Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet ez? Anyatejes...

Miért lehet ez? Anyatejes anyukák, kérlek adjatok tanácsot, mit tehetnék!

Figyelt kérdés
A kislányom 9 hónapos. Eddig max. 1x ébredt fel éjszakánként szopizni, de amióta délután is kap szilárd ételt (főzelék vagy gyümölcs), mostmár 5-6x, de néha még többször is felébred. Evés után iszik és néha két etetés közben szopit nasizik (komfort szopi). Kipróbáltam, hogy esetleg az esti szopi előtt is kap 1 órával szilárd kajcsit, de semmivel se lett tőle jobb a helyzet. Persze, szívesen adok neki éjjel is, csk ez a sokszori kelés már egy picit sok (főleg, ogy a tesókat reggel iskolába kell indítani, így akkor se tudok pihizni). Ja! ő hajnalban kb. utoljára 6 körül szopizik és utána általában alszik 9 óráig... Az éjjeli szopások csak pár percig tartanak, igazán csak pár kotryról van szó. Viszont a cumisüveget nem fogadja el és ilyenkor a pohár se kell...
2009. jún. 2. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez megy 6 hónapos kora óta, most 13 hónapos a kisfiam. Megfigyeltem, hogy amikor ilyen gyakran ébred hamarosan mindig megjelent egy fogacska. A kisfiam alapjáraton is 2-3* ébred szopizni, pedig az biztos, hogy nem éhes,már eszik mindent és nagyon jó étvággyal. Én a fogzásnak tudom be a gyakori ébredést, most jön a 10. foga és mindegyikkel megszenvedtünk.
2009. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 7 honapos lesz par nap mulva de o nm kel ejjel szopizni ugy 2 honapja. Elotte sokat kelt es akkor tanacsolta a doki a tejpepet. Vagyis este furcsi utan nem cicizik , hanem millipa tejpepet eszik. Majd ugy 10 ora korul meg cicizik egyet es megy aludni. ha fel 10-10 fele fekszik fel9-9 fele kel ujra reggel. vagyis a tejpep bevalt. Csak ajanlani tudom.
2009. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az éhség vagy szomjúság ébreszti fel. Úgy látom egy szokás van kialakulóban. Ha napközben eszik rendesen szilárd ételt, és mellette még szopizik is, kizárt, hogy éhes legyen(főleg, hogy azt mondod csak pár kortyot eszik). Kislányom 9,5 hós, 2x eszik szilárdat és 3-4 x szopizik (nassként). Du 4kor kap gyümi desszertet, és este 7 kor szopizik. Nem ébred fel éjjel. Próbáld meg másban keresni az ébredések okát: mozgás, szeparációs szorongás, esetleg fogzás, melege van, vagy ha napközben történik valami új, esetleg túl sokat vagy éppen túl keveset alszik. Én ezekre tippelek.
2009. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkozunk! :))
2009. jún. 2. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy durván hangzik, de mivel az enyém is ezt csinálta és tudtam hogy nem éhes nem mentem be hozzá. Kicsit nyöszörgött majd visszaaludt. Kb. 1 hét után már nem ébredt fel csak reggel. Amúgy most lesz 10 hós. Este 8-tól reggel 6-ig alszik.
2009. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk ez sajnos nem megoldható, ui. vannak nagyobb testvérei és nem szeretném, ha felébresztené őket a sírással, mert nekik reggel iskola van... Próbáltam már, hogy nem adtam neki rögtön, hatalmas sírást rendezett, felébredt az egész család:( Persze, Neked is köszönöm!
2009. jún. 2. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!