Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig büfiztetitek a...

Mennyi ideig büfiztetitek a kisbabátokat? Szokott bukni és ha igen, akkor gyakran?

Figyelt kérdés
A kisfiam 8 hetes, a kezdetektől fél- egyórás büfiztetések vannak. Néha nem is büfizik, néha már az elején hatalmasakat. Nem merem letenni hamar, mert félek a bukások miatt.
2012. febr. 7. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fél órás???

Hát nekem ennyi türelmem nincs:)

A kislányom 9 hetes, kaja után felveszem, pár percig simogatom erősebben az oldalát,amíg egyet-kettőt nem büfizik, aztán le is rakom.

Ő mondjuk csak akkor bukik, ha evés után várok egy kicsit, és nem veszem fel rögtön, olyankor oldalra fordítja afejét és kifolyik belőle:)

Miért félsz a bukás miatt?

2012. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én fiam nagyon nehezen büfizett. 20 max. 30 percet vártam, de mindegy volt, mert ha büfizett is, akkor is bukott, ha letettem. A nappaliban volt még akkor a kiságya, így mindig mellette voltam, ha elkezdett mocorogni, tudtam, hogy jön a büfi, és felkaptam, aztán vissza.
2012. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Köszönöm a válaszod. Két ok miatt félek a bukástól. Egyszer történt, hogy a kicsim félrenyelt (igaz nem a bukást nyelte félre, hanem csak a nyálát) de még csak 2 hetes volt és sajnos leállt a légőkéje, úgy láttam, mintha blokkolódott volna a légzőrendszere. Hál Istennek csak 15 másodpercig tartott, de maradandó berögződést okozott nálam :-( de orvos ellenőrizte és minden nagyon rendben van a bébimnél. Másodszor pedig azért félek, mert néha evés után 1 órával is bukik, olyan sűrű, túrószerűt, ami már savas is lehet, mert láthatóan csípi a kis torkát, olyankor is kellemetlen érzésem van, itatok Vele vizet (bár nem nagyon szereti :-))) Hát ezért a kettőért nem bírom a bukást (persze tudom, hogy természetes dolog a pici babáknál)
2012. febr. 7. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Akinek könnyen büfizik a babája, az el sem tudja képzelni szerintem hogy miért is fél az anyuka egy nehezen büfiző babával.

Lányom volt, hogy kaja után 1-1,5 órával később büfizett csak, már ha büfizett. Persze ennyi ideig én sem tudtam őt cipelni. Közben próbáltam mindent, hogy kicsalogassam a büfit, de baromi nehezen jött ki szegénynek. S lányom is bukós volt, úgyhogy előfordult, hogy irtó nagyokat bukott büfivel együtt, ha nem sikerült időben "kiszedni" a büfikét. Meg alapvetően bukós volt, szinte minden kaja után bukott valamennyit. Hol kevesebbet, hol többet.


Lányom sokáig nem tudott büfizni, és csak hónapok múltán a mozgásfejlődéssel együtt lett könnyebb a helyzet. Mikor mozgékonyabb lett és nem csak egy helyben feküdt, akkor már könnyebben büfizett, akár magától is.

2012. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ugyan a kislányom viszonylag könnyen böfizik és keveset bukik, de a bátyja nem ilyen volt, tehát tudom,milyen a nehezen böfiző, bukós baba.

Ennek ellenére őt sem büfiztettem 10 percnél hosszabb ideig sosem. Ami addig kijött,kijött, ha nem, nem. Volt, hogy sugárban "hányta le" a hátamat, vagy a földet a böfiztetés közben.


Kérdező, az evés után egy órával vagy még később kijövő bukásnak semmi köze a böfihez. Minden gyereknél előfordul, hogy "csak úgy" kijön belőle, főleg ha sokat evett, és persze hogy savas meg túrószerű, mert az a gyomrából jön, már elkezdte emészteni. Nem kell félni az ilyen dolgoktól, vagy vízzel itatni, teljesen természetes! Szépen le kell törölni, ha műsoros a ruha, átöltöztetni, és nem aggódni!

2012. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!