Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nm tudom mit gondoljak....

Már nm tudom mit gondoljak. Szerintetek rossz döntést hoztam, hogy megtartom a 2. babámat?

Figyelt kérdés
Nem terveztünk kistesót, esetleg 3-4 év múlva, de az se biztos. Tökéletesen boldogok voltunk a kisfiúnkkal is. A munkahelyemmel megbeszéltük, hogy tavasszal visszamennék dolgozni, letisztáztunk mindent, a fiamat beírattuk a bölcsibe, aztán egyszer csak hideg zuhanyként ért, hogy kiderült: babát várok megint. Első körben gondolkodtunk, megtartsuk-e, mert már minden el volt rendezve, és nagyon váratlanul jött, de 1 hét gondolkodás után úgy döntöttünk, hogy ha jönni akar, hát jöjjön, megtartjuk, mert természetesen nagyon örülünk neki, csak fel kellett dolgozni az első sokkot. Szóltam a munkahelyemen, ahol a főnök a szemembe semmi rosszat nem mondott, de a hátam mögött nagyon csúnyán kidumált, hogy én biztos nem is akartam visszamenni (tehát hazudtam), mert aki nem akar gyereket, az ilyen helyzetben tenne ellene (tehát miért nem vetetem el), és szerinte nagyon rossz döntést hoztam ezzel, hogy megtartom. Ezek után, hogy ilyen véleménnyel van, erősen sejthető, hogy már nem is fognak visszavenni, mikor a kicsivel lejár majd a gyedem. A barátnőm is szekál, hogy ő a helyemben elvetette volna, mert örüljek, hogy van munkám, és ezek után ki tudja mi lesz. Megjegyzem átlagos fizetésért dolgozom, nem vagyok csúcs gázsin, bárhol találnék ennyiért. Viszont annyi negatívumot kaptam, hogy most elbizonytalanodtam, tényleg ennyire hülyének számítok, amiért megtartom a babámat? Tényleg ennyire fontos a munka, hogy szemrebbenés nélkül abortuszra kellene mennem? Én ezt nem tudom így gondolni, akkor ezek szerint baj van velem?
2012. febr. 7. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyértelműen azt mondom hogy NEM. jÓl cselekedtél. Nekem a harmadik gyerekkel volt így védekezés mellett sikerült (spirál szóval nem vmi magas teherbeeséses rátájú mint a megszakított vagy ilyesmi).

Mindenki addig okos meg akkor mikor nincs benne az adott helyzetben. nekem is volt olyan barátnőm (?) aki egyértelműen lehülyézett. Hát én meg akármilyen nehéz is nem lettem volna képes lemondani róla.

Ha van mit ennetek és el tudjátok tartani, szeretitek egymást a férjeddel és a babát is fogjátok akkor nem tudok olyan indokot amiért a műtőasztalra feküdne vki ...

Ő egy kis emberke ugyanolyan aranyos cuki mint a már meglévő...nem tudnék lemondani én se róla.

Munkahelyed még ezer lehet de örökre benned lenne hogy mi lett volna ha megtartod stb. (ha ellenkezően döntöttél volna).

Olyan könnyen ítélkeznek mások, amikor nem az ő testükről lelkükről és saját gyerekükről van szó...

2012. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban azt tedd, ami nektek jó, és örömet okoz. Az, hogy ki vetetné el és ki nem, az ő problémájuk. Ha meg ilyen rosszindulatúak, inkább örülj, hogy nem dolgozol többet velük! Jó egészséget!
2012. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem a munka fontos. Nem tudom ti milyen körülmények között vagytok meg nem is akarok senki pénztárcájába turkálni ne érsd félre.

Én is nagyon szeretnék még egy babát, de nem merném bevállalni, és aki most terhes le a kalappal elötte hogy ilyen merészek.

Nem lehet tudni hogy a kedves kormányunk mit fog már megint kitalálni mi lesz az az ujjabb húzásuk amivel még több bőrt le tudnak rólunk huzzni.


