Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 és fél hónapos lányom...

16 és fél hónapos lányom rossz evő, és most megint alig hízik. Mit variáljak át az étkezésein?

Figyelt kérdés

2,5 kilóval született, és születése óta madárétkű, sose ette meg a korának megfelelő adagokat.Most is örülhetek, ha 250 g-ot eszik evésenként, este lefekvés előtt 350-et.

Így néz ki az étrendje. ( a védőnő szerint jó, szerintem meg nem elég tápláló, min változtassak? )

-reggel fél 6: 150 ml tápszer (ilyenkor még csak szomjas )

-reggel fél 9-9: 150 ml tápszer+ vajas sajtos vagy májkrémes felvágottas kenyér, mikor mi, néha vaníliapuding

-12 azt eszi, amit mi, leves, és ha a második olyan, hogy el tudja rágni. Ha nem, akkor 11 hónapos bébikaja

-fél 4-4 : tejpép gyümölccsel, Dörmi kismackó vagy tejszelet vagy kenyér, zsömle

-este 7- fél 8: 200 g tápszer, és egy üveg pépes bébiétel ( ilyenkor már fáradt rágni )

Tejpép helyett mit adjak? Vagy a vacsorát hogy változtassam meg? Egyébként egy örökmozgó, kiegyensúlyozott baba, de olyan pici, törékeny, vékony csontú kislány.Úgy szeretném, ha kikerekedne!


2012. febr. 8. 07:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nassoltatni nem szoktam, mert így is keveset eszik.A babapiskótát nem szereti, a kukit meg azóta nem eszi meg, hogy egyszer öklendezett tőle.Nem válogatós, kevés kivétellel mindent megeszik.A banánt és a túl édes dolgokat nem szereti egyedül, érdekes módon a gyümölcslevest utálja:))Mi csak hétvégén főzünk, a férjem hozza az ebédet, nem is tudnék mellette főzni, szóval nem nagyon van maradék estére.
2012. febr. 8. 07:51
 2/15 anonim ***** válasza:

Lányom pont ennyi idös. de bocs de ennyi szemtet én nem adok neki, pedig nálunk is van édes jughurt, keksz.


Tápszert úgy ahogy van el kellene felejtened legalább is napközben. Fözz neki fött répát, krumplit, rizst, cukkinit, húst, akármit.

Nem tudja elragni akkor vágd össze annyira apró falatra hogy ne is kelljen neki. pl lányomnak 6 foga van, a hús mindig apróra vágom össze, de igazából mindent puhára fözök és apróra vágom.


rengeteg üvegest adtam régen, de mióta már szinte mindent ehet csak akkor kap ha nincs idöm fözni, kb 2 hetente 1x.


dörmi kismackó és tejszelet egy nagy szemét, adhatsz neki de nem rendszeres étkezésben. tudtad hogy egy tejszelet, cukor, zsír és kalória értéke nagyobb mint egy tejszines tortaszeleté? te minden nap lenyomsz egy tejszines torta szeletet?


talán kicsit jobb kaját adj neki és ö is jobban fog enni. amit adsz amúgy kalória értékben kb 2x annyi mint az én jólevö lányomé.

2012. febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az alapján amit leírtál teljesen rendben van az étrendje. Filigrán kislány,ami nem nem baj. Hiszen örökmozgó, ledolgozza azt ami megeszik. Az én kicsim 10 hónapos is vékonyka lesz, már most látszik rajta. Ő megeszi reggel és este a 2 deci tápszert, de napközben kanalasat alig fogad el, így napközben is a tápszer a fő tápláléka. Mellette szopizik is. 2550 grammal született most is még csak 7350 gramm.Önmagához elég ez a súly, mert rengeteget megy egész nap, tevékeny kis hölgy és a szája is mindig jár. Szerintem ne aggódj a gyermeked tudja, hogy neki mennyi ételre van szüksége.
2012. febr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem is 16 hónapos babám van. Igaz ő nem sovány (10.5kg és 81-83cm kb), de nem eszik a tiédnél többet.

Reggeli (7/30-8 között): vajas pirítos vagy kifli

Tízórai (valamikor délelőtt): egy kis müzli vagy gyümölcs, de néha semmit nem kíván

Ebéd (11 felé): amit mi eszünk, ilyenkor általában eszik rendesen

Uzsonna (3-4 között): 1 krémtúró

Vacsora (6 felé): sajt és felvágott néha kenyeret is eszik hozzá

lefekvés előtt egy 6 kanalas tápszer és 11 felé van, hogy kel még 1 adagért, ha nem kel akkor azt reggel issza meg.


