Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. október 7. -én fogok...

2010. október 7. -én fogok szülni, akkor nekem jár még a 3 év a gyerek után? Hol lehet ennek utána nézni? Lehet olyat csinálni, hogy ha lejár a gyedem az első után, hogy nem kérem a gyest, hanem vissza iratom magam tp-re míg a második megszületik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2010 május 1.-től már csak 2 évig maradhat otthon az anyuka GYES-en,ebben biztos vagyok mert áprilisban szülök és utánanéztem.

A másik kérdésedre sajnos nem tudom a választ!

38 hetes kismama

2010. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
GYES mellett lehet dolgozni, úgyhogy úgy jársz a legjobban, ha visszamész papíron dolgozni,( közbe kapod a gyest,) és úgy íratod ki magad táppénzre.
2010. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A legjobban úgy jársz, ha először kiveszed a szabadságodat, majd betegszabi, táppénz, mert a TGYÁS, GYED alapja, mivel nincs 180 bérrel ellátott napod a két gyerkőc között, a szabira és a betegszabira kifizetett összeg lesz! Tehát ebből számolnak a későbbiekben!

A GYES-t pedig apuka igényelje, mert ha te kéred, ebben az esetben csak a minimálbér lesz az alapja a juttatásoknak!

2010. márc. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! A 2. és a 3. válaszolótól kérdezem, hogy hogyan lehet ezt a gyakorlatban megvalósítani? Az első gyerekemmel Aug. 4-én fog lejárni a gyed és onnan kezdődik a gyes. Okt. 7-én meg megszületik a másik. Kérlek segítsetek ebben!
2010. márc. 25. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy menj vissza augusztus 4 után, és vedd ki a szabikat. Mivel minimum 20 nap szabid biztosan volt, így a ki nem vett, és a gyed első évére járó szabikkal biztosan lesz kb. 30 nap, amit kivehetsz. Ez azt jelenti, hogy szeptember közepéig töltöd a szabikat. Ezt követően (a szülés várható ideje előtt 28 nappal) igényeld a tgyást, így nem lesz betegszabi, ami csökkentené a későbbi juttatások alapját. Így bőven bele fog férni, és megközelítőleg annyit kapsz juttatást, mint az első babára. Annyi az egyetlen különbség, hogy ha a fizetésed több volt, mint a minimálbér kétszerese, akkor a tgyásnak lesz maximuma (a minimálbér kétszeresének 70%-a). Ha a fizetésed kevesebb volt ennél az összegnél, akkor mindent ugyanannyit kapsz.

ҝ

2010. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. márc. 26. 13:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük visszaállítják a 3 évet!!!!!!!
2010. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó lenne++++!!!!!! köszi
2010. márc. 26. 17:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jár a 3 év, csak a 2. Ha tudod úgy időzíteni, hogy pont akkor légy terhes, akkor mehetsz gyed után tápra.
2010. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi
2010. márc. 27. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!