Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának mennyit...

6 hónapos babának mennyit kellene napközben aludnia? Milyen megoldás/-ok van/-vannak a nappali alvás rendszeressé tételére?

Figyelt kérdés

Elmúlt 6 hónapos a kislányom, igen eleven, minden iránt érdeklődik, jókedvű, egészséges, szépen fejlődik...stb. Amíg jobb idő volt, rendszeresen eljártam vele sétálni, vagy kitettem a teraszra minden nap dél körül és átlagban 1 órát aludt. Ezt is keveslem, de amióta mínuszok vannak, nem merem nagyon kivinni, max. csak egy 10 percre, akkor is kézben... Szóval hozzászokott a babakocsiban alváshoz és nagyon nehéz altatni... Próbálom a saját ágyában, de ott rövid időn belül elkezd sírni...(tudom ez már a hiszti kezdete...) Eddig nem nagyon hagytuk férjemmel sírni, de tudom el kell kezdeni valahol meghúzni a határt és különbséget tenni a sírásai között is... De hagyjam sírni, majd megszokja és akkor már fog aludni?


Hozzá kell még tenni, hogy még mindig szoptatom, és szoptatások alkalmával szeret elszunyókálni, szépen megnyugszik én meg hagyom.. lehet, hogy ezt sem kellene? Ha leteszem, egyből felébred és sír, teljesen behergelve magát...


Van, hogy úgy aludt 2 órát, hogy a franciaágyunkon fekve szoptattam és amikor már elszenderedett és abbahagyta a szopizást, akkor betakargattam, hasra fektettem (úgy szeret aludni, de még magától nem fordul át...) puszilgattam és úgy elaludt...


Szóval mit csinálok rosszul, hogyan kellene változtatni, úgy, hogy megtaláljuk az arany középutat és nem legyen se a babának se nekem drasztikus váltás?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. febr. 7. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom nem volt egy alvós baba kétszer aludt fél órát. (ez nagyon kevés) Én is babakocsiban altattam, amikor hideg volt, vagy esett az eső, akkor bent a lakásban tologattam, és altattam el.

Nem csinálsz semmit rosszul. A levegő hiányzik neki, de ilyenkor nem lehet kivinni. Én sem viszem, pedig most már 3 éves. (most sem alóbaba) Ma pl. nem aludt délután, és simán fent van. :(((

2012. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan az enyém is cicin aludt el sokszor de átlagban este. nappal ugy aludt hogy 2x 2 orát sétáltunk vagy csak az udvaron tologattam. ha nagyon rossz idö volt, a lakásban ringattam de igy nehezebb volt altatni. 10 honapos koráig 2x aludt, 10-11ig és délután4-5 ig. ehez ragaszkodtam, 11 honapos kora ota alszik el egyedül nappal fél 1- fél 3 ig, este 8-tol egyedül alszik el, bár ez is ugy sikerült hogy 2 napig sirdogált, nem vettem fel csak bementem simzni a hátát és kijöttem, ezt átlagban 4-x kellett megcsinálni, mire rtájött hogy kiságyabnm alszik és nem babakocsiban. most már 18 honapos.
2012. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát én örülnék neki, ha egyszerre 1-2 órát aludna a fiam (6 hónapos), de csak 3szor fél órát alszik 3 hónapos kora óta és ő babakocsiban sem alszik többet fél óránál. Amúgy ha éppen nem jön a foga (már 4 foga van), akkor elalszik egyedül az ágyban, de fontos, hogy ne lásson, különben csak bohockodik, ha izgatottabb, akkor zenét is kapcsolok be neki, amúgy nem kell. Viszont vannak napok, amikor el kell ringatnom a kezemben. Újszülött korában mindig babakocsiban aludt el bent a lakásban is, de aztán erről akkor szokott le, amikor kórházba kerültünk 7 hetesen.


Én sose hagytam sírni az ágyban, olyankor kiveszem még most is, megnyugtatom és vagy visszateszem egy újabb próbára, vagy elringatom, vagy még játszunk odakint egy kicsit és újból visszaviszem aludni, ez a hangulatától függ. Egyébként neki van cumija és szundikendője is, ezt a kettőt bögyörészi és amikor megunja nyöszörög egyet, hogy tegyem a szájába a cumit és akkor elfordítja fejét és alszik.


Egyébként a legtöbb baba változtat időközben az alvási szokásán, szerintem ez majd még alakul.


Írtad, hogy hason alszik, lehet azt is, hogy paskolod a popóját, vagy simized a hátád a kiságyban, talán könnyebben elalszik. Az alvás hosszára semmi tippem nincs.

