Kicsit húzós, de ott legalább szépen végigülik. :)
2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Pont 22honapos volt a fiam, mikor eloszor vittem fodraszhoz. Az en fodraszomhoz, megkerdeztem vag e babahajat, mert nem minden fodrasz vallalja. Adott neki egy kis jatekot, ott ult az olemben, nem hittem,h vegig birja ulni,mert eleg mozgekony,de lekototte hogy nezheti magat a tukorben,meg birizgaljak a hajat,csak vele foglalkozunk, stb. 500ft volt, es kb 20perc. :-)
2012. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ!


Szerintem én is fodrászhoz viszem. Hátha ott egy kicsit megszeppen, és nem lesz annyira fürge mint itthon!:))


Itthon én nem merem bevállalni. Én ollóval nem is mernék neki állni,gépünk meg nincsen! És az 1000%, hogy nem hagyná.+ ráadásul tök béna vagyok... még a saját hajamat sem tudom befesteni...:))

2012. febr. 7. 13:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi is fodrászhoz jártunk, van EGY fodrász abban a bizonyos szalonban, aki képes rendesen levágni az ordító és fejét ide-oda kapkodó gyerek haját is.

Aztán elköltöztünk külföldre, itt nagyon drága a fodrász, úgyhogy én vágom. Ruha le, pelus marad, gyerek az etetőszékbe, etetőszék a fürdőbe, laptopon Teletubbi, és hajrá! :)

2012. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!