Ha megvagytok rendesen és nincs "gond" a pénzre, akkor nagyon jól teszed/teszitek hogy megtartjátok, és ne foglalkozz az ilyen rossz akarókkal. Had mondják...


Jó babavárást:)

2012. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem vagy hülye mert megtartod! Ha meg bárhol találsz ennyiért munkát, hát akkor majd váltasz, ha itt lesz az ideje!

Gratulálok a második babához! :)

2012. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, van jó ok egy abortuszra, de azt is gondolom, hogy te jelen helyzetben a legjobb döntést hoztad. És egyszerűen csak kegyetlennek tartom, aki ilyenkor ilyen tanácsot ad neked. Arról nem is beszélve, hogy én személy szerint SOHA nem mondanám azt senkinek sem, hogy inkább vetesse el a gyermekét, akkor sem, ha én azt gondolnám, hogy az a legjobb megoldás. De a te helyzetedben főleg nem, hiszen közel sem megoldhatatlan a szituáció... Hát nem tudom.


A barátnőd is érdekes, az én elvem az, hogy ha nem tudsz segíteni, ne árts - azt mondani, hogy jobb lett volna ha elveteted számomra tényleg puszta kegyetlenség.


Én mindenképp sok boldogságot kívánok Neked, és azt, hogy engedd el a füled mellett a sértő, bántó véleményeket, még ha nagyon nehéz is. Szerintem jól döntöttél.


26 hkm

2012. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
A munka fontos ,de egy élet még fontosabb.Ahogy a nagyobb gyerekedtől sem szabadulnál meg ha azt kérné a céged.Erős hasonlat de miben különbözik a két baba?Ugyan úgy a Tiéd.
2012. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! olyan jó olvasni, hogy mégsem vagyok hülye, amiért nem ölöm meg a babámat. Én is úgy voltam vele, hogy ránéztem a fiamra, akit egyszerűen imádok, és arra gondoltam, hogy egy ugyanilyen imádnivaló baba növekszik bennem, akit képtelen lennék elvetetni. Jelenleg normál anyagi körülmények között élünk, nincsenek problémáink, de igaza van az egyik válaszolónak, sose lehet tudni...de mindegy, bármi lesz, úgyis megoldjuk. De szerintem nem tudtam volna azzal a tudattal élni, hogy gyilkos vagyok.
2012. febr. 7. 12:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Természetesen jól döntöttél, hogy megtartod a gyerekedet. Nehogy már befolyásoljanak az ilyen emberek! Ez csak rád és a férjedre tartozik. Hogy ti tudtok-e vállalni még egy gyereket? Ha igen, akkor ne érdekeljen az, hogy valaki ezért megbízhatatlannak vagy ilyesminek tart téged. Ez felháborító. Semmi köze hozzá a főnöködnek. Nem ő a gyereked apja. De főleg a barátnőd elképesztő! Milyen barátnő az ilyen? Véletlenül nem irigy egy kicsit?
2012. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Harangozó Sára ***** válasza:
65%

Szia a lehető legjobban tetted!!! Ne a hallgassatok másokra, főleg, hogy mindketten akarjátok! Engem szó szerint hülyének néztek a legtöbben mikor megtudták, hogy bevállaltuk a harmadik babát, nagyon jó tettük! Nagyon boldogok vagyunk a 3 gyermekünkkel ebben a gazdasági helyzetben is!

Boldog babavárást!

2012. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp akartatok babát,akkor ez a lehető legjobb döntés,hogy megszülöd.

Nem lesz túl nagy a korkünbség a gyerekek között,csúnyán fogalmazva most letudod a gyerekkérdést:) utána meg majd találsz munkát és nem kell x idő múlva eljönnöd a másik baba miatt ,főleg ha flottul bedolgoztad magad!

Addig meg alakulnak a dolgok!

Nyugi,élvezd az anyaságot!

Gratula és jó egészséget kivánok!

2012. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!