Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rosszul evő babátoknak...

Nagyon rosszul evő babátoknak könyörögtök, alkalmaztok valami trükköt, hogy egyen, vagy teljesen ráhagyjátok?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos kisfiam már az őrületbe kerget, cumisüveg láttán hisztizni kezd, a kanálnál már előre összeszorítja a száját. Minden egyes falat küzdelem. Közel vagyok ahhoz, hogy feladjam, pedig így is csak nevetséges mennyiségeket tudok beletrükközni (50 ml tápszer, 30-40 ml tejpép, főzelék vagy gyümölcs). Ez megy már 2 hónapja, nem bírom tovább, minden etetés minimum 3/4 óra harc.
2009. jún. 2. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Már biztos megszokta, hogy harc az evés. Próbáld valamilyen játékhoz fűzni, játékosan etetni. Az enyém van, hogy ordít, ha kanállal kell enni, de addig is nyitva a szája és tudom "tömni".:) Aztán elhallgat és nyugodtan eszik. Vagy pl. elég féltékeny, ha beleeszek a kajájába és máris rögtön kell.(nagyon falánk baba)

Mi történt, hogy ennyire megutálta az evést?

De akkor is a játékosságra szavazok vagy időpont váltásra.(ha van napirendje, akkor tudja, hogy a megszokott időben kell ordítani a kaja miatt) Vagy várd meg, amíg olyan éhes lesz, hogy mindenképpen megeszi. Esetleg tarts szünetet, etesd többször kevesebbel egy nap, éppen amennyit eltűr. Aztán majd megeszik egyszerre többet is.

Ezek csak ötletek.

Sok türelmet és kitartást!

2009. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy csinálok, mintha ennék vele, bekapcsolom neki a TV-t, ott is a zenét mert azt mimádja, amíg kissebb volt addig a zenélő plüssét rázogattam előtte, énekeltem neki, mondókáztunk stb... Tehát figyelem elterelő hadművelet minden mennyiségben. Mást nem tudsz tenni. A lányom 13 hónapos és most már ha olyan kedve van, egyszerűen direkt odahányja amit keservesen addig megevett. Meg kapja a Cebiont és hat hétig kapott Multi Kid szirupot. Ezeket próbáld ki. Sok sikert.

2009. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és ha megvárod, míg nagyon éhes lesz, akkor is ekkora harc van a kajáláskor? az én fiamnak is volt ilyen időszaka. én 4 nap után azt mondtam sírva, hogy majd mikor ordít hogy éhes, na akkor kap enni. és nálunk bejött. egy hétig tartott, utána visszaállt a rend. volt, hogy 7-8 órán át nem evett. nem is kínálgattam. viszont ha sírt, hogy éhes, akkor aztán bevágta a 240 ml tápszert, vagy amit kapott éppen:-) szerintem rájött, hogy nem jó éhezni, most már szépen eszik 4-5 óránként egy egy adag kaját.
2009. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet nem szereti a kanál formáját ilyet is hallottam már. Én babylove-ost használok az elég keskeny nagyon szeret vala enni a babóm. Vagy a cumisüvegnél lassan jön a tej. Próbáld nagyobb lyukura cserélni. Vagy épp ellenkezőleg túl gyorsan jön. Próbálgatni kell mert hihtetlen milyen kis dolgokon múlhatnak ezek a dolgok, legalábbis nálunk.
2009. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és ha nagyon nyűgi a kajánál kapcsolok itt a gépen neki babazenét, mondókát és windows media player háttérképe megjelenít ilyen mozgó spirálokat, biztos tudod mire gondolok, na azt nagyon szereti nézegetni evés közben.
2009. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Tömni nem tudom, mert néhány falat után kijön belőle minden, nagyon gyakran hány.

A Multi Kiddel is ez volt a probléma, hiába higította, rejtettem a teájába, megérezte az ízét és kihányta.

Próbálunk játszani is, az sem sokat segít (az a minimális mennyiség így csúszik le...).

Sajnos már a gyarapodásán is mutatkozik mindezek eredménye, 6 hét alatt 20 dkg-ot "hízott". Nem tudom, mit rontottam el, de valahogy a hozzátáplálás óta megy ez a cirkusz (4,5 hónapos volt). Egyszerűen még kedvenc kajája sincs, mindennel ezt csinálja.

Annyira el vagyok keseredve, hogy néha már csak a nap végének tudok örülni. Szörnyen hangzik, nem?

Az a teljesen érthetetlen, hogy közben jókedvű, élénk baba.

2009. jún. 2. 10:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

És esetleg a Béres cseppet már próbáltátok? Állítólag nagyon jó, csak én még nem tudtam neki adni mert sajnos nem éri el a tíz Kg-t. És tíz Kg. alatt nem adható. Mekkora a babád és hány foga van? A Multi K-et mi is úgy adtuk be hogy higítottuk vízzel és a Panadol adagolójával nyomtuk a szájába. Persze így is köhécselt meg volt, hogy kiköpte a felét de legalább valami ment a pociba is. És megértelek mert én minden nap sírok és sík ideg vagyok ha már jön az etetés idő.

2009. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7,2 kg most a babám, nagyon messze vagyunk a 10 kg-tól... Úgy tűnik, most jön a fogacska, de még csak duzzadt az ínye kb. 1 hónapja.

Béres cseppet nem csak 1 éves kor után ajánlják?

2009. jún. 2. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom mert a patikus és a dokinéni is azt mondta, hogy a kg- számít. Tehát ha még nincs egy éves de már elérte a 10 kg-t akkor kaphatja. Hát akkor minden jót sorstársam :)
2009. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!