Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái! Volt...

Ekcémás babák anyukái! Volt nálatok olyan hogy néha a fürdővíz felerősíti a tüneteket?

Figyelt kérdés
Nálunk amikor éppen előjönnek a tünetek akkor van, hogy fürdés után még pirosabb a bőre. Máskor viszont napokig tünetmentes és egy folt sincs rajta. Azért is kérdezem mert mennénk wellnesezni bevihetem-e a vízbe? Egyébként a babám 8 hós és kap az ekcémájára kenőcsöket, cseppeket.
2012. febr. 7. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az orvos azt tanácsolta hogy ne fürdessem csak heti 1x a gyereket. 3 hét alatt teljesen elmúlt. nem kellett csak sima babakremmel kenni.
2012. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen a kemény víz kiszárítja a bőrét és felerősíti a tüneteket. Ha emellett még nagyon meleg vízben fürdik, 10 percnél hosszabb ideig, akkor borítékolható az ekcéma erősödése. Mi egy éves koráig felforralt és lehűtött vízben fürdettük maximum öt percig, hogy valahogy szinten tartsuk a bőre minőségét (bőrgyógyász előírása volt). Nem tudom a wellnesezés pontosan mit takar, de ha olyan helyet, ahol meleg vízben ázik a gyerek, ráadásul klórral fertőtlenítik a vizet, akkor szerintem ne vidd be, de természetesen ezt te döntöd el.
2012. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kétnaponta fürdetjük és bőrgyógyász által felírt gyógyszertári testápolót használunk, még popsitörlő kendőt sem használunk csak vizes vattát. Gyermekmedencére gondoltam, olyanra ahol babaúszást is tartanak.
2012. febr. 7. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ezért írtam, hogy ezt neked kell eldöntened, mivel a babaúszós medencéket biztosan klórral fertőtlenítik a legtöbb helyen. Például én vinni szerettem volna babaúszásra, de az orvos nem csak az ekcéma miatt nem javasolta, hanem azért, mert az ekcémás gyerekek állítólag hajlamosak későbbiekben asztmára, és a klórról már rég kimutatták, hogy még a nem ekcémás gyerekeknél is asztmára hajlamosít. Szerintem két nap alatt biztos nem árt neki annyit, mintha hónapokig babaúszásra járna, esetleg vidd magaddal, próbáljátok ki először rövid ideig, aztán meglátod van e a bőrére hatása. Ha gyógyvíz, akkor lehet jót is tesz neki.
2012. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kedves második! Én is emiatt hezitálok, de nem ér annyit az egész hogy emiatt kockáztatnám a babám bőrének egészségét. Ráérünk még később is pancsizni!
2012. febr. 7. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Az esti fürdetéshez kapcsolódva, nekem a gyerekorvos azt tanácsolta, hogy fürdés előtt olajjal kenjük be a manót, így nem szárad ki a bőre.


Már 6 hónapos, vígan pancsol a kádban, akár 15-20 percet is, többet is, ha hagynánk. Nincs gond a bőrével. Most sima étolajat használunk.

A fürdetőnk sem extra, sima bolti, Nivea babafürdető

2012. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. Babaúszásra mi sem vittük, mert én is nagyon klórosnak gondolom a vizet. És ahhoz kevés egy kis olaj a testén szerintem.
2012. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! csak símán bekened a bőrét étolajjal és úgy teszed a vízbe? mi fürdetőkenőccsel kenjük be fürdés előtt és azt mosom le róla a vízben. az olaj jól hangzik, csak nem tudom hogy a kenőccsel együtt kenjem be? elég furcsán hangzik :)!
2012. febr. 7. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!