Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónaposan nem nyomja...

7 és fél hónaposan nem nyomja ki magát, "repülőzik"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom még nem kúszik-mászik, ami miatt nem is aggódom, ami viszont kicsit aggaszt, hogy nem támaszkodik fel a két kezére hason fekvéskor, játszani is úgy játszik, hogy hátizomból tartja magát , a két kis kezét maga alá húzza ugyan, de a tenyerére nem támaszkodik fel - probléma lehet ez ennyi idősen?

Köszönöm!


2012. febr. 8. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én elvinném gyógytornára. Ártani nem árt és ha van is valami, jobb megelőzni, vagy korán korrigálni.
2012. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Néha néha azért kitámasztja magát?Az én fiam is sokat repülőzik,de azért ő kitámasztja néha magát.elvileg nekünk azt mondta a dokinénink,h nincs baj.
2012. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el egy hozzá értő gyógytornászhoz. Az én lányomnál "csak" az volt a jel, hogy nem ült és nem mászott és kiderült, hogy gyengék az izmai. Két hónapon keresztül jártunk tornára és utol is érte magát. :)

Torna nem fáj neki és nem is árt.

2012. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A könyökére sem támaszkodik?
2012. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom a környéken hol lehet ilyen gyógytorna, majd a gyerekorvosunkat megkérdezem, sajnos kisvárosban lakunk, minimum 40 km-t kell utazni szerintem... Esetleg valami egyszerű gyakorlatot nem tudtok írni, amit addig is itthon végezhetünk?
2012. febr. 8. 12:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Én Dévényre vinném. Azért lassan 8 hónaposan már kellene támaszkodnia!
2012. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A könyökére támaszkodik, kimondottan azt a mozdulatot nem csinálja, hogy a két kis tenyerére támaszkodva kinyomja magát. 1 hónapja voltunk a doktornéninél, akkor azt mondta még nem gond, 8 hónaposan viszem vissza, kíváncsi leszek mit mond, meg persze addig még van 2 hét... az sok idő egy baba fejlődésében, csak tudom, hogy ezt a mozdulatot már kellene csinálnia. Későn is fordult hasra, 5 hónaposan, s addig szinte sosem volt hason, mert nem szerette, persze naponta párszor hasra tettem, de akkor mindig nagy sírás volt... lehet emiatt is van elmaradva?
2012. febr. 8. 12:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd így nem lehet mit mondani.

Én pl. azt tudom,hogy az én gyerekemnél nem vette észre a doki az izomtónus eloszlási zavart.

Azért volt irtó nagy mákom, mert a férjem barátjának a felesége gyógytornász és ő vette észre. Az én fiam konkrétan azért utált hason, mert feszes volt a nyaka és nem szerette letenni a fejét! A doki meg csak annyit mondott,hogy jaj milyen szépen tartja.

Szóval nem minden doki veszi észre,hogy gond van. Főleg,hogy havonta kb. 5 percre látják a gyereket. Én azért vittem el az enyémet Dévényre, mert lehet, hogy megkésve magától is csinálná, amit kell, de a késés kihat minden másra. Pl. a beszédére.

2012. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónapos lesz a héten és nem igazán vettem még észre, hogy a tenyerére támaszkodna nyújtott karral. Mondjuk én annyira nem aggódom, mert alapból lusta baba és jövőhéten úgyis megyünk vissza fejlődésneurológiára kontrollra. Lehet, holnap már támaszkodni fog a lányod! :)
2012. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 2 hónapos kora óta jártunk fejlődésneurológiára a kisfiammal egészen 1 éves koráig, igaz nem mozgásprobléma volt az alapgond. De a doktornő már 4 hónaposan problémának tartotta a repülőzést. Ilyenkor a kisfiam keze és lába is a magasban kapálózott hason fekve. A Te babád lába is a magasban van ilyenkor?

5 hónaposan elvittem Dévényre, ott kiderült nagyon feszesek a hátizmai, ezek húzzák hátra a kezeit, lábait. 11 hós koráig jártunk a gyógytornára. Mondjuk emiatt a probléma miatt forogni sem tudott, csak az oldalára. A combizmai is feszesek voltak, keresztbe "rántották" a lábait, ha hanyatt feküdt.

A keresztfiamat csak 11 hónaposan vitték el Dévényre, mert mindkét lábfeje kifelé állt. Most 13 hónapos, és nagyon lassan javul.

Én már nem várnék vele, mert minél később kezdik a tornát, annál lassabb a javulás.

2012. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!