2012. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sírni sose hagyom! Hiszti? Áááá még szerintem nem az! Éjjel alszik legalább egyfolytában 11 órát? Lányom igen és így ki van csukva a napi 2 óra egyfolytában alvás! Az enyém a tápin is elszunyókál de amint kifogyott a szeme kipattan, nemtom hogy van ez a cicinél de valószínűnek tartom hogy így még kellemesebb, kényelmesebb a táplálék bevitel :) Most 3x 45 percet fél órát alszik..! Ma 7 hónapos :)
2012. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Leírom nekem miket tanácsoltak,hátha neked beválik valamelyik,nekem semmi nem vált be.Két hetes volt amikor utoljára 2 órát végigaludt napközben, ha én leteszem a kiságyba 20 percig alszik,ha azt akarom hogy 1 órát aludjon lefekszem és a mellkasomon alszik,de egy nap ez is egyszer csak.És reggel 6-kor kel és 20-kor alszik el,de éjszaka jobbesetben csak 3szor ébred.

Tanácsok amiket kaptam:Alvás előtt szellőztetés,levendula a szobájába,babakocsiban tologatás,sötétített szoba,hálózsákba rakni vagy pólyába tenni,halk babazene,dúdolás,valami alvóállatka mellé vagy egy pólód amin rajta van az "anyaillat".Most ennyi jutott eszembe,amit a védőnő mondott(ja meg azt hogy ennyi az alvásigénye fogadjam el),de még gondolkozom.Bocs ha hosszú lett.

Egy 9 hónapos csemete anyukája.

2012. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Azt elfelejtettem írni, de természetesen én is mindent megteszek, hogy a kiságyban elaludjon: simizem, puszilgatom, szagolgatom, vagy halkan énekelek neki... éppen amitől látom, hogy megnyugszik.. és már-már csukogatja a szemét és ahogy megérzi, hogy távolodom felpattan a fejecskéje és elkezd sírni. Próbáltam én is kivenni, de olyankor nagy szusszanással mintha megkönnyebbülne, rám vigyorog és már semmi álmosságot nem látok rajta. Ha ezek után megpróbálom visszatenni, jobban ordít, szinte mintha megsértődne, hogy újból vissza raktam... Próbálok következetes lenni, nem vagyok híve a "poroszos-módszernek", szoptatni is próbáltam igény szerint (amióta új ételeket is bevezettünk ez kicsit már "terhes", hiányzik valamiféle rendszer)... Szóval semmit nem akarok erőltetni, de elég nehéz kitalálni mi lenne a jó megoldás, pláne, ha lassan már nem fog napi 4x-5x szopizni.. Gondolom ha álmos, akkor úgyis alszik majd...REMÉLEM!

Jaa, és eddig az éjszakákkal nem volt probléma, büszke voltam, hogy az első hét utántól már átaludta az éjszakát, de az utóbbi 1-2 hétben felsír éjjel, van, hogy fel is ébred, ki kell vennem, megszoptatom és visszateszem. Nem hiszem, hogy éhes, este még bőven van tejem, csak valamiért felébred... Vagy ez már az ún. "szeparációs félelem" kezdete lenne?...

2012. febr. 7. 21:38
 7/7 A kérdező kommentje:

jaa, éjjel átlagban 10-11 órát alszik (kb este f10-reggel 8) de úgy gondolom ilyen kicsinek még nappal is kellene ehhez még vagy 2-3 órát aludni.

Este, elalvás után kb 1-2 órán belül mostanában szintén felsír, de kis puszi, simi után tovább alszik. Nem fogadta el sosem a cumit, nem szokott szorongatni semmi állatkát, max. csak a feje alatti textil pelust gyűri az orrához. Nem akartam amúgy mellé tenni eddig semmi mást, mert hason fekszik, mindig aggódom, hogy nagyon az orrához gyűri azt a "valamit", vagy attól ébred fel, hogy ott egy játék... De a "mama szagu-poló" nem rossz ötlet, lehet, hogy kipróbálom :-)

Egyébként mindig szellőztetek, éjjel pedig max 18 fok van, amit mi is és a baba is mostanra már megszokott. De továbbra is inkább a nappali alvás, ill nem alvás a probléma. Ok, ha ott vagyok vele, mellette, akkor alszik többet is, de akkor én le vagyok kötve min 1 órára.. Imádom, szeretem, de azt sem akarom, hogy ezt szokja meg, hogy csak akkor alszik, ha én ott vagyok. Amúgy is a sok szopizással még mindig meg van a szoros kapcsolatunk.

Miközben ezt írtam, megint felsírt, de szerencsére (lekopogom...) puszival megint megnyugodott.. és most mellé tettem a plüss nyusziját és majd megkapja a pólómat is :-)

Jó éjt Mindenkinek!

Majd akkor még folyt.köv. :-)

2012. febr. 7. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!