Tejpéppel szerintem nincs gond, ha megeszi, de adhatsz neki mondjuk, tejberizst vagy tejbedarát (ha nem iszik tejet akkor tápszerből)


Ami nekem furcsa (de hát mindenki más így nem baj van vele csak furcsa nekem), hogy sok bébiételt eszik még illetve szerintem a tápszerből is sokat kap, de gondolom azért adod ezeket, mert ezeket eszi meg :)

Nekem nem tűnik kevésnek. Egyébként mekkora és hány cm a babád? Koraszülött volt, hogy olyan kicsike?

Barátnőm kislánya 5 éves korábban született (32. hét) és most is olyan kis sovány a 4 éves lányom nagyobb és nehezebb nála. Meg az anyuka+apuka is kicsi ott. ha ti is kicsik vagytok akkor valószínűleg a gyerek sem lesz nagydarab :)

A védőnők elég kötekedősek szoktak lenni, ha szerinte nem rossz ahogyan csinálod akkor nyugi :)

2012. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem kap tápszert csak reggel és este, szerintem ezzel nincs baj, mert amíg megissza, addig is kapja vele a vitaminokat, fehérjét, zsírokat stb.Lehet, hogy főzök neki külön, egy időben csak főztem, de nem mindig sikerült jól.Olvastam a cikket a tejszeletről, ha annyi a kalória értéke, mint egy tejszínes tortaszeletnek, az nekünk pont jó, ugyanis a hízás a cél.:)) Az igaz, hogy tele van szeméttel, de mi nem? A felvágott és a virsli is ledarált szemét, ezért pl. virslit még nem kapott, mert még a legjobb fajta is hulladék húsból van. Hát igen, neki ennyi elég, ha elfordítja a fejét, és felugrál a székből, nem tudok mit csinálni, erőszakkal tömni nem lehet.Köszi a válaszokat!
2012. febr. 8. 07:58
 6/15 A kérdező kommentje:
2490 g-mal, és 47 centivel született, most 8, 5 kg, és egy hónapja volt 76 cm.Nem tudni, miért lett ilyen kicsi, időre született, valószínűleg a vége felé már nem táplálta úgy a lepény, pedig minden eredményünk jó volt, szedtem az Elevitet végig.De én is csak 2700 g-mal születtem, és egy évesen voltam 8 kiló, megnéztem a kis könyvemet.Valószínűleg alkati kérdés, mert 46 kg vagyok, és 160 cm.Voltunk gastroenterológusnál, mert 4 hónaposan duplázta a súlyát, és azután úgy lelassult a hízás, hogy vagy fél évig alig hízott valamit.Nem talált nála semmi eltérést, az volt a baj, hogy kevés volt a tejem, és akkoriban a tápszert nem fogadta el.Szegénykém az alacsony születési súlyát, és a fél évig alig hízást nem nagyon tudja behozni:((
2012. febr. 8. 08:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1850 grammal született (1730-ra fogyott vissza). Hét hónapos korára már megháromszorozta a születési súlyát. Azóta nem nagyon hízik, pedig jó az étvágya. Most 10,5 hónapos és 7 kg. Mozgékony, eleven baba, úgyhogy nagy hízásokra nem számítok tőle.

Párom is és én is 2 kg-val születtünk, most is vékonyak vagyunk.

2012. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet az is benne van, hogy egy éves kora óta 8 foga bújt ki..Visszatérve a tápszerre: lehet, hogy 9-kor nem fogok már neki adni, eddig is csak azért adtam, mert szinte egész nap semmit nem iszik.Egy éves koráig csak vizet kapott, most már higított teát, Kubu-t, almalevet, mert ezekből valamennyit legalább iszik. Nem főzök már neki külön, mert nagyon sokszor a Wc-ben végezte, pedig egy időben mindig megette. Lehet, hogy néha főzök majd rendes kaját hétköznap is, legalább egy paprikás krumplit vagy valami levest.
2012. febr. 8. 09:18
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha ti is ilyen vékonyak vagytok akkor meg pláne nem szabad aggódnod. Az a lényeg, hogy eszik és okosodik na meg persze azért növöget.

Van egy ismerősöm akinek 4.5 éves lánya van az enyémmel együtt született. Mindig is kicsi volt a kislány 1 évesen még a 74-es rucik is bőven jók voltak rá. 4 évesen láttam akkor 12kg volt. Ők is voltak minden felé, hogy van-e bármi baja, de szerencsére nincs csak ilyen kicsi. na meg az egész család, mert az apuka is vagy 1 fejjel kisebb, mint én pedig én sem vagyok nagy (170cm)

2012. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, valószínűleg alkati dolog, már kiderült volna , ha lenne valami oka.Csak olyan jó lenne egy kicsivel több hurka:)) Egyébként a hosszához viszonyítva jó a súlya, szóval arányos, formás baba.
2012. febr. 8. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!