Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 3 kiló 25...

Mit csináljak? 3 kiló 25 dekával született a kisfiam, most egy hónaposak vagyunk és már 4 kiló 30 a súlya. Anyatejes baba, és az a baj, hogy félek hogy sok ez neki. néha zöldes a kakija, de nem tudom mit tehetnék.

Figyelt kérdés
Legtöbbször betartjuk a 3 órát, de többször van, hogy olyannyira sír, hogy csak a cicimen nyugszik meg, és persze nem is tudom mindíg hogy vajon elegendőt ivott e egy szopi alkalmával, így mikor nagyon sír úgy gondolom éhes lehet mert kevesett evett... Tanácstalan vagyok..:(
2009. jún. 2. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem biztos, hogy éhes ilyenkor. nem húzkodja a lábait? az is lehet, hogy fáj a hasa! én is jártam így az elején. aztán mindig ciciztettem, utána még jobban sírt. és a védőnő mondta, hogy próbáljak neki Espumisant adni, mert nem biztos, hogy az éhségtől sír. segített neki a gázképződésben, és nem volt sírás utána már nálunk.

Esetleg dokitól kérdezd meg.

Abból gondolom, hogy nem lehet nagyon éhes, hogy szépen hízik. Ha annyira kevés tejet enne, nem növekedne így.

2009. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sírás nem mindig éhséget jelent, túlterheled a pocit valószínűleg. Fáj a hasa akkor is ha teletömi magát. Nem jön vissza semmi? Pukizik sokat, vagy nem igazán? Az előttem szólónak igaza lehet!
2009. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond, vannak babák, akik havi 1 kilót vagy annál is többet híznak az első hónapokban. Ez nagyon jó. az anyatejes babák kakija a világos sárgától a sötét sárgáig, akár a zöldesig is változhat, ebbe az is belejátszhat, hogy Te mit ettél. amiatt se aggódj, hogy a szopival nyugszik meg. Az enyémeket is az nyugtatta meg leghamarabb. Nem biztos, hogy amiatt sír, hogy éhes, lehet, hogy csak a pocija rosszalkodik vagy a böfi bántja, esetleg csupán Rád van szüksége. Azzal, hogy ilyenkor megszoptatod, nem fogsz neki ártani, sőt... A hízás meg nem gond, nem biztos, hogy a következő hónapokban is ennyi lesz. Az a fontos, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt, egészséges baba váljék belőle. Minden jót Nektek!
2009. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első kettővel!

A baba egyáltalán nem mindig az éhség miatt ír, az csak egy az ezer okból! Nem kell mindig etetni! A babák sajnos általában sírnak...

amikor nagyon sír, biztos a hasa fáj

2009. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fiam 5 hetes, szépen gyarapszik, hasonlóan a tiedhez.

Anyatejes:))) Én minden előzetes elképzelésemmel szemben szoktam neki néhány korty forralt vizet adni, ha nagyon korán sír és azt gondolom, még nincs ideje az evésnek. Ha tényleg éhes, folytatja a sírást, ha más baja volt, általában segít:)))

2009. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan ilyen tanácstalan voltam, nálunk 2 hete kezdődött az egész. 1 napig egyfolytában ciciztettem én is, de nagyon kimerültem én is ő is)Aztán olvastam valahol, hogy ők még ilyen picin nem tudják "mint rossz érzést" megkülönböztetni az éhséget meg a hasfájást. Ezért kér cicit ha fáj a hasa. Nem mellesleg megnyugtatja. Én azóta játszó cumit adok neki de kizárólag csak ha sír 2 etetés között hogy aludjon. Ha fent van nem, nehogy nagyon rászokjon.
2009. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!